Şimdi Ara

Özel Röportaj: İnternet siteniz için alan adı satın alırken nelere dikkat etmelisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
3
Favori
2.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İnternet siteniz için yeni bir alan adı satın almak istiyorsunuz ama nasıl hareket edeceğinizi bilmiyorsunuz. Bu videomuzda, isimtescil.net ile alan adı yani domain kaydı konusunda dikkat edilmesi gerekenleri, popüler alan adlarını, yeni gelecek alan adlarını, bireysel ve kurumsal ölçekteki son gelişmeleri, büyük markaların alan adlarını alırsanız ne olur sorusunu ve süresi bitmek üzere olan alan adları için neler yapılmalı gibi konuları konuştu. İyi seyirler...

• Güzel paylaşım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • name.com'dan alırım şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım.

• isimtescilin Allah belası versin, odtünün de Allah belası versin,

kendisi sitesiniwww.nic.tr olarak açmış bize sadece com.tr satıyolar niye biz .tr uzanlıtı domain alamiyoz. kendi sitesini dewww.nic.com.tr olarak değiştirsin madem biz .tr alamıyoz.

odtü com.tr sattıgı sürece .com daha cok tutulmaya devam edecek ben niye 3 karakterli com dururken 6 karakterli com.tr uzantısı alim.

• advertorial mı öyleyse söyleyin
  • dedeler beyler açmayın.

• Ad ise söyleyin de bilelim. İsimTescil'ne biçim bir firma olduğunu herkes gayet iyi oluyor.

• Helal :)
    R10 sizinle gurur duyuyor

• tr uzantısı bireysel kullanıcılar için ne zaman açılır acaba?

• Millete akıl fikir verene kadar ilk önce müşteri memnuniyeti sağlasınlar. Her yerde isimtescil'den mağdur insanlar var.

• Uzak durun. Gectiğimiz sene hic bir zaman reglenmemiş bir domaini isimtescilden sorgulattım. 20 yıldır reglenmeyen domain ne hikmetse isimtescilde sorgulattıktan sonra yine isimtescil üzerinden 3-4 gün sonra kayıt ettirildi. Domaini yalnızca ben biliyordum. Kimseyle paylaşmadım. Birinin duyup reglemesi imkansız yani. Ayrıca ben sorguyu yaptıktan sonra sadece bir kaç gun sonra ısımtescil uzerınden kayıt ettirilmesi şüphelerimi artırıyor. O andan sonra whois.com uzerınden sorgularımı yapmaya basladım.

• Türk sitelerinden almamaya.(malesef)

• Kafamda olan bir proje için bu siteden alan adı sorgulama yaptığım domain dakikalar içinde ben satın alamadan kendileri üzerlerine satın aldılar. Uzak durun! Sorgulama bile sakın yapayım demeyin. Böyle çakallık peşinde nasıl iş yapıyorlar hayret ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincolnn

Uzak durun. Gectiğimiz sene hic bir zaman reglenmemiş bir domaini isimtescilden sorgulattım. 20 yıldır reglenmeyen domain ne hikmetse isimtescilde sorgulattıktan sonra yine isimtescil üzerinden 3-4 gün sonra kayıt ettirildi. Domaini yalnızca ben biliyordum. Kimseyle paylaşmadım. Birinin duyup reglemesi imkansız yani. Ayrıca ben sorguyu yaptıktan sonra sadece bir kaç gun sonra ısımtescil uzerınden kayıt ettirilmesi şüphelerimi artırıyor. O andan sonra whois.com uzerınden sorgularımı yapmaya basladım.

quote:

Orijinalden alıntı: cgdincer

Kafamda olan bir proje için bu siteden alan adı sorgulama yaptığım domain dakikalar içinde ben satın alamadan kendileri üzerlerine satın aldılar. Uzak durun! Sorgulama bile sakın yapayım demeyin. Böyle çakallık peşinde nasıl iş yapıyorlar hayret ediyorum.

VAAAYYY BEEE

Hocam şoktayım.. Uyarın için çok teşekkür ederim.Pratik diye isimtescil de takılırdım hep.. vay anasını

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoneyWizard007 -- 10 Kasım 2014; 17:47:44 >

• isimtescilden uzak durun domain olsun hosting olsun hizmet kalitesi sıfır nasıl iş yapıyorlar anlamak güç

• Donanımhaberde reklam yapmamaya

• Adam alanında baya bilgiliymiş.Geçen sene bir domain almıştım ama web-tasarım işinden anlamadığım için beceremedim kaldı öyle.
  • 10 yıldır domain alıyorum. Yurt dışı dahil bir çok yer ile çalıştım. İsimtescil le pek iyi anılarım olmadı.

• bir projemiz vardı, alan adını aldık... projeyi ertelemek zorunda kaldık. domainin süresi dolunca tekrar almak için girdiğimde alındığını gördüm, oysa ki daha önce hiç reglenmemişti. bilmem anlatabildim mi?

• sohbetin genel teması alan adı üzerine değilde isimtescil üzerine olmuş direk ilandır denmeliydi. bu bir ilan değilse ve gerçekten röportajsa hakkınızı yediriyorsunuz.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.