Şimdi Ara

Özel Hastanelere Ödenen Fazla Ücreti Geri Alma (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
267
Favori
84.370
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
402 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ne kadar sığ düşünüyorsun. Senin gibiler yüzünden tepemize çıktılar zaten.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Joe.Joe kullanıcısına yanıt
    Mecbur değilsin kardeşim kimse zorla sana gel özele demiyor bunun neresinde dolandırıcılık razı olarak verdiğin parayı sonradan nasıl alırım diye düşünmek sizinki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi anlaşıldı bunlar açıklama kısmına neden tedavi ve teşhis hizmeti diye yazıyor. Diğer türlü tahlil yazsa alamayacak parayı

• Ve sizlere bir şey daha söyleyimÖzel hastanelerin yaptığı tahlillerin geneli doktor performansını arttırması için hastaneye gelir olarak

• quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

SGK hastaneleri denetliyor, yanlış muhasebe olarak yanlış işlem yapılırsa işlem tutarının 10 katı kadar para cezası kesiyor...
    Ceza caydırıcı değil demek ki, bunu artırılması gerektiğini akıl edecek kimse kalmamış koskoca kurumda... Yazık...
  • Seni alnından öpmek istiyorum büyüh ihtimal bi arkadaşım iade alacak

• Arkadaşlar ben özel hastanede çalışıyorum. Özel hastaneler medulla sistemi kullanır ve bu sisteme hasta için notlar düşersiniz mesela penisilin alerjisi var gebelik var diye. Diyelim ki muayene oldunuz tahlil yapıldı serum takıldı ödeme kisminda itiraz ettiniz parayı vermediniz ya da şikayet ettiniz sistemde 'sıkıntılı Hasta' olarak kaydedilirsiniz bir daha aynı hastaneye gittiğinizde sadece muayene yapılır tahlil yapılmaz çok çok mecbur değilse de serum takılmaz. Sadece ilaç yazılır gönderilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Helal olsun valla tebrikler

• erAn_ kullanıcısına yanıt
    SGK SMS bilgilendirme sistemine dahil olursanız eczaneye ödememiz gereken ücret bilgisi Sms olarak telefonunuza geliyor.
    Bunun dışında çok sayıda daha avantajı var. Detaylı açıklama linkte mevcut.
    http://e.sgk.gov.tr/wps/portal/vatandas/Ilgili+Diger+Uygulamalar/esgkSMS

• Bu özel hastenelerin bi tane düzgünü yok arkadaş hiç bi zaman hastanın sağlığı umurlarında değil kasalarını para ile doldurma peşindeler bu memlekette adelet sistemine inanamıyorum böyle insanları dolandıran hastaneleri denetle kes güzel bi ceza genemi yaptı 2 katı ceza kes devam mı etti 10 katı kes bak bakalım bi daha böyle yapıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crazy_manyak44 -- 13 Mart 2019; 10:21:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaky

SGK SMS bilgilendirme sistemine dahil olursanız eczaneye ödememiz gereken ücret bilgisi Sms olarak telefonunuza geliyor.
    Bunun dışında çok sayıda daha avantajı var. Detaylı açıklama linkte mevcut.
    http://e.sgk.gov.tr/wps/portal/vatandas/Ilgili+Diger+Uygulamalar/esgkSMS
    Teşekkür ederim.

• E devletten sorguladım şimdi. Eşim geçen yıl bir operasyon geçirdi. E devlette işlem tutarı 205 TL görünüyor. Fakat bizden 400 TL almışlardı. Bu da bu kapsama giriyor sanırım.
  • Bi beceremedim şu işi ya. Gittiğim hastanede 140 tl ultrason ücreti ödedim ama ne hastaneyi bulabiliyorum listede nede ultrasonu
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Arkadaşlar ben de şikayet ettim. 6 ay sonra bana cevap verdiler. Şikayetiniz olumsuz sonuçlanmıştır diye. Dedim ki aldıkları ücret yasal mı biz bilemeyiz dediler. Peki ne yaptınız dedim. Biz göremiyoruz dediler. Sonra ne mi oldu?

Kızım hastalandı özel sağlık sigortası da var. Arayıp randevu aldık. 1 saat sonra arayıp randevuyu iptal ettiler. Tüm ailemin TC kimlik nunaralarına hastahane tarafından hastaneye giriş yasağı getirilmiş. Hastanın doktor seçme hakkı varmış doktorunda hasta seçme hakkı oluyormuş. Doktor hanıma ulaştık ben sizden rahatsız değilim dedi. Ama hastane yönetimi muayene olmamıza izin vermiyor. İlçede tek özel hastane var. Özel sağlık sigortası da yandı gitti kül oldu. Devlet hastanesine devam.

Anlatmak istediğim kabadayılık yaparken iki kere düşünün. Eğer alternatif hastaneniz yoksa dayılık yapmayın. Hastane size fatura kesip veriyorsa her türlü kılıfına uyduruyormuş. Benim gibi yasakl listesine girersiniz.
    Ne ahlaksız insanlar ya. Hakkını aradı diye hastayı kabul etmemek nedir? Sanki bakkal dükkanısın da sana satış yapmıyorum diyorsun. Terbiyesiz herifler...

• Emeklerinize sağlık. Bu konularda bilgi edinmek çok güzel.

• sgk nın bu birimleri sadece il merkezlerinde var yakın zamanda değişmediyse
  • xkrc kullanıcısına yanıt
    Hayatımda gördüğüm en tuhaf cevap :) üstat razı gelmek olmuyor bu, mecbur kalıyor insanlar ve çoğu bu konuyu bilmiyor bile, hastanelerde bunun kaymağını yiyor.

Özel sektörün tekelleştiği her mevzuda razı gelmek zorunda kalırsan ve müşteri olarak sen onları savunursan, çok rahat cebindeki parayı alırlar.

Benim eşim kısa süre önce hamileydi ve düşük yaptı, sıkıntılı bir süreç yaşadım. Özel hastane dışında gerekli ilgi alaka görebileceğin yer yok, Allah’a şükür benim durumum yerinde fakat herkes öyle değil ve onların belirlediği seviyede para vermek zorunda değiller...

İnşallah bir gün razı gelmek zorunda kalırsın, bu konuyu ilk hortlatan sen olursun...

• Bir konu ancak bu kadar sade , net ve anlaşılır biçimde anlatılabilirdi.Helal olsun.Mutlaka işimize yarar.
  • Gercekten helal olsun . Salak yerine konmak insanin en agirina giden sey . Keske herkes bu sekilde hakkini aramayi bilse ve arasa cennet gibi ulke oluruz .

• Bilgi paylaşımın için sağolasın

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.