Şimdi Ara

Özel Hastanelerde Geriye Dönük Muayene Ücreti Kesintisi Yapılmaya Başlanmış

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sabah başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Hala sinirim geçmiş değil.

Eşimi Aile Hekimine soğuk algınlığı şikayeti ile götürdüm. Doktor ilaç yazdı. İlacı almak için eczaneye gittiğimde 2015 yılında Medical Park hastanesine kontrole gitmişsiniz onun için 5TL muayene parası çıktı burda dedi. Ben de zaten muayene ücreti vermiştim. Muayene olduktan sonra 10 gün içinde kontrole gitmek ücretsizdi bu ne ücreti diye sordum. Eczacı da bana artık kontrole gitmek de ücretli. Eskiden gittiğiniz kontrollerin de ücretleri tahsil edilmeye başlandı. Bundan sonra her ilaç almanızda geriye dönük kontrol ücretleri ödemeniz gerek dedi.

Eşim hamile iken 20 - 30 kere muayeneye peşine de kontrole gitmiştik. Her muayene için zaten ortalama 40 50TL para ödüyorduk (tahliller ve röntgenler için verdiğim parala hariç). Şimdi bir de bunların kontrol parası çıktı. Çocuğu götürdüğümüz rutin kontrol ve muayeneleri saymıyorum bile.

Yahu bu bizim ödediğimiz sağlık primleri nereye gidiyor, ben neden tekrar para veriyorum, geriye dönük tahsil işlemi ne kadar yasal. Bu nasıl iştir arkadaş. Her geçen gün biraz daha biniliyor vatandaşın sırtına.

• En güzeli okuduğun Universitenin hastanesi. Sıfır para alıyorlar. En zor ameliyat olsa bile.
  • Biraz ters açıdan yorum olacak fakat hastanelere mümkün olduğunca az gitmek gerek, hele ki aşı ilaç yazınca mümkün olduğunca kabul etmemek, o aşıyı vurdurmamak ilacı içmemek gerek cunku hepsi gereksiz ve yan etkili. 2 sene önce dalaştığım bir kedi parmağımı ısırdı, hastaneye "kediler Türkiye'de kuduz olur mu" diye danışmaya gittim, 50-55 yaşlarındaki bayan doktor formaliteden dinleyip hemen 2 aşı yazdı tetanoz ve kuduz, hatta dedi ki "sağlık için gerekli değil ancak yeni uygulama formalite gereği kuduz serumu da yazıyorum" (!) bir anda 1 tetanoz 5 kuduz aşısı 6 kuduz serumu yazıldı! 1 tetanoz 1 kuduz aşısı aynı anda oldum beyinde olumsuz yan etki gösterdi hala kurtulamadım. Sokaktaki kediyi 10-15 gün sonra canlı ve sağlıklı da gördüm, yani kuduz falan değildi kedi. Böyle basmakalıp çalışamn ortamda insanın başına herşey gelebilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne alaka ben de oldum kuduz aşısı hiç böyle bir yan etkiyle karşılaşmadım.
  • Hocam iki ayrıntıyı kaçırdın,

en önemlisi "hastaneye kediler kuduz olur mu diye danışmaya gittim" öncelikle , yani doktor daha iyi bilir diye sordum, doktor cvp vermedi ve "şu halinizle aşı olmanız zorunlu" gibi birşeyler dedi. yine sordum bu sefer yanındaki hemşeriye verilecek ilaç ve serumları yazdırmaya başladı! Karşımda doktor insan değil de robot var gibiydi. O anda ben de insani düşünme özeliklerimi yitirdim gerçekten kuduz olmuşum gibi korkmaya başladım. Bence korku ile böyle cins ile aşı yazdırmak pek iyi değil. Aşı kağıdını alıp hiç aşı vurulmadan cıkmalıydım , cunku ne kuduzdum cunku Türkiye'deki kedilerde kuduz yok (sonradan öğrendim) ne de kedilerin ısırması ile Tetanoz bulaşır, ikisi de gereksiz aşıydı.

Ancak yeni aşılar daha kimyasal daha teknolojik, vücuda ne yan etki old belli değil, aynı anda tetanoz+kuduz benim beynimi fevkalade olumsuz etkiledi, akşam eve döndüğümde kulaklarım beynimde korkunç çınlamalar dolu, psikolojik ne denli olumsuz etkisi old anlatamam. Bir hiç uğruna. Senin başına gelmemiş olabilir benim başıma geldi. Sevdiğim biri aynı durumda görsem böyle derdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Biraz ters açıdan yorum olacak fakat hastanelere mümkün olduğunca az gitmek gerek, hele ki aşı ilaç yazınca mümkün olduğunca kabul etmemek, o aşıyı vurdurmamak ilacı içmemek gerek cunku hepsi gereksiz ve yan etkili. 2 sene önce dalaştığım bir kedi parmağımı ısırdı, hastaneye "kediler Türkiye'de kuduz olur mu" diye danışmaya gittim, 50-55 yaşlarındaki bayan doktor formaliteden dinleyip hemen 2 aşı yazdı tetanoz ve kuduz, hatta dedi ki "sağlık için gerekli değil ancak yeni uygulama formalite gereği kuduz serumu da yazıyorum" (!) bir anda 1 tetanoz 5 kuduz aşısı 6 kuduz serumu yazıldı! 1 tetanoz 1 kuduz aşısı aynı anda oldum beyinde olumsuz yan etki gösterdi hala kurtulamadım. Sokaktaki kediyi 10-15 gün sonra canlı ve sağlıklı da gördüm, yani kuduz falan değildi kedi. Böyle basmakalıp çalışamn ortamda insanın başına herşey gelebilir.

ya kedi kuduz olsaydı

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Biraz ters açıdan yorum olacak fakat hastanelere mümkün olduğunca az gitmek gerek, hele ki aşı ilaç yazınca mümkün olduğunca kabul etmemek, o aşıyı vurdurmamak ilacı içmemek gerek cunku hepsi gereksiz ve yan etkili. 2 sene önce dalaştığım bir kedi parmağımı ısırdı, hastaneye "kediler Türkiye'de kuduz olur mu" diye danışmaya gittim, 50-55 yaşlarındaki bayan doktor formaliteden dinleyip hemen 2 aşı yazdı tetanoz ve kuduz, hatta dedi ki "sağlık için gerekli değil ancak yeni uygulama formalite gereği kuduz serumu da yazıyorum" (!) bir anda 1 tetanoz 5 kuduz aşısı 6 kuduz serumu yazıldı! 1 tetanoz 1 kuduz aşısı aynı anda oldum beyinde olumsuz yan etki gösterdi hala kurtulamadım. Sokaktaki kediyi 10-15 gün sonra canlı ve sağlıklı da gördüm, yani kuduz falan değildi kedi. Böyle basmakalıp çalışamn ortamda insanın başına herşey gelebilir.

Benzer bir durum benimde başıma geldi.

Denizde çivi batmıştı ardından elimi kedi ısırdı, ertesi sabah hasta oldum aile hekiminin yazıdığı iğneler alerji yaptı.

Acile gittim, doktor kırmızı alana aldı sanki ağzımdan köpükler saçıp milleti ısırıyorum :) kuduz-tetanoz-alerji iğnesi hepsi bir arada bana bir güzel paket yapmışlardı.

• Hocam merhaba,

Devlet hastanesinde 1.5 sene bilgi islemde calistim. 6 aydır baska sektöre geçtim ama geçmiş zamanlara ait kontrol muayene parası alınacagını sanmıyorum. Kontrol gün sayısı normalde 10 gündür, acaba sağlık uygulama tebliğinde değişiklik mi oldu yoksa geçmişe yönelik kontrol muayene parası almaları imkansız. Bende merak ettim şimdi
  • O özel hastanede doktorun yazdığı reçete üzerinden alınan bir para olması lazım. Ödemeyince maaşından düşürüyo diye biliyorum. Yamuluyor olabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.