Şimdi Ara

ozdilekteyim.de Columbia ürünlerinde gerçek %50 % 30 indirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.754
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 4 tane trekking ayakkabısı kullandım. İkisi vibram biri greyder biri de decathlon malı. Biri hanwag marka alman malı vibram tabandı. En sevdiğim bottu kendisi karda falan mükemmeldi ama dağcı ayakabısı olduğu için ıslak her türlü zeminde kayıyordu. Yumuşak karda da bir o kadar performanslıydı. Yağmurda falan kaymıyordu o kadar ama buzlu zeminde tutunma neredeyse sıfırdı. Anında kayıyordu.

Sonra decacthlon ayakabısı kullandım. Sadece kuru zeminde giyilecek bir ayakabıydı sanırım. Yerde tükürük olsa onda bile kayardı herhalde. İstanbuldan almıştım o zaman sene 2015. Eylül gibi aldım Kasım gibi bursaya gittim ve yağmur yağdı. Bilirsiniz bursanın her yeri yokuş. İnanın günüm zehir oldu, adım atamıyordum jilet gibi kayıyor ayakkabı. Yumuşak kar peformansı fena değildi ama buzda zaten kayıyor. Ayakabıyı anca geçen sene marmaris WRC 'de etaplarda gezerken tam anlamıyla kullanmış oldum.

Bir tane de güderi greyder var tam trekking değil ama yarım bot tarzı bileği sarmıyor tam. Tamamen yumuşak kauçuk tabanı var, avm'de cart curt öterek geziyorsun. Ama yer zeminde tutunması muazzam.

En son bu sene vibram hanwag'ın tabanı bozulunca (2009'dan beri kullanıyorum aşınmadı ama topuk çürüyüp parçalandı.) Ayakkabı araştırdım çok, bütçem kısıtlıydı lumberjack vibram tabanlı bir model aldım. Yani tabanı aşırı derecede hoşuma gitti bu lumberjak'in. Buzda da iyi, kuruda da, ıslakta da. Aldığım günden beri neredeyse bir ayda 3 kere trekking yaptım her trekking de 20km sürdü. Toplamda gündelik kullanımları da katarsak ayakabbı ile aralık başından bu yana 130km yol yapmışım. Öyle ne erime ne aşınma var çok memnun kaldım.

Fakat eski hanwag botun goretex kumaşının yanında kendi çıkattığı su geçirmez dediği kumaş bok yemiş. Havada sis olsa onu bile alıyor içeri nem olarak. İçerdeki havayı dışarı atmadığı için de ayağın terliyor. Kışın hiç kaymadım düşmedim yürüyüşlerde ne karlarda yürüdük. Ama ayağım hep terledi ve molalarda ayaktan üşüttüm. Eski botumla çizme gibi derelere girer geçerdim bileğime kadar gelen suda. Bunda 2 3 sn suya düşüp hep çıkayım, anında su almaya başlıyor.

Neyse konu konuyu açtı nerelere geldim

Özet olarak, trekking ayakkabısı ya da outdoor diye satılan botlardan alıyorsanız yorumlara bakın ya da gidip modeli inceleyin. Vibram tabanlar da modele göre değişiyor, kimileri çok ağır şartlar için sert oluyor kimisi bir parça daha yumuşak. Ve uzun yürüyüşler yapmayacak, dağ bayır gezmeyecekseniz ciddi paralar bayılmanıza pek gerek yok. Uygun fiyatlı kaliteli ürünlere bakablirsiniz. Gerçi uygun fiyatlı ne kaldı ki piyasada o da bir diğer problem.
  • bugaboot almıştım 3 senedir giyiyorum hiç bir yıpranma su geçirme vs yok . columbia malları çok kaliteli fakat kaba biraz.
  • Ben de bot aldım ama birkaç giymede ayakkabının ortasındaki tabaka aşınmaya başladı,patır patır dökülüyor...Ayakkabı ve botları ile ilgili çok şikayet var "şikayetvar.com" da...Bir de distribütörün şikayetlerle hiç ilgilenmediği ve bütün ürünlere "kullanıcı hatası" deyip işin içinden sıyrıldığını yazmışlar...
  • karda ıslak zeminde kayar mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslimdayok kullanıcısına yanıt
    vibram taban kayar diye biliyorum

bugaboot lar Michelin®lastik taban kullanıyor onlar kaymaz sanırım

ozdilekteyim.de Columbia ürünlerinde gerçek %50 % 30 indirim
  • vibram tabanlar kaymaz diyorlar ama..
  • shadow2315 kullanıcısına yanıt
    Askerde giydiğim bota benziyor fobi yarattı o botlar bende ayağını alçıda gibi hissettiriyordu. Allahtan izmirde yaşıyorum öyle botlara ihtiyacım yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    bende merrel ve colombia var vibram tabanı olan ıslak zeminde ve parlak sert zeminlerde kayıyor arazıde kavrama ve esneklık özelliği var
  • Parasını hak etmeyen markalardan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bayanlarda sadece 41 lerde güzel indirim vardi. 3 çift aldim teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşbankası da maximum a 200 liraya 10 tl indirim 20 lirada kupon veriyor özdilekteyim de .haberiniz olsun

• Bu vb extreme ürünleri alıpta dağa-bayıra çıkmıyorsanız ürünün hakkını vermeyip yazık ediyorsunuz bence. Şehir içi için bu vb ürünler çok fazla bence yanlış mı düşünüyorum?
  • ekksl6 E kullanıcısına yanıt
    4 tane trekking ayakkabısı kullandım. İkisi vibram biri greyder biri de decathlon malı. Biri hanwag marka alman malı vibram tabandı. En sevdiğim bottu kendisi karda falan mükemmeldi ama dağcı ayakabısı olduğu için ıslak her türlü zeminde kayıyordu. Yumuşak karda da bir o kadar performanslıydı. Yağmurda falan kaymıyordu o kadar ama buzlu zeminde tutunma neredeyse sıfırdı. Anında kayıyordu.

Sonra decacthlon ayakabısı kullandım. Sadece kuru zeminde giyilecek bir ayakabıydı sanırım. Yerde tükürük olsa onda bile kayardı herhalde. İstanbuldan almıştım o zaman sene 2015. Eylül gibi aldım Kasım gibi bursaya gittim ve yağmur yağdı. Bilirsiniz bursanın her yeri yokuş. İnanın günüm zehir oldu, adım atamıyordum jilet gibi kayıyor ayakkabı. Yumuşak kar peformansı fena değildi ama buzda zaten kayıyor. Ayakabıyı anca geçen sene marmaris WRC 'de etaplarda gezerken tam anlamıyla kullanmış oldum.

Bir tane de güderi greyder var tam trekking değil ama yarım bot tarzı bileği sarmıyor tam. Tamamen yumuşak kauçuk tabanı var, avm'de cart curt öterek geziyorsun. Ama yer zeminde tutunması muazzam.

En son bu sene vibram hanwag'ın tabanı bozulunca (2009'dan beri kullanıyorum aşınmadı ama topuk çürüyüp parçalandı.) Ayakkabı araştırdım çok, bütçem kısıtlıydı lumberjack vibram tabanlı bir model aldım. Yani tabanı aşırı derecede hoşuma gitti bu lumberjak'in. Buzda da iyi, kuruda da, ıslakta da. Aldığım günden beri neredeyse bir ayda 3 kere trekking yaptım her trekking de 20km sürdü. Toplamda gündelik kullanımları da katarsak ayakabbı ile aralık başından bu yana 130km yol yapmışım. Öyle ne erime ne aşınma var çok memnun kaldım.

Fakat eski hanwag botun goretex kumaşının yanında kendi çıkattığı su geçirmez dediği kumaş bok yemiş. Havada sis olsa onu bile alıyor içeri nem olarak. İçerdeki havayı dışarı atmadığı için de ayağın terliyor. Kışın hiç kaymadım düşmedim yürüyüşlerde ne karlarda yürüdük. Ama ayağım hep terledi ve molalarda ayaktan üşüttüm. Eski botumla çizme gibi derelere girer geçerdim bileğime kadar gelen suda. Bunda 2 3 sn suya düşüp hep çıkayım, anında su almaya başlıyor.

Neyse konu konuyu açtı nerelere geldim

Özet olarak, trekking ayakkabısı ya da outdoor diye satılan botlardan alıyorsanız yorumlara bakın ya da gidip modeli inceleyin. Vibram tabanlar da modele göre değişiyor, kimileri çok ağır şartlar için sert oluyor kimisi bir parça daha yumuşak. Ve uzun yürüyüşler yapmayacak, dağ bayır gezmeyecekseniz ciddi paralar bayılmanıza pek gerek yok. Uygun fiyatlı kaliteli ürünlere bakablirsiniz. Gerçi uygun fiyatlı ne kaldı ki piyasada o da bir diğer problem.

• Link açılmıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: the guardian14

Link açılmıyor
    kontrol ettim linkler sağlam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.