Şimdi Ara

OZARK (2017) | Netflix (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
344
Cevap
14
Favori
18.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alik Sakharov 'lu bölümler güzel, kendisi game of, house of cards, sopranos gibi dizilerde de yönetmenlik yapmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk 5 bölüm itibarıyla beklediğime çok net değdi 2. sezon. Mükemmel ötesi gidiyor.
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    Abi benim şu hesabı silebiliyormuyuz ya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • s02e09

we are nOt family, we are just group of criminals

hem güldürdü, hem ağlatti

• Günde iki bölüm, salı günü biter.

S2B6

Hoşçakal Buddy.

Bizim Redneck yırttı. Buddy'ye ve Marty'ye dua et hergele.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • s02e10

wendy'nin skyler white'tan, robin wright'a dönüşünü izledik

benim hoşuma gitmedi ama bu durum, 3. sezon konusu ne olacak bakalım

• 2x7

Mason mok yoluna gitti resmen

• quote:

Orijinalden alıntı: Francis J. Underwood

Bu mesaj silindi.
    hocam döktürmüşsünüz yine
  • 2x8

Redneckler öldü mü acaba. Darlene de gereksiz iş yapıyor. Kartele kafa tutarsan hesabını sorarlar

• Şuan 2.sezon 8.bölümdeyim, ilk sezona göre biraz daha sıkıcı ama genel olarak kaliteli şekilde ilerliyor. Wendy sezonun yıldızı şimdilik, evrim geçiriyor resmen.

• Ruthie... Alfalığını anlatmaya kelimeler yetmez. Charlotte da ilginç bir hamle yaptı bakalım ne olacak ?
  • 2x09

Abi sezonun en iyi bölümüydü be. Charlotte-Wendy sahnesinde şaha kalktım, üzerimdei atleti çıkarıp camiye doğru çıplak şekilde koşup geri geldim. İnanılmaz gerilim doluydu.

Jacob da öldü. Ağır top tadında takılıyordu kral. Bakalım finale geçiyorum, ne olacak ?
  • Ve hazır off-day'e istinaden bitirdim 2.sezonu. Biraz uzun olacak ama düşüncelerim şöyle ;

Hemen cevaplayayım. Birinci sezona göre daha mı iyi daha mı kötü ? Kötü demek yanlış olur çünkü farklı bir atmosferde çekilmiş. Birinci sezon Breking Bad'in ilk sezonu ayarında aksiyon doluyken 2.sezonu tıpkı Breaking Bad'in ikinci sezonu gibi karakter gelişimi odaklı bir sezon. Marty, Wendy, Ruth, Charlotte, Jacob, Darlene hepsi kendi içinde farklı rollere büründüler bu sezon içerisinde.

Yukarıda da belirttim bence sezonun yıldızı kesinlikle Wendy. r/ozark bölümünü de uzun uzun inceledim herkes benzeri şeyleri yazmış. Claire Underwood ve Skyler White moduna girdi kadın adeta ve bence fena da olmadı.

Jason Bateman'ı ilk Arrested Development ile tanıdığım için hala bir yerlerden çıkıp espri yapacak diye beklemiyor değilim ama adam çok başka şekilde oynuyor bu karakteri. Diziye dair beni ısıtan şeylerden birisi de bu galiba. Kalite oyunculuk.

Darlene ve Jacob'un hikayesi de çok güzel işlendi. Sonlarının o şekilde olacağını tahmin etmek zor değildi, nitekim oldu da.

Sezonun hayal kırıklığı ise FBI galiba. Hiçbir şey bulamadı adamlar.

Son olarak bunlar da bölüm bölüm verdiğim puanlar ;

2x01 Reperations 8/10
    2x02 The Precious Blood of Jesus 7/10
    2x03 Once a Langmore 8/10 ( Bu cidden keyifli bir bölümdü bu arada Ruth için.)
    2x04 Stag 7/10
    2x05 Game Day 8/10
    2x06 Outer Darkness 9/10
    2x07 One Way Out 8/10
    2x08 The Big Sleep 8/10
    2x09 The Badger 10/10
    2x10 The Gold Coast 9/10

Dizi bence genel olarak 10 üzerinden 8 alabilecek bir dizi. Keyifli bir sezondu. Seneye görüşmek üzere.

• Real Madrid kullanıcısına yanıt
    Güzel değerlendirme olmuş, elinize sağlık.

Bugün bitireceğim, ya da son bölümü yarına atarım.

Mason'a üzüldüm.

Kartelin adamları Snell'leri taradı lan.

• 2x10

Ruth acaba gelecek sezon intikam alır mı?
  • Annalise kullanıcısına yanıt
    Sanmıyorum

• 1. sezonu fazla hatırlamıyorum, az çok aklımda sahneler ve genel işleyişi var. 2. sezonu daha çok sevmiş olabilirim. Genel olarak böyle daha depresif, umutsuz bir hava sezdim. Özellikle Marty'de. Adam iyice bunalmış gibi.

• 2x7

Mason'ın öleceğini tahmin ettim, haklı şekilde kafayı yedi adam. Bebeği Snelllere verirler diye düşünmüştüm ancak cidden kendileri evlat edindiler. Darlene bunu görünce iyice çıldırabilir.
  • İlk sezona göre biraz sönüktü ama 3.sezon için umut verdi...
  • 2.sezonun 2. Bölümünü bitirdim Jason Bateman kendi dizisi olmasının verdiği hakimiyet sayesinde kendi kahramanını yaratıyor resmen. Marty Bryde'un soğukkanlıligi, hiçbir zaman aşırı tepki vermeyisi, her zaman rasyonel düşünmesi, olumsuzluğa kapilmamasi ve her seferinde bir çıkış yolu bulması. Ve tabii müthiş finans bilgisi. Mentalist, Sherlock, Lie to Me gibi kendine üstün zekalı ve karizmatik karakter yaratmış. İlk sezon etkileyiciydi ama ikinci sezonun başında bunu çok abarttigi için yapmacık oluyor gibime geldi. Bakalım devamında ne olacak...

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.