Şimdi Ara

Öz güveni nasıl arttırabiliriz?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öz güven eksikliğim yüzümden, yapabileceklerimin farkında olup, bunları başaramamak veya yapamamak beni üzüyor. Ciddi anlamda eksikliğim yok lakin yetiştirilme tarzından dolayı öz güven eksikliğini bir çok yerde yaşadım ve sorunu hissettim. Tabi bu yaş ilerleyince daha iyi anlaşılıyor. Şuan 22 yaşındayım her hangi bir psikolojik rahatsızlığım yok. Ciddi öz güven eksikliğim de yok ama yerinde değil maalesef. Lafı uzatmadan kısaca, öz güvenimizi nasıl arttırabiliriz? Yapamayacağımız herhangi bir işi cesaret ederek ve yaparak mı? Veya farklı türlü mü? Yorumlarınızı bekliyorum.

• ben 18 yaşına kadar çok içine kapanık birisiydim. sonra üniversite kazandık, okuduk, bu süreçte hem okudum hem de çalıştım. inan bana kendi kendine açılıyorsun. senden bir yaş büyüğüm. biraz da ağabeylerim el ense etti tabii (kuzenlerim) yalan olmasın, özellikle bazı erkekler açısından oldukça mühim olduğunu düşündüğüm konularda..

kimseden korkma. kuşu sev, çiçeği sev, böceği sev, insanı sev.
  • vazgeçmeyi öğren.seni meşgul edecek bişeyler bul.psikiyatriste gidip bi konuş.boş beleş işleri bırakıp sana bişeyler ekleyecek aktivitelerde bulun.ilgini çeken konularda bilgini artır.spora başla.ama öyle debelenme değil.bilgin olmadığı konularda fikir beyan etme.çenezeklere laf yetiştirmenin özgüven olmadığını anla.temel ihtiyaçlarını karşılıyorsan kafana başka bişeyle ağırlık yapma.sosyal medyadan uzak dur

Şuan 22 yaşındayım her hangi bir psikolojik rahatsızlığım yok.

bu şekilde konuşan çok kişi biliyorum.psikopatı da sapığı da var içlerinde.ama "sorunsuz" insanlar güya.
  • insanlarla iç içe bulunabileceğin bir iş bul...seviyeli bir şekilde sokak kültürünü ve raconunu öğren...allahtan başka kimseden korkma ancak it kopuk da olma...hatırlı yakınlarını ara hal hatırlarını sor...ara sıra hastanelere ve mezarlıklara uğra...
  • paran olursa özgüvenin artar.Konu kilit.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.