Şimdi Ara

Oyunumuz Türkçe ! [Kanuni Dayanağımız var] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
20
Favori
51.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • destek veren herkezi kiniyorum rtuk sansur uygulicam denetlicem der bi bakmissiniz oyunu artik ingilizcebile oyniyamiyosunuz oyle kala kalirsiniz
  • Oyunu orjinal alandan çok korsancılar var. Adamlar "moruq torrent korsan değil moruq" diye embesil embesil geziyolar. Eminim ki o bizim altımızdaki ülkelerde korsan kullanımı çok çok düşüktür. Firmalar bunu da göz önünde bulunduruyor. Ben bi oyun yapsam niye Türkçe ekleyeyim adam zaten korsan oynuyor diye düşünüyor. Onun yerine gidip Danca, İsveççe ekliyor. Milyon tane diyalog satırını çevirmekten kurtuluyor kısaca.
  • turkce oyun kabul olmaz

oyunlari arapca oynamaliyiz

oyun bitincede cumle olmuslerimize hedaye eylemeliyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +1

Ortak bir metin hazırlanırsa herkes kopyala yapıştır yapar, çok daha fazla kişi katılabilir.
  • Adam ülkelerden elde edilen gelirleri yazmış hala crack diyen var.
  • Şimdi biz kanun çıkarınca Blizzard oyunları Türkçemi yapacak,
  • Yeni dönemde Türkçe 'ye yönelme olabileceği inancını taşıyorum. Total War oyunu arkasından Battlefield oyunu gibi popüler oyunların Türkçe dil desteği vermesi ile birlikte diğerleri içinde bir işaret olacaktır. Bilhassa Call of Duty oyununa Tr desteği harika olur.

Yerli yapımların da artması lazım tabii.

• artık mevzuat fln derken tr olmayan oyunların hepsine yasak gelir eldekinden de oluruz.
  • Valla benim ingilizce öğrenmeme hatta şu an çevirmenlik yapmama sebep olan durumdur. Her ne kadar ingilizcem çok iyi de olsa kessssinlikle söylediklerine katılıyorum hocam. Şunu da ekleyeyim biz o kadar oyun firmasına yazdık ücretsiz çevirelim dedik daha önceki çevirilerimizi de gösterdik, umurlarında olmadı vermeyiz dediler. Şahsen benim için ingilizce ya da türkçe olması önemsiz de olsa kesinlikle oyunlar türkçe desteği ile gelmeli. Türkçe desteğinin olmaması ülkemize hakarettir.
  • Ya varya , 15 dakika yorum yazdım ama sonra buradaki bazı kitle insanı öyle bir hale sokuyor ki ; Yorum yaptığımıza yapacağımıza pişman oluyoruz.
    Eskiler bilir@23 Studios bir çok '' EXC '' oyunu , dublaj konusunda yerelleştirme yapan stüdyo olarak faliyet gösterdi. Hem sosyal medya , hemde forum üzerinden ciddi destek olduk . Taleplerimizi dinlediler , biz onları dinledik vs vs. güzel bir iletişim mevcuttu . D

Ne oldu ? Burda bulunan vahşi , gökten zembille inmiş , acımasız eleştirilerde bulunan ancak eleştiriye gram tahammülü olmayan insanlar Semih Bey'i (Sanırım stüdyo yöneticisiydi) , forumdan küstürdüler . Bir Birden bazı şeyler değişti , bilgi paylaşılmaz oldu , görüşler önemsenmez oldu ( 23 Studios için yazmıyorum ) , oyunlar dublajsız hatta altyazısız dahi gelmeye başladı.

Oysa ki ne kadar da güzel bir insanın kendi '' Ana Dili '' yle oyun oynaması

Bizim ülke olarak fıtratımızda üzüm yemek yok , bağcı dövmek vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheMarjinaLs -- 5 Mart 2018; 1:7:35 >
  • Korsan, maddi sıkıntı vs. ne olursa olsun bu hakkı destekliyorum ayrıca ülkemize özel fiyatta zorunlu bir gereklilik.

Ha bu ortamda üstüne kdv ekliyorlar ama biz en azından istediğimizi dile getirmekten korkmayalım.
  • Ubisoftun ve buna benzer firmaların türkçe eklememesinin nedeni ben ırkçılık diye düşünüyorum.

Örneğin diğer oyun firmaları Türkçe dil eklemese bile, oyun içinde Türklerle ilgili şeyler oluyor hep genelde.(gta 5'de türk paraşütü, çeşitli fps oyunlarında türk silah skinleri vs.)

Ubisoftun, rainbow six siege oyununda 40'dan fazla operatör olmasına rağmen hiç biri Türk değil.

Hiç bir oyununda Türklerle ilgili bir şey yok.

Yanlışım varsa düzeltin.
  • Destekliyorum, yeni çıkan çoğu oyun 200 tl ve üstü, bir de Türkçe eklemiyorlar.
  • Akk konusunda olduğu gibi bunda da imza felan toplayalım, etkinlikler yapalım.
  • HIGHER kullanıcısına yanıt
    Ubisoft geçen Türkiye'ye geldi. Türk operatörleri üzerinde çalışmaları olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PooDiePie

Olacak ile olmuşun arasında dağlar kadar fark var.
  • Ben şimdi şuraya padişah fermanı gibi yazarım yazmasına da hukuk çıkar karşıma hiç uğraşacak durum da değilim...
  • En azından turkce altyazı desteği olmayan hicbir oyun , hicbir platforma gelmemeli. Yani altyazıyı zorunlu tutmalılar. Bizimde oyuncular olarak sabretmeliyiz . Sonuç almak için.

Ancak devlet desteği ve yaptırımı ile olabilecek bir şey bu.

Fakat bizim devletimiz sadece alma odaklı olduğu için

Ve bu konuda kari olmadığı için halkın yararına da olsa uğraşmaz çünkü senelerdir ayni.

Ben sadece sunu istiyorum kesinlikle oyun firmalarını altyazı sağlamadan bu ülkeye sokmasınlar , ben oyun oynamamaya raziyim . Yeterki bu sorun cozulsun

• Btk ve bimere yeterince şikayet edersek sonuç alabiliriz .

Bunu lütfen yapalim

• quote:

Orijinalden alıntı: PooDiePie

Kaynak nedir hocam?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.