Şimdi Ara

Oyunumuz Türkçe ! [Kanuni Dayanağımız var] (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
20
Favori
51.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    @Montmartre Siz de milletin İngilizce öğrenmesi ve Türkçe çeviri istememesi için mahkemeye başvurabilirsiniz. Türkçe çeviri yapmayı yasaklarlarsa belki rahatlarsınız.
  • 60 dolardan veya eurodan bir oyun çıkıyorsa ve Türkçe olmuyorsa o oyun alınmamalı.

Sen oyunları 60 TL üzerinden sun o zaman Türkçe koyma o zaman anlaşılır.

Dil sunulan ülkeler kadar para istenmemesi lazım bize.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gıda mı bu türkçe oynamayan çocukların boğazına mı takılıyo xD hem ben filmlerle ilgili ne söyledim anlamamışsın galiba filmin montajını yapıcak türk yetenek çoktur ama oyun programla dilleri benzersizdir bozmadan editleyecek türk bulması zor bizdeki dağıtımcılarla dahada zor samanlıkta iğne misali çok köklü değişim büyük yatırım istiyosunuz tr de bu ancak hayallerde olur bizde değişim ve yeniliğe kapalıdır insanlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HighDamagE -- 31 Temmuz 2018; 11:5:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HighDamagE kullanıcısına yanıt
    Altyazıdan bahsedecek olursak; çeviri yapacak kişinin oyun programlama dilini bilmesi ya da dağıtımcının yatırım yapması gerekmiyor ki. Kendisine gönderilen metini çevirecek ve yapımcıya geri gönderecek. Örneğin Ubisoft'un oyunun ham halini Çek Cumhuriyetindeki dağıtımcıya gönderip dağıtımcının oyunun çevirisini yaptırarak oyuna ekleyip kendi kendine piyasaya sürdüğünü mü zannediyorsunuz? Mesela Last of Us'ta PS Türkiye çeviri firmasıyla anlaşıyor, firmaya çevrilecek metinleri iletiyor, daha sonra çevirilmiş metinleri yapımcı firmaya gönderiyor. Yani tecrübeli 3-4 çevirmenle yapımcı firmayı maddi olarak yormayacak şekilde bu iş halledilebilir. Yapılması gereken yapımcının Türk oyuncusunu ciddiye almasını sağlamak.
  • gelişme varımı ? FA 19 Ön Sipariş Fiyatları (Standart Sürüm)
    FİFA 19 FİYATLARI
    Xbox One: 358 TL
    PS4: 359 TL
    PC: 345 TL (60 Euro)
  • Belgeleri arkadaşa teslim ettim. Bugün başvuracak muhtemelen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: matmma

Belgeleri arkadaşa teslim ettim. Bugün başvuracak muhtemelen.
    son durum nedir ?
  • Başvurumuzu yaptık. TÜBİS sistemine düştü başvuru, takip için bir numara da var, bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • abi ekleseydiniz elin çinlisi 60 birim veriyor biz son döviz ile 500 birim veriyoruz çince var türkçe yok diye..
  • ne zaman belli olur
  • seyid42 S kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum. THH süreci konusunda forumda tecrübeli arkadaşlar var. Bilirkişi raporu falan derken biraz uzayabilir diye düşünüyorum.

• up

• quote:

Bilemiyorum. THH süreci konusunda forumda tecrübeli arkadaşlar var. Bilirkişi raporu falan derken biraz uzayabilir diye düşünüyorum.
    gelişme var mı
  • hala Bir gelişme yok mu
  • Henüz neticelenmiş bir gelişme yok. Ben de bekliyorum.

• Bizim şu anda ekstradan bir şey yapmamıza gerek var mı, CİMER'e yazmak bir sonuç verir mi?
  • Emmanuel Goldstein kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Bir süredir İstanbul dışındaydım yeni döndüm. Mesajınızı görünce ve neredeyse 1 ayı geçmesine rağmen bir ilerleme olmayınca tüketici hakem heyetine gittim bugün durumu sormak için.

E-devlet üzerinden tam 11 eki olan bir başvuru metni ile müracaat etmiştim. Bugün gittiğimde başvurumda sorun olduğunu söylediler. Eklerim sistemde görünmediği için reddedilme listesine eklemişler. Evet, reddedilmek de sıraya tabi imiş :) Ben gidince sistemden kontrol edildi ve ekler aslında görünüyormuş ama sanırım kontrol eden kişinin dalgınlığına gelmiş ya da sistemsel bir arıza olmuş. İyiki gelmişsin yoksa başvurun reddedilecekti dediler. Şimdi başvurumuz (thh yönetmeliği madde 23'e göre, bu konuya da çalışmıştım) ivedi olarak sıraya alındı ve hemen karşı tarafın savunması istendi bugün. Şimdi 1 ay cevap verme süreleri var. Sonrasında heyet gerekli görürse bilirkişi görüşü isteyecek ve kararını verecek. Keşke bu gecikmeler olmasaydı ama maalesef oldu, geç olsun güç olmasın diyebiliyorum. Hiçbir olumsuzluk umudumu kırmadı. Bundan sonraki olabilecek durumlar için de aklımda yol haritaları var.

Measjınız için teşekkür ederim. Cimer'e başvurmak şimdilik bir sonuç getirmeyecek çünkü bakanlıkta ilgili birimde çalışanlar sorumluluk almıyor, onlar da bizimle birlikte sonucu bekliyor.

Bu şekilde son durumu da özetlemiş oldum.

• quote:

Merhaba. Bir süredir İstanbul dışındaydım yeni döndüm. Mesajınızı görünce ve neredeyse 1 ayı geçmesine rağmen bir ilerleme olmayınca tüketici hakem heyetine gittim bugün durumu sormak için.

E-devlet üzerinden tam 11 eki olan bir başvuru metni ile müracaat etmiştim. Bugün gittiğimde başvurumda sorun olduğunu söylediler. Eklerim sistemde görünmediği için reddedilme listesine eklemişler. Evet, reddedilmek de sıraya tabi imiş :) Ben gidince sistemden kontrol edildi ve ekler aslında görünüyormuş ama sanırım kontrol eden kişinin dalgınlığına gelmiş ya da sistemsel bir arıza olmuş. İyiki gelmişsin yoksa başvurun reddedilecekti dediler. Şimdi başvurumuz (thh yönetmeliği madde 23'e göre, bu konuya da çalışmıştım) ivedi olarak sıraya alındı ve hemen karşı tarafın savunması istendi bugün. Şimdi 1 ay cevap verme süreleri var. Sonrasında heyet gerekli görürse bilirkişi görüşü isteyecek ve kararını verecek. Keşke bu gecikmeler olmasaydı ama maalesef oldu, geç olsun güç olmasın diyebiliyorum. Hiçbir olumsuzluk umudumu kırmadı. Bundan sonraki olabilecek durumlar için de aklımda yol haritaları var.

Measjınız için teşekkür ederim. Cimer'e başvurmak şimdilik bir sonuç getirmeyecek çünkü bakanlıkta ilgili birimde çalışanlar sorumluluk almıyor, onlar da bizimle birlikte sonucu bekliyor.

Bu şekilde son durumu da özetlemiş oldum.
    ben anlamadım şimdi karşı taraf kim oluyor ?

• hadi hayırlısı

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.