Şimdi Ara

Oyunumuz Türkçe ! [Kanuni Dayanağımız var] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
20
Favori
51.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkes demeyin demeyin demiş . Ama diyeceğim.

Arkadaşlar Dünya'daki en geçerli dil bu. Şimdi o adamların nedenlerin türkçe dil desteği çıkarmadığını yazalım.

1.cisi Crackli oyun oynamayı bırakalım. Sen ne zaman crackli oyunu bırakırsan ve şirkete bak bu ülkeden sana gelir kapısı var tarzında istatistiklerinde görünürsen o zaman türkçe dil desteğini anca alabilirsin. Silkroad Online Free to Play. Türkiyedeki oyuncu kitlesinden ötürü dil desteği geldi . Neden çünkü ciddi gelir kapısı vardı. Yazdığınız o doğru düzgün nüfusu bile olmayan ülkelerin dilleri yoktu. İnsanlardan destek istersiniz ama crackli oyun oynarız. Bizimkisi tam olarak 2 yüzlülük. Kaç kişi çıkacaktır ? Ben 20 yıldır her oyunu parası ile satın alıyorum diyen ? çıkmayacak. Çünkü fifa 2008 2009 2010 vs vs geldi Crackli. NFS Carbon geldi 6 Cd. -Crackli- hani orjinal lisans ? Bu mu oyun satın almak ? hatırlamıyoruz bilmiyoruz sanki.

O küçümsediğiniz diller var ya hani ? Adamlar orijinal oyun oynuyor. Crackli oyunlara bulaşmıyor bile. Sebebi sizce ne demek ? "Enayi yaa bunlar. Beleşi varken oyun para vermiş salak :D hahahahah " Der Ama sonra da "Hani nerede türkçe dil desteği o kadar oyun oynuyok yok" ülke olarak ilk önce bu şirketlere gelir kapısı olduğunu kabul ettireceksin. Orijinal oyun alacaksın sonra zaten meraklanmayın türkçe dil desteği - satış verilerine dayanarak otomatik olarak gelecektir.

Gelmediği süre zarfında da ingilizce oynayacaksın o oyunu birader kusura bakma. Sonra da gelip yakınmayacaksın.

• kasap11 K kullanıcısına yanıt
    Bi crackle oynayan ulke biziz sanki. Buyuk korsan sirketleri hep yabanci. Reloaded, 3dm, razer..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ingilizce oyna dilin gelisir belki bi ise yarar... ama tabi turkce olsun reklam icin iyi.

En geçerli dil Danca mı?

1.si Bu realease ve crack grupları zaten sadece Türkler oyun oynayabilsin diye bir araya geliyorlar. Sadece Türklerin bunu kullandığını iddia etmek nedir Allah'ın aşkına? Listedeki pazar hacimlerinin yanıltıcı olduğunu, f2p oyunlardan kaynaklandığını söyleniyor. Danimarka ile aramızda 3 katlık bir hacim farkı var. Elinizde bir belge varsa söyleyin 500M dolar fark tamamen f2p'den mi kaynaklanıyor? Bu Danimarkalılar hiç mi f2p oyun oynamıyor? Bilgiyle belgeyle gelin arkadaşlar.

Bu kadar eziklemeyelim kendimizi. Anayasanın 3. maddesi der ki: “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 4 Mart 2018; 22:39:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: general4242

Bi crackle oynayan ulke biziz sanki. Buyuk korsan sirketleri hep yabanci. Reloaded, 3dm, razer..

Güzel kardeşim , Senin ülkendeki orijinal oyun satışlarından yeteri kadar gelir sağlanmıyorsa , adam sana dil desteği getirmez. Bu kadar basit. Crackli oyunların şirketleri de yabancı olsun nolacak. Ki adamların devam crack çıkarmaya devam etmesi de gelen bağışlara bağlı , Gene türkiyeden bağış yapan çıkmaz orası da ayrı :)

Velhasıl kelam ne zaman türkiye ubisoft için mesela , gelir kaynağı olarak görürse o zaman türkçe destekleride kaparsın.
  • Bundan 2-3 yıl önce "Netflix Türkiye'ye gelse ne güzel olur" diyordunuz. Geldi de noldu? İçerik eksik, ayrıca devlet sansür koyacak.

Aynı durum bunun için de geçerli. Bakın Almanya Nazi bayraklarını, Hitler'i oyunlarında nasıl sansürlüyor. Bizimkiler de kafalarına göre sansür getirecek.

Ben bir oyunu sansürlü ve Türkçe oynamaktansa şu an bulunduğumuz durumu tercih ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woogyboo -- 4 Mart 2018; 22:44:17 >
    Aslinda steamda Turklerinde cok oynadigi online dahil oyunlar turkce. Gelire bakiyorlar dediginiz gibi demekki.

Ama yinede kayirma var cok az sattiklari ulkelere de dil destegi veriyorlar.

• kasap11 nickli üyeninde general4242 nickli üyenin de bu konuda haklılık payı var kendilerine göre. Orjinal oyun oynamak önemli bir veri şirketler için ve bizim ülkemizde bu oranlar henüz istenilen seviyelerde değil bu bir gerçek. Ancak bunu sırf orjinal oyun satışlarına bağlamak da yetersiz bir sebep bence. Korsan oyun oynayanların sayısı da yabana atılmaz gerek ülkemizde gerek başka ülkelerde de. Yanlış anlaşılmasın bunu savunduğum falan yok tabii ama bence çoğu şirketin işine gelmiyor Türkçe dil desteği verilmesi. Gerek ülke olarak pek sevilmememiz gerekse müslüman ülkelere olan önyargıların bu konuda hatırı sayılır bir etkisi var bana göre. Bende her TC vatandaşı gibi çok arzu ederim oyunları Türkçe oynamak ve her oyunda Türkçe dil seçeneğine yer verilmesini görmek. Ama nerede..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Artunç -- 4 Mart 2018; 22:44:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

En geçerli dil Danca mı?

1.si Bu realease ve crack grupları zaten sadece Türkler oyun oynayabilsin diye bir araya geliyorlar. Sadece Türklerin bunu kullandığını iddia etmek nedir Allah'ın aşkına? Listedeki pazar hacimlerinin yanıltıcı olduğunu, f2p oyunlardan kaynaklandığını söyleniyor. Danimarka ile aramızda 3 katlık bir hacim farkı var. Elinizde bir belge varsa söyleyin 500M dolar fark tamamen f2p'den mi kaynaklanıyor? Bu Danimarkalılar hiç mi f2p oyun oynamıyor? Bilgiyle belgeyle gelin arkadaşlar.

Bu kadar eziklemeyelim kendimizi. Anayasanın 3. maddesi der ki: “Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir.

En beğenilen oyunları yapan firma Ubisoft'un geçmiş yıllardaki Türkiye satışlarını bir incele dostum. Biz listede dahi yokuz. Çıkan yeni oyun fiyatları 100-200tl arası değişiyor. Steam üzerindeki fiyatlardan bahsediyorum an itibari ile. Bende diyorum ki Sen gelir kaynağı değil sen sana ne türkçe dil paketi çıkar ne destek .

Yukarıdaki postta belirttim. ARkadaş da yazmış. en büyük oyun crackleyen ekipler yabancı , Gelen bağışlar gene yabancılardan adamlara. Türkiye'den buralara bağış yapıldığını varsaymıyorum. Ki oyuna cracklisi varken para mı verilir .....- diyen bir oyuncu kesiminden bağış da beklemek absürt olacaktır.

1-2 ufak sebeple farklı dil destekleri gelir. Cevat Yerli yapımı bir oyun vardı türkçe dil desteği vardı oyunun hatırlarsan . Sebebi şirket ortaklarının türk olmasından başka bir şey değildi.

Anayasa'ya da takılma bu kadar. Paypal kapanmış dert ettiğine bak :)

• Ben türkce oyun desteklemiyorum(kendim icin) ama ingilizcesi merhaba nasilsin seviyesinde cok insan oldugu icin ve o turk bayragini oyunda gormek istedigim icin konu up up up

• önce bir türkçe dil eklensin daha sonra düzenlemesi,kaliteli yapımlar olması için uğraşılır.daha tek tük türkçe yapımlar varken illede kaliteli çeviri diye diretmeye gerek yok.önce başlasınlar türkçe dili yaygınlaştırmaya daha sonra çevirilerde kaliteli olur.gerçi oyunlarda çevirinin pek kalitesiz olacağını sanmıyorum bilinen stüdyolardan olursa.oyunların yıllar sonra bile oynandığı düşünülürse bir kere yapıp tam yapmak onlarıdna işine gelir.
  • 3. Dünya ülkesi muamelesi görmenin bir başka sonuçları daha.Niceler var daha buna örnek verilebilecek biraz araştırıp bulabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artunç

kasap11 nickli üyeninde general4242 nickli üyenin de bu konuda haklılık payı var kendilerine göre. Orjinal oyun oynamak önemli bir veri şirketler için ve bizim ülkemizde bu oranlar henüz istenilen seviyelerde değil bu bir gerçek. Ancak bunu sırf orjinal oyun satışlarına bağlamak da yetersiz bir sebep bence. Korsan oyun oynayanların sayısı da yabana atılmaz gerek ülkemizde gerek başka ülkelerde de. Yanlış anlaşılmasın bunu savunduğum falan yok tabii ama bence çoğu şirketin işine gelmiyor Türkçe dil desteği verilmesi. Gerek ülke olarak pek sevilmememiz gerekse müslüman ülkelere olan önyargıların bu konuda hatırı sayılır bir etkisi var bana göre. Bende her TC vatandaşı gibi çok arzu ederim oyunları Türkçe oynamak ve her oyunda Türkçe dil seçeneğine yer verilmesini görmek. Ama nerede..

Hocam şöyle bir detay var . Bir oyun ne kadar çok korsan oynanırsa şirket için o kadar kötüdür. Kimse göz göre göre , bak bu kadar oynandık ama ondan daha fazla crackle oynanmış demez. Güvenlik açıkları olduğunu kabul etmiş olurlar :)

• Dil es geçilmesi gereken önemli bir husus. Konuyu yukarıya taşıyalım.

Doğru tabii ama Türkçe aslında dünyanın en çok konuşulan dillerinden biri. Destek verilmek istense verilebilir. Ben biraz bu konuda bir önyargı olduğunu düşünüyorum. Bu önyargı da ilerleyen yıllarda kırılır kırılmaz onu bilemem. Ama Türkçe dil desteği yakın gelecek için çok uzak ihtimal görünüyor bana göre. Hatta imkansız gibi maalesef.
  • Kuzey ülkelerinin hem nüfusu düşük hem de İngilizce seviyeleri yüksek. O yüzden kimse o dillerde oyun oynamıyor ama yine de oyunlar o opsiyonu sunuyor hep. Bizim dili pek iplemiyorlar. Türkçe dil desteği gelse Türkçe oynamam belki ama yine de olması gerekiyor.
  • Yahu korsan argümanını öne süren arkadaşlar şunu anlamıyorum. Azıcık gerçekci olun;
    yanlış hatırlamıyorsam dünyanın en çok korsan kullanan ülkesi Rusya, adı şanı geçen hacker guruplarının büyük bölümü Rusya'da crackerlar Rusya'da vb. vb.
    Misal ben daha geçen yaz GoW III oynamıştım kutusunda Rusça altyazı desteği yazıyordu (boxartı aradım bulamadım)
    Misal the Crew Rusça dil ve ses desteği var
    bakınız:https://www.gog.com/mix/russian adresinde Rusça dil destekli GOG oyunlarının listesi yazıyor.
    Gerçekci olup delikanlı gibi söylesenize "Kardeşim, gerçek şu ki Türkiye'nin jeopolitik konumu ve dış siyaset tutumu sebebi ile bir Allah'ın kulu bizi ciddiye almamaktadır. Korsan kullanımı sadece Türkiye Cumhuriyeti'ne mahsus bir durum değildir.

"SÖN HÖRZÖZLÜĞÖ SAVUNMAK ÖÇÖN RÖSMÖN Bİ TÖRÖFÜNÜ YÖRTÜYORSUN!!! İNŞALLAH ÖRÖBÖNÜN CAMLARINI KÜRÜP GARINİ GIZINİ GACIRÖRLÖÖÖR."

Haa bu arada bu konuda çok hassas iseniz, 2. el konsol/oyun alışverişi de yapmayın yapımcı firmaya para gitmiyor. Ayrıca illa ki Türkçe altyazı/dublaja destek olmak için oyun alıyorsanız, yurt dışından oyun almayın Çünkü yurt dışından alınan kutulu veya dijital oyunlar Türkiye'nin skor hanesine yazılmıyor.
    Misal Amazon Almanya'dan satın aldığınız bir oyun/konsol "Almanya'da satıldı." diye ilgili firmanın satış verilerine işleniyor.

• gerçekten assasins creed gibi en azından rpg oyunların türkçe olması çoğu kişi için iyi olabilir

ben ingilizce biliyorum ama acı çeken çok adam gördüm
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasap11

Herkes demeyin demeyin demiş . Ama diyeceğim.

Arkadaşlar Dünya'daki en geçerli dil bu. Şimdi o adamların nedenlerin türkçe dil desteği çıkarmadığını yazalım.

1.cisi Crackli oyun oynamayı bırakalım. Sen ne zaman crackli oyunu bırakırsan ve şirkete bak bu ülkeden sana gelir kapısı var tarzında istatistiklerinde görünürsen o zaman türkçe dil desteğini anca alabilirsin. Silkroad Online Free to Play. Türkiyedeki oyuncu kitlesinden ötürü dil desteği geldi . Neden çünkü ciddi gelir kapısı vardı. Yazdığınız o doğru düzgün nüfusu bile olmayan ülkelerin dilleri yoktu. İnsanlardan destek istersiniz ama crackli oyun oynarız. Bizimkisi tam olarak 2 yüzlülük. Kaç kişi çıkacaktır ? Ben 20 yıldır her oyunu parası ile satın alıyorum diyen ? çıkmayacak. Çünkü fifa 2008 2009 2010 vs vs geldi Crackli. NFS Carbon geldi 6 Cd. -Crackli- hani orjinal lisans ? Bu mu oyun satın almak ? hatırlamıyoruz bilmiyoruz sanki.

O küçümsediğiniz diller var ya hani ? Adamlar orijinal oyun oynuyor. Crackli oyunlara bulaşmıyor bile. Sebebi sizce ne demek ? "Enayi yaa bunlar. Beleşi varken oyun para vermiş salak :D hahahahah " Der Ama sonra da "Hani nerede türkçe dil desteği o kadar oyun oynuyok yok" ülke olarak ilk önce bu şirketlere gelir kapısı olduğunu kabul ettireceksin. Orijinal oyun alacaksın sonra zaten meraklanmayın türkçe dil desteği - satış verilerine dayanarak otomatik olarak gelecektir.

Gelmediği süre zarfında da ingilizce oynayacaksın o oyunu birader kusura bakma. Sonra da gelip yakınmayacaksın.

Bu şirketler, Türkiye'den o orijinal alıyor dediğin ülkelerden kat kat fazla gelir elde ediyor. Türkiye'de korsan kullanımı fazla olabilir fakat ülkemizden kazandıkları miktar belli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IslakBanyoTerliği -- 4 Mart 2018; 23:49:10 >

• Keşke resident evil serisini baştan sıfırdan itibaren 7 ye kadar bütün oyunlarına türkçe altyazı eklense dublaj zorunluda değil hikayesini anlamak istiyorum ama dilim iyi değil.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.