Şimdi Ara

Oyunumuz Türkçe ! [Kanuni Dayanağımız var] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
942
Cevap
20
Favori
51.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
413 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Torrent siteleri Türkler download yapsın diye mi kuruldu. Sırf bu yüzden Türkçe yapmıyorlarsa önce torrent sitesini kuranların dillerini çıkarsınlar o zaman torrent siteleri kapanır. Oyun firmalarıda muradlarına ersinler. Belkide Türk kullanıcılar Türkçe olmadığı para vermek istemiyorlardır onun içinde torrent vb. şeylere yöneliyordır Bunlar bi kenara Türkçe dil desteği şart

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Not Today! kullanıcısına yanıt
    Duble yollarımız var tabi kıskanacaklar :-)

Tâbi yersen.

• Wampire^^ kullanıcısına yanıt
    Hocam yanılıyorsunuz, Ragnar Lodbrok Call of Duty bağımlısı

• Hangi sınıf ülkede doğduğun bir anlamı yok aslında önemli olan yaşadığın ülkenin dünya üzerindeki yeri, önemi ve yaptıkları ile dünya üzerinde nasıl göründüğü ile alakalı

• Bu konu hakkında nasıl bir organizasyon yapabiliriz ?

• Hah iyi halt yediniz şimdi de Türkçe değil diye oyunları yasaklasınlar o zaman görürüm sizi

• They Killed Kenny kullanıcısına yanıt
    Oyun yasaklama değilde, türkçe altyazı beklerken sansürü yapıştırırlarsa şaşırmam :)

• Destekliyorum.
  • Açıkca konuşayım Türkçe altyazılı olan bir oyuna her zaman daha sıcak bakıyorum ,Türkçe olmadığı için almadığım oyun sayısı rahat 50-60 ı geçmiştir
  • Ben de bir şeyi anlamıyorum mesela Skyrim Türkçe modunu sildiler PS4'den. Özellikle düşmanlık yapar gibi bu ne bu böyle!

Ubisoft zaten evlere şenlik. 18 dil eklediği oyun var yahu. Çok mu zor geldi 18 değil 19 yapmak. Ama şu bir gercek ki ülkemizde çoğu kişi senaryo v.s sallamıyor.

• İmza-konu vs pek işe yaramıyor gibi ama desteğimi vereyim..
    İşe yaradığını pek görmediğim halde inananların hatırına destek veririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drima -- 4 Mart 2018; 21:4:41 >
  • Herhangi bir bağımsız oyuna türkçe dil desteği eklenebiliyorsa büyük firmalar için türkçe dil desteği sıradanlaşmış bir durumda olması gerekir. Oyun satmıyor muhabbetini ben bahane olarak görüyorum bu tamamen firmaların ülkeye karşı bakış açısıyla ilgili tabi bunun içinde bizim ülkenin umursamayışıda var. Bu arada gidip ingilizce öğrenin diyenler telefonlarını arabalarını hatta evdeki televizyonlarıda ingilizce kullansınlar.

• Bu konunun mantığı çok basit eğer adamlar potansiyel görüyorlarsa dil seçeneği ekliyorlar görmüyorlarsa eklemiyorlar. Mobil ve online oyunlarda iyi satış var çoğunda da türkçe dil desteği var zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ps4 Kardeşlik yapıp oyunu 1 kere satın alıp 100 kişi birbirinize sata sata oynayın ondan sonra Türkçe dil niye gelmiyor diye isyan edin. Gelmez tabi.

• Hemen hemen her alandan devasa vergi koparmaya çalışan devlet yetkililerinin milli kimlik adı altında bunu firmalara dayatıp ambargo uygulamadığı sürece biz kıçımızı da yırtsak boş. Olması muhtemel diyaloğu söyleyeyim,

Bizim yetkililer: Eğer türkçe dil desteği olmazsa ülkemde oyunun satışına izin vermiyorum.
    Oyun firması: türkçe dil eklemek için cebimden 90 dolar çıkıyor ben sana 50 dolar vereyim para sana gitsin ama türkçe dil olmasın.
    Bizim yetkilier: Tamam.

İşin dalgası biyana cidden bizim yetkililerin bizi savunacağı milli benlik vs dertleri yok tek dertleri para.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4XCUE -- 4 Mart 2018; 21:39:23 >
  • Adamlarin Türkçe ekleme zorunluluğu yok.

Türkiyede doğru dürüst yasal oyun satilmiyor.

Türkçe seslendirme zorda en azindan türkçe altyazi ve türkçe menu eklenebilir.

Oyun firmalarina toplu Email ya da tweet atarsaniz bir aşama kaydedersiniz.(Sony,Blizzard vb...)

-Aral yazmissinda aral oyuncu düşmani bir firma oyun fiyatlarinin düşmemesinde bir numarali faktör

• Turkce yoksa korsana devam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kabus87 kullanıcısına yanıt
    Bu ülkede satıyorsa böyle bir zorunluluk var. Bir firma Amerika'da servis garantisi 1 yıl, Türkiye'de de 1 yıl uygularım diyebilir mi? Oyun firmalarıyla zaman kaybettik, konuyu kanunlar çerçevesine taşıyalım istiyorum.
  • Bu konu için verileri toplayıp, çıktılarını ek olarak ekleyip üst metinle başvurumu yapacağım. 2-4 hafta içinde tamamlamış olurum diye düşünüyorum. Elimde faturalı oyunlar var, onu da ekleyeceğim. Bana ulaştırmak istediğiniz bilgi, belge, fatura varsa kabulümdür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matmma -- 4 Mart 2018; 22:37:39 >
  • Başımızdaki oyunlara vergi getirip almayı zorladığı sürece Türkçe oyun çıkarmazlar maalesef

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.