Şimdi Ara

Oyunların ara ara donması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
671
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımda oynadığım Total War Rome 2, Saints row 4 gibi oyunlarda bilgisayar bir kaç saniye normal gidiyor bir kaç saniye sonra donuyor ve insanların hareketleri yavaşlıyor donarak devam ediyorlar. Yani 3 saniye iyi olurken 7 saniye tekrar donmaya başlıyor ve bu sürekli olarak tekrarlanıyor. Laptop kullanıyorum. Grafikleri düşürmeyi de denedim herhangi bir yararı olmadı. Hatta yüksekle orta ayar arasında kasma farkı olmuyor.Soğutucu aldım. Bilgisayarın altı artık ısınmıyor fakat speedfan programıyla oyun içinde 90 dereceye kadar çıktığını görebiliyorum. Sorun eğer bununla ilgiliyse neler yapmam gerekir.

Ekran kartı: Nvidia GeForce gt 540m cuda 2 gb
    İşlemci: İntel Core i5 2430m 2.4GHz(4 çekirdekli)
    Ram: 8gb

bunlar laptopumun özellikleri modelide Casper A15HC

• valla o soğutucular hiçbir halta yaramaz senin fan tozlanmış kardeşim bisikletçiye gidip komprasor ile petek ve fana iyice hava tut cunku ordaki toz zamanla sünger gibi olup yapışıyor senin ısınma sorunun var..Neden soğutucular ise yaramaz cunku pc nin altı kapalı koca plastik kapak ordan neyi soğutacak )))))İslemcinin ustundeki fan soğutmuyor omu soğutacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkay11

valla o soğutucular hiçbir halta yaramaz senin fan tozlanmış kardeşim bisikletçiye gidip komprasor ile petek ve fana iyice hava tut cunku ordaki toz zamanla sünger gibi olup yapışıyor senin ısınma sorunun var..Neden soğutucular ise yaramaz cunku pc nin altı kapalı koca plastik kapak ordan neyi soğutacak )))))İslemcinin ustundeki fan soğutmuyor omu soğutacak..

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Süpürgeyle bilgisayarın altından tozunu çekmeye çalıştım fakat işe yaramadı. Kapağı açmaya çekiniyorum çünkü eğer açarsam garantisi sonlanacak. Sizce kompresör kapağa açmadan işe yarar mı?
  • Valla arka odaya çekilip servislerde oyle yapıyor açtık temizledik deyip 80 tl alıyor dikkatli bir sekilde ufletirsen yeterli fan ile petek arasındaki kalıp seklindeki tozun gitmesi lazım...
  • quote:

Valla arka odaya çekilip servislerde oyle yapıyor açtık temizledik deyip 80 tl alıyor dikkatli bir sekilde ufletirsen yeterli fan ile petek arasındaki kalıp seklindeki tozun gitmesi lazım...

Cevabınız için çok teşekkürler. En yakın zamanda kompresör bulup deneyeceğim. Eğer olursa sonucu buraya yazarım.
  • Tamam bak zamanla fan ile işlemci arasındaki termal macunda ozelligini yitiriyor sıcaktan eger iyice hava tutup temizlediğinden emin olduktan sonra hala ısınma sorunu yasıyorsan termal macunda yenilenmesi gerekir onuda servisi yapar..
  • quote:

Tamam bak zamanla fan ile işlemci arasındaki termal macunda ozelligini yitiriyor sıcaktan eger iyice hava tutup temizlediğinden emin olduktan sonra hala ısınma sorunu yasıyorsan termal macunda yenilenmesi gerekir onuda servisi yapar..

Eskisine göre daha iyi oldu komprasor yapınca. Yeniden cevabınız için teşekkürler
  • haber verdiğin için teşekkürler iyi olmasına sevindim ...Zaten 10 bin tl ye laptop alsanda 2 seneye kadar fan ozelligini yitiriyor ses yapmaya başlıyor ısınma vs... ozaman fanı değiştirmek gerekiyor yeteri kadar soğutmuyor zaten sesiyle durusuyla kapanışıyla kendini belli eder o konuşur sizinle:D degistir beni degistir beni der.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: bersauron

quote:

valla o soğutucular hiçbir halta yaramaz senin fan tozlanmış kardeşim bisikletçiye gidip komprasor ile petek ve fana iyice hava tut cunku ordaki toz zamanla sünger gibi olup yapışıyor senin ısınma sorunun var..Neden soğutucular ise yaramaz cunku pc nin altı kapalı koca plastik kapak ordan neyi soğutacak )))))İslemcinin ustundeki fan soğutmuyor omu soğutacak..

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Süpürgeyle bilgisayarın altından tozunu çekmeye çalıştım fakat işe yaramadı. Kapağı açmaya çekiniyorum çünkü eğer açarsam garantisi sonlanacak. Sizce kompresör kapağa açmadan işe yarar mı?

hayır kardeşim 90 derece çok ciddi rakam garantisi devam etmiyorsa güvendiğin bir bilgisayarcıda işlemci ve ekran kartının termal macununu değiştirt + genel temizlik yapılmasını söyle bu işlem 70 derece seviyelerine çeker kaliteli işçilik yapılırsa sadece toz üflemeyle dediğin hayal + geldikten sonra soğutucu olmadan asla oyuna girme . soğutucu önerim de thermaltake massive LX bütün gün açık kalsa bile sıkıntıya sokmaz . soğutucusuz laptop kullanmak zaten enayilik gibi birşey .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 4 Eylül 2013; 18:00:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.