Şimdi Ara

Oyunları 768p yerine 1080p oynamak işlemciye binen yükü azaltır mı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
2
Favori
2.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Orijinalden alıntı: MASTERMIND

Başka zaman olsa hunharca gülerdim de şu an sırası değil.

Aynı kafada örnek bir başlık: "Beyler bilgisayar full hd'de kasıyor 4k'da mı oynamak zorundayım "

Sorulan soru bilgisayarın kasıp kasmaması değil, hangi bileşene, ne ölçüde yük bineceği. Komik olan nedir?

Dostum ben aynı kafada dedim zaten binen yükle kasmanın da bağlantısı var.
    Eğer herhangi bir bileşene binen yük %100 olursa kasar %100 olmadan kasmaz.
    Sen işlemciye daha fazla ağırlık veriyorsun ve daha kolay taşımasını bekliyorsun.
    Eğer çözünürlük artınca binen yük azalsaydı kimse oyunlarda çözünürlük düşürmeden takır takır oynardı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jay jay justified

quote:

Başka zaman olsa hunharca gülerdim de şu an sırası değil.

Aynı kafada örnek bir başlık: "Beyler bilgisayar full hd'de kasıyor 4k'da mı oynamak zorundayım "

Sorulan soru bilgisayarın kasıp kasmaması değil, hangi bileşene, ne ölçüde yük bineceği. Komik olan nedir?

Dostum ben aynı kafada dedim zaten binen yükle kasmanın da bağlantısı var.
    Eğer herhangi bir bileşene binen yük %100 olursa kasar %100 olmadan kasmaz.
    Sen işlemciye daha fazla ağırlık veriyorsun ve daha kolay taşımasını bekliyorsun.
    Eğer çözünürlük artınca binen yük azalsaydı kimse oyunlarda çözünürlük düşürmeden takır takır oynardı.

En güzel cevap.

• GPU düşük çözünürlkte daha çabuk iş yapar, bu yüzden işlemci %100 çalışıp bu talebi karşılar. Yüksek çözünürlkte GPU'nun yapması gereken iş çok olur, işlemci talebi karşılamak için mesela %50-60-70 çalışır.

7770 1080p de 30 FPS verebilecek kapasitesi varsa, işlemci değiştirsende değiştirmesende çok fazla fark etmez. Ama oyun 4 çekirdekten daha iyi yararlanıyordur, o zman sorun olur. İşlemciye düşen yük azalıyordur derken, GPU'nun talebini karşılamak için %60 çalışıyor olacak mesela onun gibi. Orda sorun çıkartan GPU'dur, daha falza FPS üretemediği için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rubisco

GPU düşük çözünürlkte daha çabuk iş yapar, bu yüzden işlemci %100 çalışıp bu talebi karşılar. Yüksek çözünürlkte GPU'nun yapması gereken iş çok olur, işlemci talebi karşılamak için mesela %50-60-70 çalışır.

7770 1080p de 30 FPS verebilecek kapasitesi varsa, işlemci değiştirsende değiştirmesende çok fazla fark etmez. Ama oyun 4 çekirdekten daha iyi yararlanıyordur, o zman sorun olur. İşlemciye düşen yük azalıyordur derken, GPU'nun talebini karşılamak için %60 çalışıyor olacak mesela onun gibi. Orda sorun çıkartan GPU'dur, daha falza FPS üretemediği için.

+1

• monitörü bilerek değiştirmiyorum bf3 single dahil ultrada oynamadıım oyun yok
  • çözünürlük yükseldikçe yük azalıyorsa 10k yapalım çözünürlüğü daha realistik
  • Al işte yorumlara bak

Çözünürlük yükseldikçe yük azalıyor düşüncesinde değiliz. Zayıf işlemci ve nispeten güçlü kart sistemlerinde çözünürlük yükseldikçe işlemciye binen yükten bahsediyoruz. Fps nin düşmeme olayı sadece fantezi. En güzel senaryodan bahsetttik orada. İyi okuyun.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 23 Mart 2013; 19:20:49 >
  • Neyse bu arada İ3 3210 + anakart ıvır zıvır aldık bakalım. Seneye 7870'e filan geçersem sıkıntı olmaz en azından.
  • 2 den fazla çekirdek desteği isteyen oyunlarda sıkıntı yaşarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flodd

Al işte yorumlara bak

Çözünürlük yükseldikçe yük azalıyor düşüncesinde değiliz. Zayıf işlemci ve nispeten güçlü kart sistemlerinde çözünürlük yükseldikçe işlemciye binen yükten bahsediyoruz. Fps nin düşmeme olayı sadece fantezi. En güzel senaryodan bahsetttik orada. İyi okuyun.

Edit: İmla

güzel özetlemişsin, bu arada işlemci hayırlı olsun, sırada ekran kartı var artık

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.