Şimdi Ara

oyunlarda performans düşüklüğü sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sistemimden uzun süredir iyi performans alamıyorum,
    768ddr 400mhz,fx5700 ekran kartı,amd 1500+ 1,38ghz

bu sistemle doom3,hl2,bf2 gibi oyunlarda hep 20-30 fps oluyor(özellikle actionda).

ekran kartı ya da rama bağlıyordum.sistemi yeniledim

msi 6600gt aldım , ram 1gb oldu ,cpu aynı fakat hl2 de 1gr performans artışı olmadı hatta düştü.
    bu sistemle cs source da 800*600 bütün ayarlar düşükken actionda 10fps ye kadar düşüyor.sanırım bir sorun var.bir arkadaşım kasanın güç kaynağının yetersiz falan olabileceğini söyledi.

6600gt,1gb 400mhzddr,1.38 amd ile cs source de actionda 10fps normalmidir yoksa sorun mu var?

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anaconda -- 5 Ağustos 2005, 15:26:41 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Anaconda

sistemimden uzun süredir iyi performans alamıyorum,
    768ddr 400mhz,fx5700 ekran kartı,amd 2500+ 1,38ghz

bu sistemle doom3,hl2,bf2 gibi oyunlarda hep 20-30 fps oluyor(özellikle actionda).

ekran kartı ya da rama bağlıyordum.sistemi yeniledim

msi 6600gt aldım , ram 1gb oldu ,cpu aynı fakat hl2 de 1gr performans artışı olmadı hatta düştü.
    bu sistemle cs source da 800*600 bütün ayarlar düşükken actionda 10fps ye kadar düşüyor.sanırım bir sorun var.bir arkadaşım kasanın güç kaynağının yetersiz falan olabileceğini söyledi.

6600gt,1gb 400mhzddr,1.38 amd ile cs source de actionda 10fps normalmidir yoksa sorun mu var?

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Muhtemelen ekran kartını yeterli besleyemiyor PSU'un.PSU yu değiştir.

• peki güç kaynağının bu sorununu muhtemellikten çıkararak kesinleştirmenin bir yolu yok mu?

yani ekran kartına yeterli hüç gidip gitmediğini nasıl kontrol edebilirim?
  • quote:

peki güç kaynağının bu sorununu muhtemellikten çıkararak kesinleştirmenin bir yolu yok mu?

yani ekran kartına yeterli hüç gidip gitmediğini nasıl kontrol edebilirim?

Açıkcası bunu anlamanın en iyi yolu psu'su iyi olan bir makinaya ekran kartını tak ve farka bak, büyük ihtimalle iyi bir psu da çok daha verimli çakışacaktır.
  • Kardeş 1500+ 10fps verir mi bilemem ama 6600gt'nin yanında çok sırıttığı kesin.Biran önce değiştirmeye bak o işlemciyi.Çok eskidi.(Ben p4 1.6'dan 2.66'ya geçtiğimde çok büyük bir fark gördüm.Ekran kartım 9550 gibi alt seviye bir kart olmasına rağmen.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğer1 -- 6 Ağustos 2005, 2:39:25 >
  • o zaman bana işlemci tavsiyesi yapın,amd mi celeron mu yoksa pentium mu alayım,
    o/c ile hiç aram yok,oyunlarda yüksek perf. istiyorum,hangisi bu durumda daha iyidir?
  • SELAM ARKADAŞIM ŞİMDİ O EKRAN KARTINA O İŞLEMCİ GİTMEMİŞ ÖNCELİKLE EKRAN KARTIN AGP OLDUĞUNA GÖRE SANA İMZAMDAKİ SİSTEMİ VA ANAKARTI TAVSİYE EDERİM

EPOX 9NDA3J ANAKART

AMD ATHLON 64 3000+VENİCE

BİDE SAĞLAM Bİ PSU AL

KESİNLİKLE MEMNUN KALIRSIN SENİN O SÖYLEDİĞİN OYUNLARDA GRAFİK ADINA AÇILABİLECEK NE KADAR DETAY VARSA AÇIYORUM HEPSİ FULL VE AKICI Bİ ŞEKİLDE OYNATIYOR
  • quote:

o zaman bana işlemci tavsiyesi yapın,amd mi celeron mu yoksa pentium mu alayım,
    o/c ile hiç aram yok,oyunlarda yüksek perf. istiyorum,hangisi bu durumda daha iyidir?

Amd 64bit bir işlemci bugün ve yarın için iyi bir tercih.
  • süregelen voltaj düşüklüğü de sebeplerden bitanesi bence varken kıymeti bilinmeli iyi bir ups şart ayrıca psup layında bi ölçümünü yap bence
  • Ya bence de sorun işlemcinden kaynaklanıyor 5700'ün doom3 te özellikle o verdiğim fps'ler çok az işlemcin aşırı yavaş kalıyor bence sorun işlemcide
  • athlon-sempron farkı nedir?

+venice demişsin o da ne?
  • up,

Şu basit sorualımı yanıtlayıverin.

ayrıca bir arkadaşım pentiumların 800mhz de amdlerin 400mhz de çalıştığını pentiumların oyunlarda daha iyi olduğunu söyledi.nedir şimdi bu olay?
  • Athlon, Semprondan daha gelişmiş ve üst sınıf özelliklere sahiptir. Pentium>Celeron olarak düşün. AMD64 64 bit versiyondur. Yani 64 bit işletim sistemlerini destekler ve 32 bit işletim sistemlerinde de en iyi performans verir.
    Venice AMD64 soket 939 ların gelişmiş bellek kontrolcüsü ve ss3 (doğru yamışımdır inş) komutlarını destekleyen ve oldukça iyi overlock kapasitesine çekirdek kodudur. Alacağın AMD64 ün venice kodlu olmasına dikat et.

Arkadaşının dediğine gelince işkembesinden atmadan önce iki işlemciyi karşılaştırsın veya işlemci teslerine baksın.

Oyunlarda AMD Intel den her zaman üstündür.
  • arkadaşlar bence bu konuya hiç girmeyelim oyun performanslarıyla ilgili alenen tartışanlar oldu
  • amd 2.0ghz alacağım fiyata nerdeyse pentium 2.8 alıyorum.amd al dediniz ama bu ikisinden hangisi daha yüksek performans verecek ben anlamadım

amd 2.0 mı pentium 2.8 mi?
  • up
    son sorumu cevaplarsanız çok memnun olacağım :=)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anaconda

amd 2.0ghz alacağım fiyata nerdeyse pentium 2.8 alıyorum.amd al dediniz ama bu ikisinden hangisi daha yüksek performans verecek ben anlamadım

amd 2.0 mı pentium 2.8 mi?

2.0ghz dediğin ne oluyor?3000+ mı?Pek anlayamadım.
  • P4 INTEL 3.0GHz LGA775 800MHZ 1M OEM 178 USD+KDV

AMD ATHLON 64 3000 2GHz BOX 512KB 170 USD+KDV

bu ikisini karşılatırsanız örneğin..
  • quote:

Orijinalinden alıntı: Anaconda

P4 INTEL 3.0GHz LGA775 800MHZ 1M OEM 178 USD+KDV

AMD ATHLON 64 3000 2GHz BOX 512KB 170 USD+KDV

bu ikisini karşılatırsanız örneğin..

Oyunlarda amd üstündür.Zaten duymuşsundur.Oyun için amd, çizim, cad, masaüstü uygulamalarda intel diye.Bu durumda amd 3000+ iyi bir seçenek.Yalnız sanırım anakartta değiştireceksin 3000+ s754 olduğundan.Bence s939 girişli venice 3000+ daha iyi gider.Tabi işin para kısmını bilemem.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.