Şimdi Ara

Oyunlarda gereksiz fazla FPS'in önüne geçin

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çoğu oyunda ekran kartı ve sisteminizin gereksiz yorulmaması ve ısınmaması için FPS'i kısıtlamalısınız. Ekran kartınızın ömrünü uzatmak için yararlı bir işlemdir. Hikayeli oyunlarda çoğunlukla 60 FPS yeterli. Buna Need for Speed serisi de dahil. FPS kısıtlama işini AMD ekran kartları için bilmiyorum ama NVIDIA ekran kartları için NVIDIA denetim masası/program ayarları kısmından oyununuzu bularak 'maksimum kare hızı' kısmından yapabilirsiniz. Bunu yapsanız bile bazı oyunlarda FPS inatla kısıtlanmıyor. Bu durumda masaüstü/sağ tık/görüntü ayarları/gelişmiş görüntü ayarları/yenileme hızı kısmından 'Hz' değerini 60'a getirin. Ardından NVIDIA Denetim Masası'na gelip program ayarları kısmından düşey senkronizasyon seçeneğini açık hale getirin. Ya da MSI Afterburner'da Riva tuner açarak kısıtlayabilirsiniz, işte şu kısımdan:

Oyunlarda gereksiz fazla FPS'in önüne geçin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eylül kabus -- 22 Ocak 2022; 19:25:0 >

• Millet fps,hz yükseltmek ister bizdekiler kart yorulmasın, ısınmasın diye sabitleyin der çok enterasan milletiz rtss ile exe'yi seçip fps kilitleyebilirsiniz. Ayrıca bu konuyu sakın reddit gibi yerlerde açmayın pcbuild kategorisinde yılın memes'i olabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GeçerkenUğradı kullanıcısına yanıt

Konu sahibide benim kafadan kartı boşa yormuyor kralOyunlarda gereksiz fazla FPS'in önüne geçin  bende kartın gücü yetse dahi asla ultra yüksek ayarlarda oynamam mesela

Zamanında bine aldığın karta şimdi 4bin vermek koyar adama

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adv11 -- 5 Ekim 2021; 20:54:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de bu konuda bilgisi olan arkadaşlara soracaktım. Monitörüm de 144 hz, genelde bu civara yakın fps performansı alıyorum oyunlarda. Bu durum ekran kartını olumsuz etkiler mi, yoksa daha düşük fps'lere sabitlemeli miyim ?

• Venom59 V kullanıcısına yanıt

30 a sabitle karşim ekran kartın ömürlük olur.

• Şakacı :)

• Yalnız konu sahibi doğru diyor kart ömrünü uzatmak için single oyunlarda RivaTurner ile fps kısıtlıyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bence konu sahibi haklı. Monster Laptop'umun Gtx1650ti ekran kartını oyunlar için 59 fps'te sınırladım. Gmod gibi bir oyunda 80 dereceleri gören işlemci ve ekran kartı şuanda 55-60 dereceyi hiçbir oyunda geçmiyor. Oynadığım oyunlar ağır değil belki bunun da etkisi var. Ancak kesinlikle laptop ömrü açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. .

Oynadığım oyunlar da;
    Ets2
    Gmod
    Half Life 1-2
    Tomb Raider
    Lfs
    Csgo
    Minecraft

Şimdilik bir sorun yok. Oyun çok ama en fazla günde 1 saat oynar bırakırım. Sanırım bunun da etkisi çok.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • fazladan kullanılmayan fps ler alınır

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.