Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyunlarda çöken pc

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
64
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Oyunlarda çöken pc
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    3 Mesaj
    Öncelikle hepinize merhaba. Yaklaşık 2 yıldır bu pc yi kullanıyorum ve şimdiye kadar ne bi çökme ne oyunlarda bi kasma olurdu. Geçenlerde PUBG oynarken aniden pc kendini yeniden başlattı bir daha açtım girdim oynuyorum bi kaç saat sonra yine bilgisayar kendini yeniden başlattı. Sonra aynı sorun diğer yüksek grafikli oyunlarda da olmaya başladı. Pc kaldırmadı deseniz aylardır oynuyorum bu oyunu yani pc nin kaldıramamasından kaynaklandığını düşünmüyorum. Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa şimdiden teşekkürler.

|
    |
    ASROCK B450 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Er
    3 Mesaj

çok uzun zaman önce (kendim temizleyemediğim için) bir komşumuza temizletmiştim. Şimdi o komşumuz da yok o yüzden kendim de temizlemeyi hiç denemedim açıkçası. Zor bir şey mi acaba?
    |
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kasa ise açın bir bakın içine. Tozlanmıştır.. Biraz hava vurmanız gerekiyor.
    |
    |
    vicfries kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    ASROCK B450 | RYZEN 5 2600 | ADATA 8 GB DDR4 2133 MHz SAMSUNG 16 GB DDR4 2133 MHz | ASUS NVIDIA GTX 1060 3 GB | 500 GB SEAGATE 7200 RPM | ZALMAN R1 600W | 480 GB SSD JD | ASUS VS239HV Full HD HDMI IPS
  • Er
    3 Mesaj

Deneyeceğim teşekkürler
    |
    |
    SkyTech74 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıcaklıktan ise, işlemci için termal macun yenilemeniz gerekebilir. İnternette bir sürü video var..

Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 4 Şubat 2018; 19:55:53 >
    |
    |
    vicfries kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4569 Mesaj
    Isındığından kapanıyor ısındığından

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1197 Mesaj
    işlemci fanını ve ekran kartı fanını temizlemelisin
    |
    |
    Aşırı sıcaklık sonucu sistem kendini otomatik olarak kapatıyor iyi bir olay aslında zarar görmesini engellemek amacıyla yapılmış bir teknoloji.Oyun oynarken ve boşta masaüstündeyken AIDA64 ile sıcaklık derecelerini ölçün ve buraya SS atın sıcaklıkları kontrol edelim.Sıcaklıklarda gözle görülür artış varsa size gerekli yardımda bulunabiliriz.Kendiniz de kontrol edin işlemciniz oyunda 60-70 Derece ( Daha Üstüde Olabilir ) Ekran kartınız 70-80 Derece ( Daha Üstü Olabilir ) derecelerdeyse yada bu dereceleride aşmışsa hemen bilgisayarınızı kapatın ve detaylı temizlik yapın.Bütün fanları çıkartın işlemci fanını ve soğutucu bloğu komple çıkartın çok iyi şekilde temizleyin işlemci yüzeyinde ki ve soğutucu blok üzerindeki eski termal macun kalıntılarını dikkatli şekilde silin daha sonra kaliteli bir termal macun alın ve uygulayın bunu bilmiyorsanız youtube de birçok video mevcut yardım alabilirsiniz.Dediklerimi yaptığınız zaman sıcaklıklarda gözle görülür bir düşüş yaşaancaktır.Ekran kartının fanlarını temizleyin ekran kartınızın garantisi varsa fanları sökmeyin garanti iptal olur ama garantisi yok ise söküp onunda termal macununu yenileyin aşağıda zaten videolar paylaşıcam size onları izler fikir sahibi olursunuz.Yapamam derseniz bakkal bilgisayarcılara gitmekten başka çareniz kalmıyor maalesef..

Detaylı Sistem Temizleme : Buradan

Ekran Kartı Temizleme : Buradan

Ekran Kartı Temizleme 2 : Buradan

|
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Masal
son dakika
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,234
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.