Şimdi Ara

Oyunlarda 4k yalanı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
3.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Fark var iş birazda monitör boyutu ve tercihlere kalıyor.

Devir artık 4k ama oyuncular için en mantıklı seçim 144hz 2k bir monitöre geçmek. Bu yolla en azından yeni seri kartlar ile pc'nin grafik bazlı ömrünü daha fazla uzatırsın, yoksa 4k yüksek ayarlar için ciddi paralar gözden çıkartılmalı.

• sadece ppi değeri arttığından görüntüde keskinlik olması gerek. Bunun dışında öyle müthiş fark beklediysen onu karşılamamış olabilir.

Asıl büyük fark panel değişikliklerinde oluyor. Mesela ben TN panelden IPS e geçince bunu hissettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 6 Kasım 2020; 11:43:16 >
  • Bence 27" te cok fark olmaması normal, Görüş kalitesi daha iyi biri bu farkları daha net görebilir elbette.

Sonucta kalite farkını algıyabilmeniz, ekran boyutu, ona olan mesafeniz, ve algı kapasiteniz ile alakalı tamamen.

Yeterince uzaktan baktıgınızda cözünürlükler arasındaki farklar kaybolacaktır.

Kaba bir hesap için zamanında söyle diagramlar vardı.

Oyunlarda 4k yalanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 6 Kasım 2020; 11:56:30 >
  • Oyunlarda 4k yalanı
  • 19 inç monitörden 21,5 a geçtim 900p den 1080p o bile fark etti Oyunlarda 4k yalanı  şimdi sizin böyle söylemeniz ilginç

• 1080p 21.5 144 hz kullaniyorum gayet memnunum. 4k 49 inc tv sahibiyim. Tamam fark var kabul ediyorum ama değecek bir fark var mı? Aradaki fiyat farklarına bakıldığında gereksiz duruyor. Büyük ekran seven arkadaşların tercih etmesi gereken çözünürlükler. Benim gibi ekrani büyüttükçe ekranı uzaklaştirma ihtiyacı hissedenler için tamamen gereksiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k 50 inc ve uzerinde abarti bir fark yapar bence 27 incte 1080p kotu durmuyor cunku suan 52 inc kullaniyorum 1080p goruntu normal kullanimda farketmesede oyunlarda 4k da baya farkettirirdi ama kaldiki 4k nin hakkini verecek kart yok henuz piyasada

27 incte 1080p nasi anca idare ediyosa 54 inctede 4k 27 inc 1080p deki netligi anca verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 6 Kasım 2020; 14:53:31 >
  • 2k dan 4 k ya geçtim 2 monitorle senin gibi karşiılaştırdım 2k çamur gibi geldi gözüme Oyunlarda 4k yalanı 

• Arada dağlar kadar fark var kimse kendini kandırmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda505 -- 6 Kasım 2020; 17:12:13 >
  • Monitör markaların ne 4k 1080p değil mevzu ppi değerleri önemli.

• Ben 4k yalanını ilk nesil LCD tvlerde bekliyordum açıkçası. Sadece devre kartını değiştirerek 1080p paneli 4k diye verebilirler ve sıradan kullanıcı, ben dahil, bunu anlamaz.1080p ve 4k arasındaki farkı görmek için gözlerin iyi olması gerekir. cep telefonu ile çekip örnek vermek bana sağlıklı bi yöntem olarak görünmedi.SD çözünürlüğe göre HD baya fark ettiği için herkes aradaki farkı gördü ancak kanımca FULLHD 2K 4K 8K arasındaki farkı görmek için çok büyük büyük paneller gerekecek. Özellikle 8K için.

• Maalesef piyasadaki oyunların doku kalitesi çok kötü. Ben 4K çözünürlüğün hakkını verebilen bir kaç oyuna rastladım sadece: Forza Horizon 4 ,Star Wars Battlefront,Crysis 3. RDR 2 ve Battlefield 5 oynarken çamur gibi geldi açıkcası çünkü doku kalitesi yerlerde, ancak kenar köşe yumuşatma veya 1,5 - 2x ölçeklendirme yapınca kaliteli hale geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 6 Kasım 2020; 18:5:12 >
  • Vay arkadaş millet 27 inçte fark olmaması normal falan diyor cidden şu kullanmayanların yaptığı yorumlar yüzünden forumda doğru bilgi yok. Yav sonunda tüm donanımhaberi evime misafir edicem Oyunlarda 4k yalanı 4k da msaa açıp fps yi %50 hatta daha fazla düşüren kitle ile 27 inçte 4k belli olmaz 50 inç gerek kitlesi beni çok yoruyor Oyunlarda 4k yalanı 

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Bu yorumunuzu daha öncede görmüştüm. Msaa açık kapalı test pek göremedim. İmkanınız varsa ufak bir test atarmısınız?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • lemartes kullanıcısına yanıt

Ekran kartı yok hocam bekliyorum hala. Ekran kartı alınca bununla ilgili birşeyler yapmaya çalışacağım.

• Miyop olabilirsin.

Ben 720p üstünde kalite farkı göremiyorum baya yakından bakmam gerekiyor. (sadece oyunlarda, videolarda belli ediyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lyc -- 7 Kasım 2020; 0:39:9 >
  • Kalite farkı ekran boyutu büyüdükçe daha iyi anlaşılır. 4K'nın esprisi büyük ekranlarda ortaya çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Kalite farkı ekran boyutu büyüdükçe daha iyi anlaşılır. 4K'nın esprisi büyük ekranlarda ortaya çıkar.

çok uzak detaylar ve çok küçük objeler cep telefonunda bile anlaşılır.

mesela dağın tepesindeki ağaçlar ya da kol saatinin kadrajı gibi

ekran büyüklüğü texturelarda fark eder ama textureların da biraz yüksek çözünürlükte olması gerekiyor. doku kaplamalarınıdaki farkı görebilmen için ya ekrana yapışman lazım ya da ekranın çok büyük olması laım min 55"

• 27" 1080p 144hz akar gerisi traş gözümde. monitöre 40-50cm den bakacağım 32" zenci boyunu 40cm den koyup 10 sene sonra gözleri ele alıp katarakt olmaya hiç niyetim yok. ha evinin salonunda 3metreden bakacaksındır git 4k al ona eyvallah ama masaüstünde 40-50cm den bakacaksan 27" yeter artar fazla bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 7 Kasım 2020; 16:16:59 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.