Şimdi Ara

OYUNLARA YILLIK NE KADAR PARA VERİYORSUNUZ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
178
Cevap
3
Favori
5.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oyunlara servet ödeyenler bu işin çılkını çıkaranlar kendini sorgulaması lazım

Oyun firmaları acayip kar ediyor
    Bunu söyle açıklıyacağım

Sinemaya gittiniz bilet aldınız 10 tl izlediğiniz filme milyar dolar bütçe ayırmış bir film kar edebiliyorken

Ey oyun yapımcıları size soruyorum bu kadar aç gözlülük niye

Oyunların en fazla ederi 25-30 lira olması lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix506 -- 23 Kasım 2015; 5:17:24 >
  • Bu sene 150₺ verdim sadece o da plus üyeliği için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomasson85

Bu sene 150₺ verdim sadece o da plus üyeliği için

Endonezya plus 70 lira forumda konusu vardı

Oyun almaktan çekiniyorsanız 1 yıllık oyunları spotdan

Sıfır olarak 80-140 arası bulabilirsiniz

Gitti gidiyor daki yüzde yüz güvenilir puanlı spotcuları tavsiye ederim

Bu arada size sorum olucak plustaki oyunlardan memnun musunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: matrix506

quote:

Plus hesabımı 2 yıldan fazla kullandığım için oynamadığım bir sürü oyun var.Oyunları geldiği ayda tüketmiyorum. Bu yüzden hesabı değiştiremiyorum.
    Ben şahsen plustan şu anlık memnun. %50 zam yapmasalardı aslında daha iyiydi.
    Son oyunları oynamasam da eskiden her ay kaliteli oyun verirlerdi hatta heyecanla oyunların açıklanmasını beklerdim ama şimdi arada bir kaliteli oyun veriyorlar geri kalanı da çerezlik oyunlar oluyor. Eski heyecanı kalmadı yani. PS3 için konuştuğumu da belirtiyim.

• Yıllık Plus üyeliği dahil 500 tl'yi geçtiğini sanmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda 600 TL veriyorum en az

• quote:

quote:

quote:

Plus hesabımı 2 yıldan fazla kullandığım için oynamadığım bir sürü oyun var.Oyunları geldiği ayda tüketmiyorum. Bu yüzden hesabı değiştiremiyorum.
    Ben şahsen plustan şu anlık memnun. %50 zam yapmasalardı aslında daha iyiydi.
    Son oyunları oynamasam da eskiden her ay kaliteli oyun verirlerdi hatta heyecanla oyunların açıklanmasını beklerdim ama şimdi arada bir kaliteli oyun veriyorlar geri kalanı da çerezlik oyunlar oluyor. Eski heyecanı kalmadı yani. PS3 için konuştuğumu da belirtiyim.

ben sizde ps4 konsol var sanmıştım ama yanılmışım

plus da ps3 oyunları fena değil ama ps4 oyunları yerlerde sürünüyor

xbox gold den örnek almalı sony

bir plus oyunlara bak bir gold oyunlara bak dağlar kadar fark var

ps4 de ex oyunlar çoğalsa internet alt yapısı daha iyi olsa plus oyunlarını daha iyi verse direk ps4 e geçeceğim ama nerde

konsollar hala yetersiz günümüzde

playstation 3 720p 1080p
    playstation 4 900p 1080p

xbox 360 720p 1080p
    xbox one 720p 900p 1080p

wii - wii u 720p 1080p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi matrix506 -- 23 Kasım 2015; 17:32:36 >

• UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaziiim

Yılda 600 TL veriyorum en az

al-sat yapıyor musunuz?
  • matrix506 kullanıcısına yanıt
    Alım yapıyorum.
  • En az 1000tl .

• quote:

Orijinalden alıntı: cübbeli mehmet

Hep degisiyor.Bazen 0 tl verdigimde oluyor 500-10000 verdigimde oluyor.
    Edit:hesapladım bu sene oyunlara 4200 tl vermisim

Çok vermişsiniz
    Gömü mü buldunuz
  • Playstation 3 de oynuyorum öğrenciyim makineyi alalı 2 sene olacak Mart ayında yaklaşık 60 tane oyun oynadım.Toplam harcadığım miktar 300 tl falandır.Kardeşlik ve ps4 ün çıkmasıyla yok fiyatına oyun aldık.Tam ps4 çıktığı zaman ps3 aldım pişman mıyım kesinlikle değilim iyiki almışım.Ps4 alırsam ya hiç oyun alamam ya da bu fiyatı üçe dörde katlarız malum oyun fiyatları...Hayırlısı neyse o olsun.
  • ykrr kullanıcısına yanıt
    Hocam yurtdışı alışverişin 5 kalemden 2 ye düşmesi derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? artık kişi başı yurtdışından yılda sadece 2 kere mi sipariş verilebiliyor? ne zaman yapıldı bu değişiklik gümrük kanunu mu değişti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

Hocam yurtdışı alışverişin 5 kalemden 2 ye düşmesi derken tam olarak neyi kastediyorsunuz? artık kişi başı yurtdışından yılda sadece 2 kere mi sipariş verilebiliyor? ne zaman yapıldı bu değişiklik gümrük kanunu mu değişti?

aynen.75 dolar yada euro üzeri yılda 2 kalem.geçen kargom gümrükte takıldı.51 lira vergi istediler.ayrıca 3 gün bekletilmeyi geçmesi halinde 3 10 gün arası 180 tl depo parası.aldığım ürün 80 dolar felandı.2.kalemi geçmediğinden ve gerek pahalı gerekse ticaret amaçlı olmadığına kanaat getirildiğinden yırttım.
    gümrükteki kişi ile konuşmamada bana net olarak 2 kaleme düştüğünü söyldi.sınır 75 euro/dolar.bu geçmediği takdirde durdurulmayacağı anlamına gelmiyor....
  • Yıllık bazda bir hesap yapmadım ama, indirimler ve kardeşlik sağolsun, spot piyasadan kutulu olarak alsam "en az" 600 TL. vereceğim 5 tane güncel oyunu toplamda 160 TL.'ye aldım geçtiğimiz günlerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykrr

quote:

aynen.75 dolar yada euro üzeri yılda 2 kalem.geçen kargom gümrükte takıldı.51 lira vergi istediler.ayrıca 3 gün bekletilmeyi geçmesi halinde 3 10 gün arası 180 tl depo parası.aldığım ürün 80 dolar felandı.2.kalemi geçmediğinden ve gerek pahalı gerekse ticaret amaçlı olmadığına kanaat getirildiğinden yırttım.
    gümrükteki kişi ile konuşmamada bana net olarak 2 kaleme düştüğünü söyldi.sınır 75 euro/dolar.bu geçmediği takdirde durdurulmayacağı anlamına gelmiyor....

3 gün bekletmek derken gümrük vergi parasından mı bahsediyorsunuz nasıl ödeniyor
    gümrük vergisi 75 euro dolar sınırı kargo dahil fiyatı mı

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykrr

quote:

3 gün bekletmek derken gümrük vergi parasından mı bahsediyorsunuz nasıl ödeniyor
    gümrük vergisi 75 euro dolar sınırı kargo dahil fiyatı mı

Ürün fiyatının toplamı 75 euro yu geçmeyecek önemli olan ürün fiyatı. Kargo değerlendirmeye alınmıyor

• PS3 için hesapladım. 100 civarı kutulu 60 civarı dijital oyun var. 4 yıl boyunca Yıllık ortalama 1500 TL harcamışım. Ps4'ü oyun fiyatları yüzünden terk ettim.

Şu an PC - STEAM ile devam ediyorum. PS4 parasını 5 yıllık PC ye ekran kartı, ram, işlemci güncellemesinde kullandım. Şimdilik memnunum.

Steam'de oyunları biraz geriden takip ederseniz kampanya yakalayınca çok ucuz'a geliyor. Bu yöntemle arşiv biriktirmeye başladım. 70 oyuna toplamda 300 TL vermişim.

STEAM güzel şey
  • Konsolu alalı 1,5 yıl oldu. Yeni bir oyun çıktığında hemen almamayı tercih ediyorum. Birkaç ay sonra fiyatı düşünce kutulu alıyorum. Takas/kardeşlik yapmıyorum. Single oyuncuyum zaten. Arşiv yapmayı seviyorum. Şu an 40 oyunum var. Muhtemelen 5 binin üstünde harcamışımdır bu 1,5 sene zarfında.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.