Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

oyunlar icin win98se mi? winxp mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
25
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> oyunlar icin win98se mi? winxp mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    732 Mesaj
    oyun oynamak icin win 98se mi yoksa win xp mi tercih edilmelidir?

|
    |
  • Yarbay
    3162 Mesaj
    Eğer sistemin iyi ise WinXP kullanmak en mantıklısı.
    Çünkü yeni nesil anakartlarda falan win98 kullanınca alet sapıtıyor salaklaşıyor.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj
    valla winxpnin iki artısı var; yeni aletlerle tam uyumlu ve driver arama derdi yok. oyunlarda farkedeceğini sanmıyorum, sonuçta sadece işletim sistemi; makinayla kullanıcı arasındaki bi grafik arayüz.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    408 Mesaj
    walla xp den başkasını tanımam
    bide ben şunu anlamıyom niye yeni çıkan dururken eskiye rağbet var
    adamlar yapmış yenisini kullanalım 98 den geçelim diye dimi ama [oo]
    |
    |
  • Binbaşı
    1400 Mesaj
    valla xp eski oyunlarda sorun çıkarıyo o yüzden eskleride kullanmak zorundayız ayrıca ME de SE den sonra çıktı ama ME kadar dandirik bir işletim sistemi yoktur herhalde ve xp çok rem yiyor bu yüzden fazla rem in yoksa 256 mb gibi 98 daha ii olacaktır
    |
    |
  • Yüzbaşı
    580 Mesaj
    valla ben win98 kullanıyorum, 512 ddram ve 320 sdramli makinalarda. gerçi her ikisinde de xp ayrıca yüklü ama xpye ısınamadım. ben bazen dosu bile kullanıyorum, ordaki bazı özellikler grafiklilerde yok.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    ben xp'den memnun değilim..

oyun oynayamıyorum orda. en sevdiğim oyun olan cm0304'ü çalıştırmıyo cm0304.exe hatası veriyor.

işletim sistemim p3 733 ,393 ram, mx440,
    |
    |
  • Yarbay
    2309 Mesaj
    Artik 98 mi kald1 ya(oyun dünyas1 icin)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    297 Mesaj
    xp lisanslı değilse 98 kullan. lisanssız xp yi güncelleyemediğiniz için sapıtıyor.
    |
    |
  • Binbaşı
    1704 Mesaj
    Pc iyiyse XP değilse 98 :) ya da her ikiside olabilir fark etmez bence hangisi size iyi geliyorsa o . bazı programlar XP de bazılarıda 98 de çalışmıyor bu hatalar herkes de de olmuyor tabi arkadaşın dediği CM 03/04 XP de çalışmıyor diyor ben oynuyorum bişey yok bu sistemden sisteme yüklü programlardan dolayı fark eder bi format sorunu çözer bence :) o zaman herşey çalışır
    |
    |
  • Yarbay
    3502 Mesaj
    kesinlikle Xp, 98 den nefret ediyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1108 Mesaj
    98 de xp ninde kendine göre güzellikleri var.
    |
    |
  • Yarbay
    10190 Mesaj
    Kesinlikle XP.. 98den bu yana birçok + sı geldi. CDlerden edinilecek veya başka yerlerden indirilebilecek Service Packlerle yine update tamamlanıyor zaten.
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    fazla oyun oynamam ama xp derim ben
    |
    |
  • Yüzbaşı
    535 Mesaj
    tabi oyun oynamayanlar için xp mükemmel bende seviyorum xp'yi ama cm0304'ü oynatmıyo....
    |
    |
  • Teğmen
    159 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by Mad</i>
    <br />Eğer sistemin iyi ise WinXP kullanmak en mantıklısı.
    Çünkü yeni nesil anakartlarda falan win98 kullanınca alet sapıtıyor salaklaşıyor.

<hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    xp iyide eski oyunlarda bazen sapıtıyo.o nedenle harddiskte hemxp hemde 98 var.ama genede sistem iyiyse xp
    |
    |
  • Binbaşı
    1246 Mesaj
    @Fashist,
    xp'de çalıştırdığın oyunun exe'sine sağ düğmeyle basıp uyumluluk bölümünden hangi işletim sistemiyle uyumlu çalışacağını seçebilirsin. mesela ben winxp'de colonization'ı (çıkalı 10 sene falan oldu herhalde) çalıştırabiliyorum.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    322 Mesaj
    XP tek geçerim... 98 artık can çekişiyor.. ve andante arkadaşın dediği gibi geriye dönük bir işl. sistemi. XP yi tavsiye ederim...
    [bandt]
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ram sıkıntın yoksa XP
    |
    |
  • Teğmen
    159 Mesaj
    <blockquote id='quote'><font size='1' face='Verdana, Arial, Helvetica' id='quote'>quote:<hr height='1' noshade id='quote'><i>Originally posted by andante</i>
    <br />@Fashist,
    xp'de çalıştırdığın oyunun exe'sine sağ düğmeyle basıp uyumluluk bölümünden hangi işletim sistemiyle uyumlu çalışacağını seçebilirsin. mesela ben winxp'de colonization'ı (çıkalı 10 sene falan oldu herhalde) çalıştırabiliyorum.
    <hr height='1' noshade id='quote'></blockquote id='quote'></font id='quote'>
    sağol kardeş bende biliyorum onu ama gene bazı oyunlar inatla oynamıyo.
    |
    |
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Masal
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,304
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.