Şimdi Ara

oyundan kurtulmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • herkese merhaba arkadaşlar,nereden başlasam bilemiyorum öncelikle bu oyunu sezon 2 den beri oynayan birisiyim,oyunun birçok zararı olduğunu fark ettim ve artık tamamen kurtulmam gerektiğinin düşünüyorum.20 yaşındayım şuan üniversiteye gidiyorum gittiğim üniversite kötü sayılmaz sinema ve televizyon okuyorum oyunu kötü oynadığımı düşünmüyorum gold 3 deyim şuanda oyunun zararları arasında birçok etken var en önemlisi düzenli beslenmek,spor yapıyorum fakat gece geç saatlere kadar oyun oynadığım için zaman nasıl geçiyor anlamıyorum uyku problemi,dengesiz beslenmek sporu etkiliyor ve artık oyundan da zevk almıyorum sürekli stres,sinir bozukluğu,uyku problemi,sağlıksız beslenmek,zaman kaybı vb. flame asla yapmayan birisiyim fakat artık okadar sıktı ki şu gereksiz yere flame yapanlar mesela karşıdaki adamı öldürüyosun başlıyor küfür etmeye ve oynadığım oyundan zevk almıyorum sürekli aynı olaylar artık win bile alsam zevk almıyorum adı üstünde oyun zevk almak için oynanan bir şey fakat zevk almıyorum.oyuna birçok defa ara verdim tekrar başladım ve artık tamamen kurtulmak istiyorum dönüp geçmişe baktığım zaman koca bir zaman kaybı olarak görüyorum harcadığım zamana emeğe yazık gerçekten koca bir hiç olarak görüyorum bana hiç bir artısı yok daha çok zararı var sosyal hayat açısından olsun oyunu oynadıktan sonra ki isteksizlik olsun hiç birşey yapmak istemiyorum.yani artık nereye kadar kazan kaybet değişen bir şey yok diamond olunca ne olacak ? gene aynı sıkıntılar değişen hiçbir şey yok. artık oyuna harcadığım zamanı kendimi geliştirmeye adamak istiyorum sinema alanında olsun spor,kitap okumak ingilizcemi geliştirmek vb ve birde para sorunu var oyuna zamanında baya para yatırdım skin almak için her neyse artık tamamen kurtulmak istiyorum bunun için önerileriniz nelerdir ? lütfen hesabı bana ver felan demeyin hesabı vermek istemiyorum.oyunu bırakmak için başka bir oyuna başlamak gerektiğini söylüyorlar bende ps4 almayı düşünüyorum gta5 felan bağımlılık yaparmı sizce ? sıkıldığım zaman arada eğlenmek için oynarım siz ne düşünüyorsunuz ? ve birde oyunun kişiliğimi değiştirdiğini düşünüyorum resmen daha sinirli,isteksiz birisi oldum. neyse arkadaşlar önerilerinizi bekliyorum.

• Çözüm oxi...
  • Çare Sarıgül !
  • starnebula01 kullanıcısına yanıt
    9 yıldır dota oynuyorum. Sezon 3'ten beride Lol'deyim. Sana sadece şu kadarını söyleyebilirim, hobi olarak bakıp sadece oyun amacıyla oynadığın sürece hayatında o kadar fazla bir rol teşkil etmiyor. Şimdi diyeceksin 9 yıldır oynuyorsun sen mi akıl vereceksin. 9 yıl süredir oynadığım oyunla beraber 2.üniversitemi bu sene bitiyorum ek olarak kendi şirketimi kurmuş biri olarak hayatıma olabildiğince kaliteli bir şekilde devam ettirmeye çalışıyorum. Önerim sadece bu bir oyun, keyif almaya bak ve tadını çıkar.
    Resmen beni anlattınız hocam, sosyal hayatımı derslerimi düzenimi çok olumsuz etkiledi oyun. Diamond oldum, değişen hiçbir şey yok sinir stres devam. Yaz okulum başladı 3 gündür oynamıyorum bakalım nereye kadar dayancam.. Silin gitsin hocam ben satmayı düşündüğümden 28 günde bir oynamak zorundayım , madem böyle bir düşünceniz yok silin gitsin, arada stream turnuva falan izlersiniz çok özlerseniz.. 3 gün bile bu oyunun zamanı nasıl çaldığını görmeme yetti, yeniden doğdum diyebilirim. Ders çalışıyorum kiatp okuyorum dizi izliyorum, okulda daha çok vakit geçiriyorum, spora başladım.. Bunların hepsi 3 günde oldu. Silin kurtulun..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yaz okulunda amma da gider lol...
  • dk 30 almanya 5 brezilya 0 OMG
  • Başka oyunlara bak ama bağımlı olma birden fazla oyunu oyna böylece bağımlı olmazsın haftanın her gününe bir oyun koy ben bağımlı değilim o yüzden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m3r!ç

9 yıldır dota oynuyorum. Sezon 3'ten beride Lol'deyim. Sana sadece şu kadarını söyleyebilirim, hobi olarak bakıp sadece oyun amacıyla oynadığın sürece hayatında o kadar fazla bir rol teşkil etmiyor. Şimdi diyeceksin 9 yıldır oynuyorsun sen mi akıl vereceksin. 9 yıl süredir oynadığım oyunla beraber 2.üniversitemi bu sene bitiyorum ek olarak kendi şirketimi kurmuş biri olarak hayatıma olabildiğince kaliteli bir şekilde devam ettirmeye çalışıyorum. Önerim sadece bu bir oyun, keyif almaya bak ve tadını çıkar.

Valla tebrik ederim hocam nasıl sinir olmadan oynuyorsan :) yani elimde değil istemeden sinir oluyorum yani asla flame yapmıyorum.bir insan kötü oynuyor feedliyor diye sinir olmuyorum fakat şu özellikle troll pickler(ranked game de) aşırı arttı yani çok sinir bozucu.bende sizin gibi olabilsem keşke fakat hayatımı büyük ölçüde etkileyen bir oyunu daha fazla oynayamam.belkide sorun bendedir fakat oyunu oynarken çok asabiyim ki çoğu gördüğüm kişi öyle 40 dk boyunca pür dikkat oynaman lazım sigara bile içemiyorum minion kaçırıcam diye 40 dk hayattan bağlarını koparıyosun çok denedin bırakamadım peki dediğim gibi ps4 almayı düşünüyorum sizce bağımlılık yaparmı fikriniz varmı ?

Biz ona obsesif diyoruz biraz Bu kadar bağımlı olarak, kendini kontrol edemeden oynuyorsan tüm oynadığın oyunlar sende aynı etkiyi yaratacaktır. Dediğim gibi önce kendini değiştirmen lazım oyunu değil.
  • ben de bırakmıştım ama en fazla 4 gün dayanabildim
  • quote:

Orijinalden alıntı: glumblapinta

dk 30 almanya 5 brezilya 0 OMG

avatarın cok guzel koc adı ne bu cocugun
  • Bilgisayarı kapat
    Ciddiyim
  • ps4 pahalı olur tek başına da sıkılacagını duşunuyorum onun için bilgisayarda başka bir oyun bul benim arkadaşım lolü bırakıp aiona başlamıştı tartışılır sen bilirsin
  • mmorpg,fps veya tek kişilik hikayesi ön planda olan oyunları oynayabilirsin
  • Hll qnq (Okumadı)
  • Okumadım. Ama fps oyunları sana çare olabilir günde 8 saat bf4 oynayacak halin yok

Mmorpg başlama bile mobadan zarar görüyorsan mmorpgden daha çok zarar görürsün

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.