Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyundaki hileleri nasıl yapıyorlar ?

49
Cevap
1
Favori
1.148
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Oyundaki hileleri nasıl yapıyorlar ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3180 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:00:22
      Oyun firmaları'da var bu işin içinde ! Dalga geçmişiniz ama bizzat silk road / Knight online gibi oyunlarda paralı botlar mevcut.

Kıçı kırık pvp serverin'da bile kosp olmaz iken Usko'da yıllardır patch gelmiyor böyle düşün
      |
      |

- SoTe - W7K2D -

Katılım zamanı: 23 Şubat 2006
      Paylaşımlarım : One Outs ( Anime ) - Ko | Şerif atamaları - One Piece çizimlerim - Iphone ile Uydu bulmak - Dreambox Dm800HD se - Assassin's Creed Embers 2011
    • Çavuş
      85 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:01:01
      quote:

Orijinalden alıntı: therocqula

o kadar basit değil o işler.. Eğer veriler senin bilgisayarında saklanıyorsa değişiklikler yapılabilir ama veri deposu internet uzerinden alınıyorsa, (travian-ikariam vs.) değişiklik yaparsın, yapılmış gibi gözükür ama f5 e bastığın anda serverla tekrar senkronizasyon yapılır ve senin değiştirdiğin değerler eski halini alır.. Siz bunu anca nfs de falan yaparsınız, aşırı hayal kurmayın, yani yapılır ama bu kadar az bilgiyle değil ..

arkadaş onu soruyor sanırsam serverlardaki bilgiyi nasıl değiştiriyor gibisinden...
      |
      |

• Yüzbaşı
      487 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:02:06 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: HacıTaşlayanŞeytan

quote:

Orijinalden alıntı: lubluh

Hep kafamı kurcalar bu soru. Knight, Counter vs. böyle online oyunlardaki hileleri nasıl yapıyolar ? Önüne gelen hile çıkartıyor. Bu kadar kolay mı bi oyunun acıgını bulmak ?

EN basit mantığı oyunun dosyalarına girip txt ile açıp mesela Health Point=100 olan satırı health=999 yapıyoruz ve oyunda canımız 999 oluyor.Çoğu bu mantıkla oluyor herşeyleri değiştrebiliyorlar bu yöntemle mesela cs de silah sekiyorsa recoili 0 lıyorlar vs. ama tabi online oyunlarda hile koruyucular olduğu için yapması bu kadarda kolay değil.Zaten ordaki health point yazısıda latince değil bilgisayar diliyle yazılı olduğu için öyle herkez kolay kolay hile yapamıyor f2p tipi oyunlarda.

anladım. Çok uzun gözüküyor. 2 tane oyun için de programcı olunmaz ki ya

• Yarbay
      2868 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:05:17
      quote:

quote:

quote:

Hep kafamı kurcalar bu soru. Knight, Counter vs. böyle online oyunlardaki hileleri nasıl yapıyolar ? Önüne gelen hile çıkartıyor. Bu kadar kolay mı bi oyunun acıgını bulmak ?

EN basit mantığı oyunun dosyalarına girip txt ile açıp mesela Health Point=100 olan satırı health=999 yapıyoruz ve oyunda canımız 999 oluyor.Çoğu bu mantıkla oluyor herşeyleri değiştrebiliyorlar bu yöntemle mesela cs de silah sekiyorsa recoili 0 lıyorlar vs. ama tabi online oyunlarda hile koruyucular olduğu için yapması bu kadarda kolay değil.Zaten ordaki health point yazısıda latince değil bilgisayar diliyle yazılı olduğu için öyle herkez kolay kolay hile yapamıyor f2p tipi oyunlarda.

Delimisin hiç uğraşmaya değmez hile hurda işleri.Ancak Basit gta tarzı oyunlarda Sp oyunlarda oyun dosyalarını açarak değişiklik yaparsan olabilir GTA Kurtlar vadisindeki ölümsüzlük gibi.Ya da mount and blade oyundada karakter istatistilerini txt le açarak değişiklil yapıyorduk en basit olarak ama Knight gibi oyunlarda hile yapmak için en az 10 yıl deli gibi bu işe kafa yormak lazım deneyim kazanmak lazım.Zaten öyle 2-3 aya veya 1 yılda öğrenilcek birşey olsaydı hile yapmak o zaman vay halimize.
      |
      |

• Yarbay
      4328 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:09:26
      quote:

Orijinalden alıntı: Ahmi524

quote:

Orijinalden alıntı: RickGrimes

oyunu yapan firma hilesinide yapıyo bildiğim kadarıyla

Güzel bir cevap.Bütün cahiller toplanmış buraya.

ben 2 tane cahil görüyorum sadece
      09 Nisan 2012 18:16:40
      Cheat Engine ile en fazla para hilesi, can hilesi vs. yapılır. Auto aim, no recoil, wallhack, ESP, radar gibi hileleri yapabilmektir önemli olan. O'nun içinde Basic, C, C#, C++ bilmek gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi »FaTaLiTY -- 9 Nisan 2012; 18:17:08 >
      09 Nisan 2012 18:17:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

quote:

quote:

09 Nisan 2012 18:21:21
      quote:

quote:

quote:

Üst seviye programlama bilgisine sahipsen bu hilelerin çok iyi getirisi oluyor. Sadece kodları başka programlardan alıp kopyalasan dahi para kaldırabiliyorsun.
      |
      |

• Yarbay
      9681 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:22:32
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

quote:

quote:

Benide cahil yaptınız
      EDİT:Şaka yapmak istemiştim yavhu.İnsanda bi bilmezmi hileyi yapımcıını yapıp yapmadığını ey liseliler
      EDİT2:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmi524 -- 9 Nisan 2012; 18:36:40 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      487 Mesaj
      09 Nisan 2012 18:59:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: »FaTaLiTY

Cheat Engine ile en fazla para hilesi, can hilesi vs. yapılır. Auto aim, no recoil, wallhack, ESP, radar gibi hileleri yapabilmektir önemli olan. O'nun içinde Basic, C, C#, C++ bilmek gerekir.

sen biliyor musun ? Biliyorsan bir şey isteyecem
      |
      |
üniversite
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.