Şimdi Ara

Oyuncu Monitörü: 27 inç 1440p mi olmalı ? 24 inç 1080p mi olmalı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı, 2 Mobil Kullanıcı ( 2 Mobil Cihaz )
30
Cevap
4
Favori
14.108
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyuncu Monitörü: 27 inç 1440p mi olmalı ? 24 inç 1080p mi olmalı ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2079 Mesaj

Evet daha çok oyun amaçlı kullanacağım, doğru söylüyorsunuz 27 inç de gayet yeterli aslında teşekkür ederim cevabınız için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    undomiels kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    31.5 AOC 5ms 2k monitör 980 tl bence çok cazip bir fiyat ne diyorsunuz dostlar ?
    |
    |

27" 1080P de hiç sıkıntı olmuyor.7-8 senedir kullanıyorum. 27" monitöre alışınca diğerleri küçük geliyor.

Benim asıl merak ettiğim konuya pek değinen olmamış

boyutu 27" düşünürsek

2K 60hz mi?
    1080p 144hz mi?

Oyunda oynanacak, filmde izlenecek, normal kullanımda.
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Hopeless

Konuyu biraz hortlatmış oluyorum ama;

27" 1080P de hiç sıkıntı olmuyor.7-8 senedir kullanıyorum. 27" monitöre alışınca diğerleri küçük geliyor.

Benim asıl merak ettiğim konuya pek değinen olmamış

boyutu 27" düşünürsek

2K 60hz mi?
    1080p 144hz mi?

Oyunda oynanacak, filmde izlenecek, normal kullanımda.
    Oyunda oynanacaksa hertz en önemlisi ama şöyle söyleyim 2k'ya alıştım 1080p resmen leş geliyor gözüme şu an. Abartmıyorum 1080p ekrana bakınca bariz 2k'Ya ne kadar alıştığını farkediyor insan. Eski monitor'u de bağlar ve 2. monitor olarak kullanırım diyordum, kullanamıyorum. Bu kadar bir fark beklemiyordum.

Bende pg278qr Asus Rog Swift almıştım bu başlığı açtıktan 1-2 hafta sonra. Memnunum. Filmde izliyorum, oyunda oynuyorum. Sizin tam anlamıyla sorunuza yanıt veremedim ama hem 2k hem 144 hz olan bir opsiyon çok daha güzel olur. Sisteminiz sağlam değilse, 1080p 144hz alın. FPS oynuyorsanız HZ'den kesinlikle kısmayın. Hz artışı olunca oyun kaymak gibi akacak ve farkedeceksiniz.
    |
    |

• Yarbay
    18110 Mesaj

Çözünürlük sorusunun cevabı, alınacak boyuta bağlı: 24" monitör alınacaksa "1080P yeterlidir" denebilir ama 27" alınacaksa 1440P olmalı.

Boyut konusu bir de kullanım mesafesine bağlıdır. Yakın kullanılacaksa 27" büyük gelir ve rahatsız edebilir ama 70+ cm mesafe olacaksa gelmez.

Hz konusunda ise, kullanım amacına ve bütçeye bağlı olarak değişir. Oyun amaçlı ise ve bütçe kısıtlı ise 24", 1080P ve 75 hz idealdir mesela. 1440P 27" alınacaksa, (seçenek varsa) yine 75" olabilir.

Monitörler çabuk yıpranan ürünler değil. Bu sebeple ikinci el seçenekler de gözardı edilmemeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mr. Hopeless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yüzbaşı
    564 Mesaj

Yorum için teşekkürler,

27" 2k 144hz gereksiz masrafmı olur?

Yani illa bütçeyi zorlayıp almalı mı yoksa 27" 2k olsun 75 hz yeterli midir?

Tabi dediğiniz gibi sıkça değişen parça değil bu yüzden gelecek yıllar içinde düşünmek de gerekiyor.
    |
    |
    bocekgrafik kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Maddi imkân durumu, sorunun cevabıdır aslında. İmkânları zorlamayacaksa, 1440P, 27", 144 hz ideal olabilir ama üstte bahsettiğim gibi mesafeli kullanılacaksa... Yoksa kasmaya gerek yok. 50-60 cm'ye kadar kullanımlar için 24" iyidir. Onun da 75 hz ve 1440P modelleri var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mr. Hopeless kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
    Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
  • Yarbay
    5789 Mesaj
    monitor buyudukce aim kotulesir 80 inc ekranda oynadiginizi dusunun beyniniz ve elinize daha zor gelir aim saglmak 24 inc genis ekran veya 22 inc kare ekran (1680x1050) bu ikisi en iyi tercih olur 22 incte aim 24 e gore daha iyi olur ekran buyudukce zorlasir hedefi aniden tutturmak bende 26 inc var ama 24 daha iyi bir secenek ve 22 inc kare en iyisi aslinda aim icin 21 kare ekranda iyi olabilir ama 20 inctede artik goruntu kucuk gelmeye basliyor tanidigim iyi bir sniperci vardi cod2 de sevmezdim kendisini benden genel olarak iyiydi ve 19 inc monitor kullaniodu ekran nekadar kucukse aim okadar kolay oluyor ama tabi goz zevkide azaliyor ekran kuculdukce

kare ekranda wide ekrana gore daha avantajli monitor yandan genisledikce wide oldukca aim zorlasir benim icin ekran boyutu onemli diil gozlerimde iyi goruyo aim kasmak istiom dien 19 kare denesin bence sora bilmem 20 inc kare varsa onu denesin wide screen aim dusmanidir

ekran buyudukce imlecin daha hizli hareket etmesi gerkirki ekrana hakim olabilesiniz e daha hizli hareket eden imlec ani ve dogru hedef almanizi zorlastirir 600 dpi 1 sens 19 kare ekran en iyi aim icin birebir bence ha ben 19 kullanmak istemem o ayri :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şoray uzun yolda -- 16 Ocak 2019; 8:34:19 >
    |
    |

• Binbaşı
    1507 Mesaj
    hortlatalım..

2k 144hz pahalı geliyor banada .yine ekran kartıda pahalı.

1080p 27 inç 144hz iyi gelmezmi hiç?
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfa:
Reklamlar
son dakika
üniversite
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.