Şimdi Ara

Oyuncu Fareleri Karşıtları Birliği - PROTESTO (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
1
Favori
21.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
168 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

thermaltake ve razer gibi firmalara hayatta para vermem, razerin türkiye servisi aral games dir, çevremdeki insanlardan duyduğum kadarıylada saçma sapan işlerde üslerine yok.

2014 yılının sonunda 185 liraya Logitech G502 aldım, hala aynı fareyi kullanıyorum. skatezleri hassas, 3 ayda eriyor ediliyor denilen fareyi. bu sene yani aradan 5 yıl geçtikten sonra ocak ayı gibi en sonunda skatezlerden birisi eridi, logitech e mail attım ücretsiz şekilde ve UPS ile kapıma kadar yeni set yolladılar. fare halen çatır çatır çalışıyor. tabi o ortadaki tekerliğin rengi falan atmaya başladı ama oda normal.

bundan sonra değiştirirsem ya gider logitech yada zowie alırım diye düşünüyorum, aynı zamanda G602 sahibiyimde.

tavsiyem araştırmadan iş yapmamanız, 15 tatilde babalarıyla teknosaya gidip laptoplara saldıran çocuklar gibi gidip kafanıza göre bilmeden ekipman almamanız.

şöylede bir dipnot geçeyim, şimdi birisi çıkar der kullanmamışsındır vs, csgo hariç neredeyse bütün fps oyunlarına sahibim süreklide oynuyorum. 2014 de bunu alana kadarda oyuncu faresi alan tiplerle dalga geçiyorduk, sonra ozamanlar 20 liraya kullandığım logitech m100 farenin sensör hassasiyetinin düşük olduğunu görmeye başlayınca fikrim değişti. bunu aldıktan sonra hepten değişti.

tek eksisi 120gr gibi bir ağırlığa sahip olması. ilk hafta bileğim ağrımıştı alışana kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bullx -- 10 Ekim 2019; 18:41:2 >

• Hepsi omron switch kullanıyor, ömürleri belli. Markaları alıp almamak senin elinde.

Steelseries, Logitech yada Razer. Hepsi omron, iç donanımsal fark dışında switchler klasik. Çift klik sorunu geldiğinde 20 liraya çift switch alıyosun, elektrikçiye değiştir deyip 10 lirada ona bırakıp 30 liraya hallediyosun 2 yıl daha gidiyor.

Özetle 5 liralık mouse da 5000 liralık mouse da switchde neredeyse fark yaratmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reborned -- 10 Ekim 2019; 19:29:41 >
  • kenbalx K kullanıcısına yanıt
    konumuz kalitenin arkadaşın istediği seviyede olmaması, para ikinci sırada

ayrıca pahalı olanı övmüyorum, kaliteli olanı övüyorum. adres yolla da göndereyim bi steelseries, kıskançlığın geçer

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Şu butonu getirin artık!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • m280 ile bayadır işimi görüyorum. 10 küsür yıllık eski Microsoft fare + klavye seti vardı masaüstünde hala çalışıyor.

• "Oyuncu ekipmanları" nın neden tercih edildiğini anlamıyorum, şakır şakır tam kafa ütülemelik, samanyolu gazinosu gibi şımbıl şımbıl. Daha ucuz olmasu gerekirken pahalı.
    Ekipmanlar Ne kadar sessiz ve konforlu o kadar iyi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyuncu faresi tepki süresi 1-2 milisaniyedir.
    Standart 20 liralık farenin tepki süresi 8 milisaniyedşr.

Oyunu oynayan insanın refleks süresi 250 milisaniyedir.

Kısaca oyuncu faresi yada klavyesine kimsenin ihtiyacı yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: buraközkan

2013te aldığım razer deathadder mouse da hala çalışıyor. Ortadaki kaydırma tuşunda sorun var biraz ama içindeki pislikten olsa gerek açıp temizlemek lazım ama umursamıyorum.
    Razer kronik sıkıntısı o . Benim de kaydırma tuşu tıklamıyor. Arada tekliyordu sonra komple gitti. Başlık sahibi bir nevi haklı. Logitech de çift tıklama , razer de kaydırma tuşu sorunu var.

• 7 yıllık emektarım A4TECH X7... Aldığım günden bu güne bir tek gün dahi pişman olmadım. Bu kadar uzun ömürlü ve bu kadar sorunsuz bir fare ürettikleri için teşekkür ediyorum.

Oyuncu fareleri oyunculara armağan edilmiş kutsal yoldaşlardır. Onlara iyi bakın. Onlarla ilgilenin. Onlar da sizi yarı yolda bırakmaz.
  • Tek kelime ile KUDURUN.

hayatında adam akıllı faresi olmayam adam gelip burda ağlıyor.

Güvenilirlik.
    Tepkime süresi ( kablosuzlarda )
    Ağırlık ( en büyük fark burada )
    Ergonomi

Ekstraolarak dış görünüş

Kablolu fareler bile 90g ağırlığındayken logitech g pro mesela 60 70 g civarında ağırlığı olabiliyor kablosuz hali ( 20 g farkı çok hissettirir )

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Oyuncu faresi tepki süresi 1-2 milisaniyedir.

Monitörlerde de 60fps 13 14ms gecikmeye denk geliyor 60fps. Ama sen 60 dan 144 e veya 240 a çıktığında farkı anlıyorsun. Git 30fps oyun oyna ozaman

• Razer mamba t.e ilk çıktıgında aldım hala kullanıyorum. Boş yere kendini yormuşun gardaş. Senin şanssızlığın olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-92A2F8722

Oyuncu faresi tepki süresi 1-2 milisaniyedir.

Oyun oynayan insanlar bu kadar basit kesilip atılabilecek bir konu değildir. Her oyun oynayan insan aynı değildir.

Oyun oynayan insanların oynadıkları oyuna ve gelişimlerine göre refleks süreleri farklılık gösterir.

Hard bir FPS oyuncusunun tepki süresi çok daha azdır. Her bir milisaniyenin değeri çok fazladır.

Strateji oyuncusu için milisaniyeler önemsizdir.

Kısaca hızlı refleks gerektiren oyunlarda tepki süresi çok daha düşük mouse ve mekanik klavye kullanımı gereklidir.

Tabii aynı tepki süresine sahip 100 tl mouse ile 400 tl mouse arasındaki fark kozmetik ve ergonomik olacaktır. Bunlar da yine oyun için refleks sürelerine etkileyecektir.

Unutmamak gerekir ki, 1 milisaniye önce tıklayan kazanır.

• loses kullanıcısına yanıt
    Refleksten bahsediyorum gözün gördüğü akışkanlıktan değil.
    Düşmanı gördüğün an. Nişanlamadan mouse tuşuna tıklaman en az 250 ms süre alıyor. Nişanlayıp vurmak 400 ms süreye denk.

• quote:

Orijinalden alıntı: torkema61

evet
    quote:

Intel® Xeon® Processor E5-2697 v2
    Hala kullanıyorum. İşlemci convert falan yaptığım oluyor ama oyun amaçlı gidiyor genelde.

Oyuncu Fareleri Karşıtları Birliği - PROTESTO

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 10 Ekim 2019; 22:44:56 >

• sniper23 kullanıcısına yanıt
    maşallah :) iyidir ama bu işlemci.
  • 4.5yıl önce aldığım razer deathadder hala sorunsuz çalışıyor. Bundan önce logitech g300 almıştım 2012de küçük geldiği için değiştirdim ancak o farede hala sorunsuz çalışıyor. Beğenmeyen almaz bu kadar basit.
  • Oyun için A4Tech x2 click mouse alırım, kafa rahat. 16 liraydı en son aldığımda ve tuşları gerçekten dayanıklı. Ona para verene kadar FreeSync, 75hz, 120hz, 144hz monitöre para verin.
  • 25 30 liraya aldığın fare bozulduktan sonra sana birebir değişim imkanı veriyor mu?
    Kullandığım g300s kablo bağlantı sorunu sebebiyle ara ara kopmaya başladı. Logiteche yazdım, 2 günlük konuşma ardından sıfırını gönderdiler. Yine aynı problemden iletişim kurdum beni yurtdışı temsilcisine yönlendirdiler. 2 hafta sonra elimde hollandadan gelmiş sıfır kutulu başka bir g300s vardı. Problem benim pcde imiş. Adamlar boşu boşuna 2 fare gönderdiler. Geri iletmek istediğimi yazdığımda karşılaştığım tepki çok güzeldi. Sadece müşteri memnuniyeti için bile Logitechi kullanıyorum o günden beri. Yıllardır asıl fareyi kullanıyorum. Diğer ikisini hediye ettim. Hala tık demeden çalışıyor. Yani elbette sorun çıkabilir ama 25. Ayda tıklamayacak falan hikaye

• bullx kullanıcısına yanıt
    iyi günler hocam. sorum olacaktı.
    ben mouse klavye kulaklık almayı düşünyorum.
    2.yılı geçik g502 g105 g230 kullandım :D sora sattım.
    tps fps her türlü oyun için mouse almayı düşünüyorum. rzer deathadder elite ? razer viper <-- teknolojisi güzel hafif.
    sizce napmalıyım ne alayım. g502 garip büyük. ağırlığıyla sorunum yoktu ss qck ile kullanmıştım. ss kirlenio toz sinir oluom çizilio beyaz oluo .D

sizce mouse ve mouse pad ne önerirsiniz. aklımda> razer d. elite & razer viper + blackwidow chroma v2 + rzer kraken 7.1 v2 mercury edition var. lütfen yorum almaya calısıyorum bu aralar.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.