Şimdi Ara

Oyuna girince ekran kararıyor gpu fan hızlanıyor yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    öncelikle donanımdan bahsediyim.
    amd ryzen 1300 x
    msi rx580 4gb gamingx
    8 gb 3000mhz ram
    650 w psu
    samsung cf591 72 hz curved monitör
    lg eski hdmi monitör
    şimdi soruna gelicek olursak pc açılışında normal kullanımında en ufak sıkıntı problem yok. Ta ki pubglite oynuyorum ve oyuna girince belli bi süre sonra ki bazen ilk girişte bazen 2 dk sonra ekran gidiyor ses 4 5 sn daha geliyor o da gidiyor. bunlar olurken gpu fan son hıza çıkıyor ve fan hızını otomatikde bıraksam manuel de ayarlasam bu şekil yapıyor. Denenebilicek herşeyi nerdeyse denedim. işin ilginc kısmı bu olayı lg monitörde yapmayıp sadece samsung monitörde yapıyor olması.
    Gpu ısısı 65 üzerine çıkmıyor kesinlikle , işlemci ısısı max. 50 derece gördüm sıvı sogutma mevcut . Psu ise daha 2 gün önce değiştirdim eski yeni fark olmadı. bu durumda olan birçok kişi var forumlarda gördügüm kadarıyla hiçbirisinnde monitörle alakalı böyle saçma bir durum belirtilmemiş :) konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olursa çok çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ROccO Sıkıseker -- 21 Eylül 2019; 0:1:3 >

• Bu videoda gösterilenleri denediniz mi? aşağıdaki videolara ek olarak Global Ayarlarda varsa "Chill" ayarı açıksa kapatın ve Global Wattman da özellikle kırmızı renkteki Güç limiti ayarını tam sağa doğru artırın (+50)çekin veya biraz gerisinde de olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 21 Eylül 2019; 4:2:47 >

• Denedim onu malesef değişen birşey yok
  • Güç kaynağının fanını kontrol edin, yük Altında dönüyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah kolaylık versin innşallah sorunu çözersin bende 580 le bu sorunu çok yaşadım sattım 970 aldım şükürler olsun dedim 470 570 480 580 serisinde galiba bu kronik bir sorun herkes power felan diyor ama sen powerıda değiştirmişsin zaten sorun yük altındayken olmuyor genelde oyun başlangıç ekranında oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bedevi1903

Allah kolaylık versin innşallah sorunu çözersin bende 580 le bu sorunu çok yaşadım sattım 970 aldım şükürler olsun dedim 470 570 480 580 serisinde galiba bu kronik bir sorun herkes power felan diyor ama sen powerıda değiştirmişsin zaten sorun yük altındayken olmuyor genelde oyun başlangıç ekranında oluyor
    Aynen psu la bir ilgisi olmadığı kesin. Monitorle tv arasındaki durum farklari beni sasirtiyor sadece. Tv de bagli oldugu zaman yapmıyor olması ekran kartından ziyade monitorle ilgisi olmasi gibi bir fikir sokuyor aklima sadece. Sonuc olarak yeni gpu alinacak gibi tabi baska bi kartla deniyecegim bu gun öncelikle
  • ROccO Sıkıseker R kullanıcısına yanıt
    Bende her zaman olmuyor du 2-3 günde bir oluyordu 970 e gecince en ufak bir sıkıntı kalmadı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.