Şimdi Ara

Oyun Sistemi Için Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
685
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar ekran kartı elimde var Asus Rog 1080ti o.c modeli buna göre

Işlemci : Ryzen 1800x
    Ana Kart: Asus Hero VI

almayı düşünüyorum ram olarak tavsiyeniz nedir acaba ? yada amd işlemci dışında bana Gtx1080ti da dar boğaz yaptırmayacak bir islemcide önere bilirmisiniz ? intel olabilir amaç rahatça oyun oynamak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 21 Ağustos 2017; 18:40:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam belki yeni 8700k yi bekleyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: yolyordam35

Hocam belki yeni 8700k yi bekleyebilirsiniz.

Hocam ilginiz için teşekkür ederim ama sonra amd'nin bir atak yapmasını beklemek gibi bir olay olacak bunlara bakarsak biz oyun oynayamayız

Ram olarak G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR43200MHz (PC4 25600) Desktop Memory Model F4-3200C16D-16GTZR ram almayı düşünüyorum ne dersiniz ?
  • i5 7600K bile Ryzen 1800x i oyunlarda çok rahat tokatlıyor. O işlemciyi seçenekler arasına bile koymayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellzone22

i5 7600K bile Ryzen 1800x i oyunlarda çok rahat tokatlıyor. O işlemciyi seçenekler arasına bile koymayın.

İşlemci olarak ne tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

quote:

i5 7600K bile Ryzen 1800x i oyunlarda çok rahat tokatlıyor. O işlemciyi seçenekler arasına bile koymayın.

Aynı fiyat bandında alacaksanız i7 7700K tabi ki

İstediğiniz gaming benchmark sitesine girin ve 1800x ile fps durumlarına bakın. Arada büyük bir fark olduğunu göreceksiniz.
  • quote:

quote:

İşlemci araştırmanı burda yapmanı önermiyorum hocam. Çok fazla fanatikle karşılaşacağın için başkasının kararı seni üzmesin , youtube da milyon tane video var oradan araştırmanı tavsiye ederim. Yalnız sadece oyun içi çekilen testlere bak , öyle listeyi videoya koyupta bu bundan iyi diyen videoları izleme. Şimdiden hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bJonturk -- 23 Ağustos 2017; 17:18:32 >

• Ayni sekilde bende

Asus croshair VI

Asus gtx 1080ti

R7 1700x veya 1800x (kararsizim)

Gskill FlareX 3200mhz 16gb

Cooler Master Masterliquid 240M sogutucu

Samsung 960evo 500gb ssd

Monitor olarak da hala inanilmaz kararsizim

Asus PG278QR veya Asus 4K bir monitor dusundum ama

Tercihim 2k olmasi ama hala karar veremedim

• hellzone22 H kullanıcısına yanıt
    Yok hocam istediğiniz gibi önere bilirsiniz 7740x 7800x gibi işlemcilerede bakıyorum

• bJonturk kullanıcısına yanıt
    Dediğinizi yaptım ama izlediğim bütün videolar'da i7 7700k'nın diğer kendi klasman ve üst klasman çoğu işlemcileri geçtiğini görüyorum bir hata mı var yoksa gerçekten bu kadar iyi bir işlemci mi ?

• Bu forumda işlemci muhabbetine girersen en son sana pentium G4560 aldırırlar.

Tavsiyem; Ryzen 1700 + iyi bir soğutucu alıp 3.8-4ghz e çekersen 1800x performansı alabilirsin sonuçta 1700-1700x ve 1800x yapı olarak birebir aynı işlemciler.

Zaten 7700K aldırmaya çalışanları direk blokla, ciddiyim.
  • quote:

Dediğinizi yaptım ama izlediğim bütün videolar'da i7 7700k'nın diğer kendi klasman ve üst klasman çoğu işlemcileri geçtiğini görüyorum bir hata mı var yoksa gerçekten bu kadar iyi bir işlemci mi ?

Hocam 7700k ya laf etmedim estağfurullah Ben sadece karşılaştırmanızı yapın dedim , tabikide muhteşem bi işlemci 7700k
  • Siyah Kalem kullanıcısına yanıt
    Sen beni güldürdün Allahta seni güldürsün Ryzen 1800x almak istememin sebebi ileri dönük bir işlemci olması ve bilgisayar'da performanslı birşey olmasını istemem yarın bir gün bilgisayarda birşey yapmak istedigimde banamısın demesin hayatımda hiç overclok yapmadım aldığım bütün işlemcilerde intel K modeli idi ryzen alıp ilk kez overclok yapmak istiyorum ayrıca

• Arkadaşlar ürünler amazondan alacaktım ama taşıma bedeli + gümrük vergisi ile Turkiyeden daha pahallıya geliyor ve garanti olayı olmayacağı için bütün parçaları bugün ayrı ayrı internetten alacağım soğutucu olarak NZXT Kraken X62 alacağım sırf görüntüsü iyi diye bunun yerine önere bileceğiniz sıvı soğutma var mı acaba bunun fiyatı 750tl

• Hocam arkadaşların da yazdığı gibi işlemci muhabbeti yapılacak son yerlerden biri oldu burası.

İntel işlemciler AMD tarafındaki rakiplerine göre oyunlarda 3-5-10 FPS aralığında daha iyi sonuçlar verebiliyorlar. 10 FPS kısmı çok nadir oluyor ama olabiliyor. Yıllardır pek gelişmedikleri için aynı teknoloji üzerinde stabil çalışıyorlar ancak son nesillerde K serilerinde ( 6700K - 7700K ) anlık ısınma problemi mevcut. Performansa etkisi yok ama fanların anlık olarak içeride fırtına varmış gibi ses çıkarması sorunu var. Bende 6700K kullanıyorum oradan biliyorum. Ayrıca İntel çıkıp Overclock yapmayın demişti.

İş çoklu çekirdek performansına gelince AMD bariz farklarla önde bulunuyor.
    2020 yılına kadar çıkacak olan işlemciler bugün alacağınız anakarta uyumlu olacak.
    Fiyat olarak neredeyse yarı yarıya uygun taraf yine AMD.

Sonuç olarak diye başlayan bir cümle kurmayacağım. Ben aradaki farkları objektif olarak yazdım. Karar size ve alacak olan arkadaşlara kalmış.

• draqpit42 kullanıcısına yanıt
    Az önce Ryzen 1800+ Asus Hero VI Ram olarakta G skill Rgb 3200mhz'lik 16gb'lık ram siparişi geçtim artık geri dönüş kalmadı sadece soğutucu ve kasa secimi kaldı ssd harddisk ve Asus Gtx1080ti ekran kartım zaten var onları kullanıcam kasa ve sıvı sogutucu icin fikriniz varsa dinlerim saygılar sevgiler

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Ramleri c16 mı seçtiniz c14 mü? Umarım C14 seçmişsinizdir.

Soğutucu olarak kraken x62 öneririm.

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Kraken 62 güzel tercih olur. Kasa olarak kişisel zevklere kalıyor olay o nedenle bir tgavsiye veremiyorum.

Ben Corsair Obsidian 750D Full Tower kullanıyorum. Geniş kasa olmasının en büyük avantajı sıcaklık değerlerini otomatik olarak 10 derece kadar düşürmesi. Kasa içi hava dolaşımı çok rahat olduğundan geniş kasalar Versa N21'den sonra her zaman tercihim olmuştur. Daha önce Versa N21 kullandım 72 derece olan ekran kartı sıcaklığı stok fanlar ile 62 derecede sabit kaldı Obsidian kasada.
  • 6 çekirdek/12 izlek 8700k'nin çıkmasına az kala 4 çekirdek/8 izlek 7700k alınmaz. Amd tarafında R7 1700 alabilirsin. Amd için ram önerisi:
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8536
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8538

Ek: Almışsın bile:D Kasa olarak

https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8698
    https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=8628

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 24 Ağustos 2017; 14:18:53 >

• dostum yazılanların hepsini okumadım birazını okudum şuanda oyunlarda en yüksek performansı veren işlemci 7700k ama sen bu sistemi iki sene sonra yenilemek istesen bütün parçaları tekrarda alman gerekecek ama ryzen 2020 ye kadar soket değiştirmeyeceği içinde sen sen am4 soketli bi anakartla 2020 de çıkacak en iyi ryzen işlemciyi takabileceksin yani ilerde sistemi yenilerken daha ucuza mal etmiş olacaksın
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.