Şimdi Ara

Oyun sırasında rastgele görüntü donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bilgisayarım tam 1 yıllık, son 2 aydır bir sorunum var. Şöyle ki o an oyunda ne yapıyorsam yapayım bir anda görüntü donuyor, mouse imleci hareket ettirebiliyorum fakat tıklanmıyor. Ses var, alt+tab yaptığım zaman diğer programların hareket ettiğini görebiliyorum(mesela TeamSpeak'de iken biri konuştuğunda butonun mavi olduğunu görebiliyorum), klavyedeki kısayollar ile müzik açıp kapatabiliyorum. Sadece o an oynadığım oyunun görüntüsü donuyor ve mouse tıklanmıyor, görev yöneticisini açıyorum fakat görevleri sonlandıramıyorum. Görev yöneticisini ilk başlattığımda oyundaki ana sayfa karşıma çıkıyor.

Sorunun neyden kaynaklandığını bir türlü anlayamadım. Isı değerleri normal, her program güncel ve lisanslı(sadece Windows orijinal siteden indirildi fakat etkinleştirilmemiş sürüm). Bu olay bazen hiç olmuyor(son 2 haftadır olmuyordu), bazen sürekli(dün bilgisayarı parçalayacak şekilde sinir ettirdi) bazen de bir yada iki kere oluyor.

Şu anda sadece CS:GO ve PUBG oynadığım için diğer oyunlarda aynı sorun var mı bilmiyorum. Bekleyince sorun düzelir mi onuda pek deneyemedim çünkü bildiğiniz gibi online oyunlar ve kısacık bekleme bile oyunun gidişatını değiştirebiliyor.

İşletim Sistemi: Windows 10 (Güncel son sürüm)
    Bios: Güncel
    İşlemci: Intel i5 6600K (Overclock yapılmadı)
    Anakart: MSI Z170A Gaming M3
    Ekran Kartı: MSI GTX 1060 6G Gaming X
    RAM: Kingston 16 GB 2666 MHz (2x8)

Dediğim gibi her program lisanslı/ücretsiz ve güncel. Isı değerleri normal.

Bilgisayarda sürekli açık olan programlar(oyun oynarken bunlarda açık oluyor);

-Spotify
    -Uplay
    -Steam
    -ESL Wire
    -Killer Network (MSI'ın ağ programı)
    -SteelSeries Engine 3
    -Realtek HD Audio Yöneticisi
    -Windows'un kendi Defender versiyonu
    -USB Disk Yöneticisi

Son olarak, bilgisayarıma kimse oturmamıştı. Bir gün ben yokken şifreyi bilen birisi facebook üzerinden oyun oynamış o akşamdan sonra bu sorun ortaya çıktı fakat bununla alakalı olduğunu düşünmüyorum :) Bilgisayarı fazla kullanmayı bilmiyordu belki istemeden bir program yüklemiş olabilir ama kontrol ettim yok.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, iyi forumlar.

• Belli bir oyunda mı yapıyor birçok oyunda mı yapıyor bunu test edin. Sistem geri yükleme açıksa yakın bir zamana geri dönmeyi deneyin.
  • Bende de aynı sorun var, windows 10 kullandığım için görev yöneticisini 2. masaüstünde açıp öyle oyunu sonandırıyorum.

hd7850 kullanıyorum bende... daha önce hd6870 ve hd3600 kullandığım halde böyle sorun olmazdı...

ekran kartının eski sürümlerini yükledim yine fayda etmedi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.