Şimdi Ara

Oyun Programlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Oyun geliştirmek için hangi dil daha çok tercih ediliyor ?

• başlangıç için unity onun dilide javascprit yada c#
  • Sizin alanınız nedir ?
  • Ben oyun programlama okuluna gidiyorum. Bize ogretilen dil Java.
    Ayrica Java icin LibGDX adinda bir oyun motoru var. (Framework'de denilebilir. Herhangi bir arayuzu yok. Eclipse projene dahil ediyorsun ve icerisindeki kutuphaneleri kullanarak oyununu gelistiriyorsun.) Tek bir kod yaziyorsun ve Android, IOS, Desktop icin kodu derliyor. Diger platformlar icin farkli bir dil kullanmana gerek kalmiyor yada diger platformlara entegre etmek icin kodu tekrar yazmana gerek kalmiyor.
    Yok, ben framework kullanmam dersen Unity oyun motoru uzerine calisabilirsin. Onun icin C# ogrenmen gerek. C# ile Java'nin cok benzer oldugu da soyleniyor.
  • Oyun motoru olarak Unity 3D kullanacaksan C# ve Javascript bilmen gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xulavi

Ben oyun programlama okuluna gidiyorum. Bize ogretilen dil Java.
    Ayrica Java icin LibGDX adinda bir oyun motoru var. (Framework'de denilebilir. Herhangi bir arayuzu yok. Eclipse projene dahil ediyorsun ve icerisindeki kutuphaneleri kullanarak oyununu gelistiriyorsun.) Tek bir kod yaziyorsun ve Android, IOS, Desktop icin kodu derliyor. Diger platformlar icin farkli bir dil kullanmana gerek kalmiyor yada diger platformlara entegre etmek icin kodu tekrar yazmana gerek kalmiyor.
    Yok, ben framework kullanmam dersen Unity oyun motoru uzerine calisabilirsin. Onun icin C# ogrenmen gerek. C# ile Java'nin cok benzer oldugu da soyleniyor.

gittiğiniz okul yurt dışında mı hocam?
  • Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt
    Evet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xulavi

Evet.

Hangi ülkedesiniz hocam?Bir de okul derken kurs gibi bir yer mi yoksa devletin resmi bir kurumu veya üniversitesinde bölümü mü?Bizi bilgilendirirseniz seviniriz hocam
  • Finlandiya'dayim. 25-29 yas arasi meslek edinme kursu diye geciyor. Buradan inceleyebilirsin:www.ael.fi
  • Teşekkürler hocam :)

Eğitim sisteminde en iyi ülke diyorlardı Finlandiya için harbiden öyleymiş sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 19 Haziran 2014; 9:53:20 >
  • C++ XNA
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.