Şimdi Ara

OYUN PC + WOW LEGION SİSTEM TAVSİYELERİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Wow oynayan biri olarak raidlerde akıcı olacak ve diğer güncel oyunlarda yüksek/ultra ayarlarda 2-3 sene rahat kullanabileceğim bir pc toplama çabasındayım.

High Power 550watt 80plus güç kaynağım ve imzamdaki asus vento kasam mevcut. Bu sebeple güç kaynağı düşünmüyorum ancak Zalman kasası fiyatı uygun ve göze hoş geldiği için kasayı değiştirmeyi düşünüyorum.

Hepsiburada indirimini görünce aşağıdaki gibi toparlamaya karar verdim ancak çok acelem olmamakla birlikte farklı parça önerilerinizi bekliyor olacağım.

ek olarak bütçem power supply hariç 2500 tl ancak xbox one kinect mevcut elime, ondan gelecek paraya göre ciddi bir değişim olursa 3000 sınırına çıkabilirim. Bu sebeple şu an sepet tutarı 2800lerde

ekran kartı konusundada msi gaming pro 480 ile arasında ciddi bir fark varsa şu an 100tl fark var düşünebilirim :)

Şimdiden yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkürler

• Selamlar ,

Wow ekran kartından daha çok işlemciye yüklenen bir oyun yani raid sırasında özellikle boss fight başlarken pc kasabilir bu işlemcinin performansına bağlıdır.

i3 7100 tek çekirdek performansı iyi olduğu için yeterli olur fakat 2-3 sene rahat kullanayım derseniz işlemciyi i5 7600 a zorlayın derim. Bütçeyi ayarlamak için anakarttan kısabilirsin ve hdd/ssd birini daha sonra alabilirsin ama yok bütçe bu kadar dersen de sistem yeterlidir.
  • Gaju Selamlar,

Aslında 1050ti ile 7500lü bir sistem kurmayı düşünüyordum ancak 7100 içinde tek çekirdek performansı iyi yorumlar aldığı için diğer oyunlarda da yüksek performans ve uzun ömürlü olması amacıyla ekran kartını rx480 yaparak işlemciyi düşürmeye karar verdim.

Ancak 7100 ile darboğaz oluşturma durumu olacağını düşünüyorsanız işlemciyi yükselterek hdd'yi iptal etmeyi düşünebilirim, veya xboxtan gelecek para ile takviye yapabilirim :) Tabi wow oynadığım içinde tek çekirdek performansı 7100'den daha iyi olan bir işlemciye yükseltmek istiyorum sadece :)

Çok pc değiştiren birisi olmadığım için amacım uzun ömürlü olması ve sonradan yalnızca 8gb ek ram ile devam etmek istiyorum.

Ek olarak uzun süredir piyasadan uzak kaldığım için ram, ekran kartı, ssd veya kasa konularında farklı marka ve modeller konusunda da yorumlarınızı bekliyor olacağım, teşekkürler

• legionaire471 L kullanıcısına yanıt
    Hocam i3 7100 wow için gerçekten iyi bir işlemci kaldı ki tek çekirdek performansı 7500 den daha iyi o yüzden özellikle 7600 önerdim aslında alınabilecek en mantıklı işlemci 7600k + OC ama bu seferde soğutucu ve anakart masrafı ciddi boyutlara ulaşıyor.

Bu nedenle kurduğunuz sistem güzel bütçe yeterse 7600 olmazsa bu şekilde devam edin derim.

Ram ve ssd güzel , ekran kartı gaming modellerinin biraz kırpılmış hali ama fiyatı uygun iş görür.

Kasa konusu biraz kişisel zevke giriyor zalman kaliteli olsada ben yan tarafı komple cam olan kasaları seviyorum usb3 + ssd + kablo saklama özellikleri olan bütçeye uygun her hangi bir kasa olabilir.
  • hocam şimdi kontrol ettim 7600 ile 7100 arasında ciddi fiyat farkı var, anakartı h110 chipsete düşürsem bile 300-350 lira daha fazla vermem gerekiyor. bu durumda 7600 maalesef zor görünüyor. Yalnızca ekran kartından kısarak 7600e çıkabilirim diye düşünüyorum ama yalnızca wow odaklı sistem düşünmediğimi için uzun vadede sanırım oda beni üzecek :)

peki oyun odaklı olduğu için gaming serisi ekran kartlarında rx480 örneğinde ciddi değişim olur mu? veya daha düşük fiyatla ekran kartı olarak fazla performans kaybı yaşamadan alabileceğim bir model var mıdır?
  • bu arada ek olarak bende 100-200 daha veririm daha iyisi olsun kafasında birisiyim ancak bu kafayla 3500-4000lere çıkacağımı biliyorum ondan dolayı fiyat limitinde ısrarcı olup i3 7100 + rx480 ikilisi ile gta5 ve güncel bf1,for honor vb. oyunlarda şu an ultra ayarlarda 60fps civarını yakalayabilir miyim?
  • Merhabalar,

8gb RX480 yerine 3gb 1060gtx ve 6gb 1060gtx modellerinin performansları nasıldır? 3gb ile 6gb arasında ciddi bir fark varmıdır?

ek olarak msi gaming ile msi gaming x modeli arasındaki fark nedir acaba?

Kusura bakmayın ekran kartı konusunda çok bilgisizim, yorumlarınızı bekliyorum

http://www.hepsiburada.com/msi-geforce-gtx-1060-6gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1060-6gt-ocv-p-HBV000001TXL6?magaza=Hepsiburada
    http://www.hepsiburada.com/msi-gaming-nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1060-gaming-3g-p-HBV000002XTKT
    http://www.hepsiburada.com/msi-gaming-x-nvidia-geforce-gtx-1060-3gb-oc-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1060-gaming-x-3g-p-HBV000000NGWX

• Performans olarak RX460 < 1050 < 1050Tİ < 4GB RX470 < 3GB 1060 = 8GB RX470 = 4GB RX480 < RX480 = 6GB 1060 < 1070 < 1080 < 1080Tİ

yanlışlarım varsa düzeltin. msi gaming x ve msi gaming farkları, fpsleri, cpu ye yük binip binmemesi gibi bunun çoğu testleri Youtube'de mevcuttur. izleyip öğrenebilirsiniz..

RX480 8GB i3 7100 e ağır gelir..
  • öncelikle cevaplar için teşekkürler.

rx480 7100 ile önerildiğini çok gördüğüm için onu düşünmüştüm. 6gb 1060 ilede darboğaz sorunu yaşar mıyım acaba?

ek olarak msi gaming 1060 ile aşağıdaki linkteki standart 1060 veya asus turbo 1060 arasında hissedilecek bir fark var mıdır acaba?

http://www.hepsiburada.com/msi-geforce-gtx-1060-6gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-gtx-1060-6gt-ocv-p-HBV000001TXL6
    http://www.hepsiburada.com/asus-turbo-nvidia-geforce-gtx-1060-6gb-192bit-gddr5-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-turbo-gtx1060-6g-p-HBV000000GCQH

açıkcası almışken ekran kartınıda sağlam bi parça almak istiyorum. 7100 ile çok darboğaz yapmayacaksa bir süre sonra işlemciyi yükseltmeyi düşünebilirm ondan dolayı 8gb rx480 veya 6gb gtc1060'ı almak istiyorum.

yukarıdaki 1060 sorularım konusunda yorumlarınızı rica ederim

• Merhabalar,

ikinci el olarak 5 aylık i5 6600 (750tl) ve msi gaming x rx480 8gb (900tl) buldum.
    Bu fiyatlara bu ürünler alınır mı acaba?

Ek olarak 6600'ün hem wow performansı hemde ekran kartı ile uyumu nasıldır?
  • En saglam pc nin bile stabil 60 fps+ veremeyecegi bir oyun wow ultra ayarlarda. Tek cekirdek performansi iyi bir islemci ve orta ustu bir gpu yeterli oluyor. Bir de guzel bir kulaklik lazim. 4 saat raid yapmaya ragmen rahatsiz etmemeli. Nvidia benim tercihim cunku shadowplay.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 24 Mart 2017; 14:44:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mephalay M kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba,

Yalnızca wow için sistem toplamıyorum, bu sebeple yukarıda konuştuğumuz parçalar zaten wow için yeterli performans verecektir.

Daha yüksek parçalar seçmemin sebebi uzun ömürlü olmasını istemem ve güncel oyunları ultra ayarlarda oynamak istememdir.

Değerli yorumlarınızı bekliyor olacağım arkadaşlar.
  • rx480 8gb ile i5 6600 mü yoksa i5 7500 mü daha verimli olacaktır acaba?

ek olarak zalman z3 plus kasa düşünüyordum ancak dark n10'uda beğendim. İki kasa arasında kayda değer fark veya önerisi olan varmıdır?
  • legionaire471 L kullanıcısına yanıt
    Dark N10 ile Z3 Plus arasında çok fazla kayda değer bir fark yok. Dark N10 u alın ama almışken, soğumta ve sessizlik açısında biraz daha iyi olabilir. İşlemci konularıan gelirsek; ikisi arasında kayda değer bir fark yok. Hangisinin fiyatı uygunsa onu alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.