Şimdi Ara

Oyun oynarken pc kilitleniyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 10 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 19 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • PcProf. (3 mesaj) CHNAKT (3 mesaj) 4vc1 (3 mesaj) SHARINGAN (2 mesaj) hsyncnk (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (4 mesaj) Mobil (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Oyun oynarken pc kilitleniyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    160 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Merhaba,pc de oyun oynarken bazen kilitleniyor ilk önce siyah bi ekran çıkıyor sonra kilitleniyor soğutma sistemim gayet iyi pc nin özellikleri ise şöyle;

asus p7p55d-e pro intel p55 ddr3 2200mhz (o/c)sata 3usb 3.0anakart
    intel core i5 760 soket 1156 2.8ghz 8mb cache 45 nm işlemci
    corsair 4gb (2*2gb) xms3 1600mhz ddr3 cl9 dual kit ram
    his radeon hd 6870 iceq x 1gb gddr5 256 bit pcı 2.1 ekran kartı
    wd 3.5 1tb cavair black sata 3.0 64mv cache 7200rpm harddisk
    xigmatek asgard pure black edition 600w psu
    lg 22" w2286l-pf led monitör
    ASUS drw-24b3st 24x ± double layer sata dvd yazıcı
    powercom 1000ap 1000va lıne ınteractıve ups

Windows 7 64 bit ultimate

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CHNAKT -- 7 Temmuz 2012; 18:50:46 >

|
    |
  • Yarbay
    73036 Mesaj
    ekran kartını bşaka bilgisayarda minimum 30 dk oyunda test edermisin.
    |
    |
  • Binbaşı
    1462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: qiOoo

Merhaba,pc de oyun oynarken bazen kilitleniyor ilk önce siyah bi ekran çıkıyor sonra kilitleniyor soğutma sistemim gayet iyi pc nin özellikleri ise şöyle;

sistemin gayet iyi ama biliyorsun bilgisayarlara 3 ayda bir format atmak gerekli

• Yüzbaşı
    669 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: pansahin

quote:

sistemin gayet iyi ama biliyorsun bilgisayarlara 3 ayda bir format atmak gerekli

Bilgisayarlara 3 ayda bir format mı atmak gerekli:S

Böyle bir kriter elbetteki yok, hatta çok abartı. Sisteme sürekli program yükle kaldır yaparsanız, gerekli gereksiz pek çok saçma sapan yazılım kütük defterini işgal ederse, spyware tarzı programlar da bilgisayarı ele geçirirse, o zaman gerekir. Yoksa normal bir kullanımda bir işletim sistemi 1-1,5 sene yorulmadan devam eder.

Konuya dönecek olursak; Sorunu tam olarak tarif edebilir misin? Bir tek özel oyunda mı yoksa her oyunda mı yapıyor? Soğutma sistemim iyi demişsin, bir de ısı değerlerini oyunun içindeyken ölçebilir misin?

• Binbaşı
    1462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 4vc1

quote:

Orijinalden alıntı: pansahin

quote:

Bilgisayarlara 3 ayda bir format mı atmak gerekli:S

Böyle bir kriter elbetteki yok, hatta çok abartı. Sisteme sürekli program yükle kaldır yaparsanız, gerekli gereksiz pek çok saçma sapan yazılım kütük defterini işgal ederse, spyware tarzı programlar da bilgisayarı ele geçirirse, o zaman gerekir. Yoksa normal bir kullanımda bir işletim sistemi 1-1,5 sene yorulmadan devam eder.

Konuya dönecek olursak; Sorunu tam olarak tarif edebilir misin? Bir tek özel oyunda mı yoksa her oyunda mı yapıyor? Soğutma sistemim iyi demişsin, bir de ısı değerlerini oyunun içindeyken ölçebilir misin?

tabiki ben 2 ayda bir atıyorum en fazla 3 ayda bir sistemini yenilemesi gerek senin dediklerinde doğru ama sistemine baksana gayet iyi , virus felan girmiş olabilir format atarsa sistemi tamamen temizlenir

• Teğmen
    160 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yardımlarınıza çok teşekkür ederim.
  • Binbaşı
    1282 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba ARKADAŞIN sorununa benzer bende yaşıyorum fakat benimkisi biraz garip
    Elimde ORJİNAL oyunlar var
    İki farklı HARD DİSK kullanıyorum WİN7 64 bit ULTİMAT.
    SADECE 2007 YILINDAN BERİ KULLANDIĞIM İŞLEMCİM 1.8 GHZ D4300 serisi 3.0 Ghz OVERCLOCK
    4 gb Kingstone ram
    275 gtx ekran kartı 896 mb 448 bit çift FANLI VE FANLARI %90 geitrdim bu olaylardan sonra
    1050 watt recon PSU gamer edt.
    DARK FALCON KASA
    32" LG LED TV yeni parça yok uzun süredir bu parçaları kullanıyordum enson formatımı 3 ay önce falan atmışımdır
    Bulunduğum şehir ANTALYA yazın çok sıcak odam
    İŞLEMCİ SOĞUTUCUM THERMAL RIGHT büyük bir soğutucu senelerdir kullanıyorum ÜSTTEN VE ALTTAN 2 TANE fan soğutuyor
    KASANIN YANINDA SİNBO mini vantratörde açık kasanın içine vuruyor

Bir hard diskimde sadece ORIGIN kurulu FIFA 12 VE BATTILFED 3 var BUNLARDA oyun bir süre sonra kitleniyor ve monitör NO SİGNAL diyor RESET ATMAK ZORUNDA KALIYORUM. ( fakat klavye kitlenmiyor CAPS LOCK basıp kapatabiliyorum) HİÇBİR GEREKSİZ PROGRAM KURULU DEĞİL VİRUS PROGRAMI BİLE YOK. (son güncel Ekran kartı driverı var)

2. HARD DİSKİMde gene win7 (not bir hard diskte iki işletim sistemi yok FARKLI HARD DİSKLERDE kabloları tak çıkar yaparak win 7 leri kullanıyorum
    Orada normal CD programları,mp3 progrmları Ve BİTTEDEFENDER virus programı Artı STEAM yüklü
    oradada BAD COMAPANY 2 oynarken AYNI SORUNU YAPIYOR 3-5 güne kadar yapmıyordu. BURADA EKRAN KARTI DRIVERI ile öteki hard diskte Kullandığım ekran kartı driverları FARKLI buradaki daha eski bir versiyon En son formatı bu hard diske 5 ay önce atmışımdır

Genelde herşeyi açık yazmaya çalıştım KASAMIN İÇİNİ BUGÜN BİSİKLETCİDE TEMİZLETTİM AMA GENEDE oyunlara girdiğimde BİR SÜRE SONRA KİTLENİYOR VE EKRAN GİDİYOR NO SİGNAL diyor arkadaki OYUNUN SESİDE TAKILIYOR

SİZCE İŞLEMCİMİ 4-5 SENEDİR OVERCLOCK lu kullandığım için MİLADINI DOLDURMUŞ OLABİLİRMİ? işlemci hızını 3.0 dan 2.7 ghz de çektim gene aynı sorunu yaşadım Şimdi işlemciye en son OVERCLOCK UYGULAMADIN 1.8 GHZ de çalıştırarak deniycem
    Sizce sorun nerede olabilir?

İNTERNETTE GEZİNİRKEN YADA FİLİM DİZİ İZLERKEN DE AYNI OLAYI 1-2 KEZ YAPMIŞTIR AMA GENELDE SORUN YAŞAMIYORUM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARINGAN -- 15 Temmuz 2012; 23:14:08 >

• Binbaşı
    1462 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BLADE66

Arkadaşlar merhaba ARKADAŞIN sorununa benzer bende yaşıyorum fakat benimkisi biraz garip
    SADECE 2007 YILINDAN BERİ KULLANDIĞIM İŞLEMCİM 1.8 GHZ D4300 serisi 3.0 Ghz OVERCLOCK
    4 gb Kingstone ram
    275 gtx ekran kartı 896 mb 448 bit çift FANLI VE FANLARI %90 geitrdim bu olaylardan sonra
    DARK FALCON KASA
    32" LG LED TV yeni parça yok uzun süredir bu parçaları kullanıyordum enson formatımı 3 ay önce falan atmışımdır
    İŞLEMCİ SOĞUTUCUM THERMAL RIGHT büyük bir soğutucu senelerdir kullanıyorum ÜSTTEN VE ALTTAN 2 TANE fan soğutuyor

Bir hard diskimde sadece ORIGIN kurulu FIFA 12 VE BATTILFED 3 var BUNLARDA oyun bir süre sonra kitleniyor ve monitör NO SİGNAL diyor RESET ATMAK ZORUNDA KALIYORUM. ( fakat klavye kitlenmiyor CAPS LOCK basıp kapatabiliyorum) HİÇBİR GEREKSİZ PROGRAM KURULU DEĞİL VİRUS PROGRAMI BİLE YOK. (son güncel Ekran kartı driverı var)

2. HARD DİSKİMde gene win7 (not bir hard diskte iki işletim sistemi yok FARKLI HARD DİSKLERDE kabloları tak çıkar yaparak win 7 leri kullanıyorum
    Orada normal CD programları,mp3 progrmları Ve BİTTEDEFENDER virus programı Artı STEAM yüklü
    oradada BAD COMAPANY 2 oynarken AYNI SORUNU YAPIYOR 3-5 güne kadar yapmıyordu. BURADA EKRAN KARTI DRIVERI ile öteki hard diskte Kullandığım ekran kartı driverları FARKLI buradaki daha eski bir versiyon En son formatı bu hard diske 5 ay önce atmışımdır

Genelde herşeyi açık yazmaya çalıştım KASAMIN İÇİNİ BUGÜN BİSİKLETCİDE TEMİZLETTİM AMA GENEDE oyunlara girdiğimde BİR SÜRE SONRA KİTLENİYOR VE EKRAN GİDİYOR NO SİGNAL diyor arkadaki OYUNUN SESİDE TAKILIYOR

SİZCE İŞLEMCİMİ 4-5 SENEDİR OVERCLOCK lu kullandığım için MİLADINI DOLDURMUŞ OLABİLİRMİ? işlemci hızını 3.0 dan 2.7 ghz de çektim gene aynı sorunu yaşadım Şimdi işlemciye en son OVERCLOCK UYGULAMADIN 1.8 GHZ de çalıştırarak deniycem

İNTERNETTE GEZİNİRKEN YADA FİLİM DİZİ İZLERKEN DE AYNI OLAYI 1-2 KEZ YAPMIŞTIR AMA GENELDE SORUN YAŞAMIYORUM

resimlere bakılırsa soğutma sağlam :)
    |
    |

• Teğmen
    158 Mesaj
    arkadasm ayni sorun bendeki pcdede olustu bende bi format attim sorun gecti pc de ama bence sicaklardan dolayi sogutma yetersiz kaliyor. . .oyunun hemen basinda diyorsa bisey diyemem ama

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    669 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BLADE66

4 gb Kingstone ram
    DARK FALCON KASA

Dostum,

Resimlerden gördüğüm kadarıyla kasaya her ne kadar iyi bir soğutma yapmışsın gibi görünse de, soğutma oluşumun başarısız. Öncelikle yapman gerekli işler var;

1-Kasanın içerisindeki kablo keşmekeşliğinden kurtulman gerekiyor. Tüm kabloları kasanın diğer tarafından dağılacak şekilde dizeyn etmelisin. Bu rehber işine olduçka yarayacaktır;

http://www.pclabs.com.tr/2009/03/23/kasa-ici-kablo-duzenleme-rehberi/1/

2-Eğer kasanın tavanında egzoz görevi gören bir fanın yoksa, İşlemci fanın yanlış konumlanmış durumda. Yine verdiğim linkteki son sayfada, işlemci soğutucusunun nasıl konumlandığını, ısınan havayı kasanın arkasında bulunan egzoz fanına, oradan da kasanın dışına nasıl etkili bir şekilde gönderdiğini görebilirsin. İşlemci fanının yönünü bu şekilde değiştirmelisin.

3- Kasanın içerisindeki havanın sirkülasyonu çok önemlidir. Bu şekilde büyük delikleri olan bir kapak hiçbi işe yaramayacaktır, KASA KAPAĞININ KAPALI OLMASI GEREKİR ki, hava düzgün bir şekilde sirkülasyona uğrayarak kasa dışına atılabilsin.

4- Bahsettiğin sorun sistemin ısındığı için muhtemelen, RealTemp programını kullanarak, belirli bir sıcaklığa (örn işlemci için 85 derece, ekran kartı için yine 85-90 derece) ayarlayarak, GPU veya CPU bu sıcaklığa eriştiğinde sana otomatik uyarı vermesini sağlayabilir ve bu yolla sorunu tespit edebilirsin.

Kolay gelsin.

• Binbaşı
    1282 Mesaj
    KASANIN ÜSTÜN FAN VAR FAKAT İŞLEMCİ SOĞUTUCUSUNA DOĞRU ÜFLİYOR YANİ EGZOS DEĞİL
    BENİM ANLAMADIĞIM YILLARDIR BÖYLE KULLANIYORUM SORUN YAŞAMIYORDUM ISI SORUNU ŞİMDİMİ ÇIKTI. DAHA ÖNCELERİ PC MASANIN YANLARINDAKİ DELİKLER HİÇ YOKTUR TAMAMEN KAPALIYDI AMA ISI SORUNU YAŞAMIYORDUM. ISI DEĞERLERİNİ KONTROL ETTİĞİMDE HERŞEY NORMAL GÖRÜNÜYORDU Birçok programlada gözlemledim.
    KASANIN KABLOALRINI öteki tarafa aktarabileceğim Bir YER BULUNMUYOR. KASADA 12 CM lik EGSOZ fan var masanın arkasındada Zaten ona göre delik var.
    Birde format atmayı deniyeceğim. ÇÜNKÜ BU SORUN OYUNLARA GİRMEDEN MASA ÜSTÜNDEYKENde Olduğunu yukarıda belirtmiştim. Yani sistem yük altında olmadığındada BU SORUNU yaşadım. EKRAN GİDİYOR ve görüntü gelmiyor ... TV ye PS3 bağlıyorum GÖRÜNTÜDE HİÇBİR SORUN yok EKRAN HDMI sağlam görünüyor.
    ACABA İKİ TARAFADA GİRMİŞ BİR VİRÜS buna neden olabilirmi? FORMAT ATARAK bu olayıda çözüme kovuşturmak istiyorum.

YARDIM VE GÖRÜŞLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

• Teğmen
    158 Mesaj
    hocam felaket bişey yapmısın ya klima taktır bari:)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    669 Mesaj
    Bazen temiz bir kurulum herseyi cozebiliyor. Format attiktan sonra belli olur en azindan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
valorant points
valorant vp
takipçi satın al
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.