Şimdi Ara

Oyun oynamak için 3700X alanlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
5.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Günümüzde insanların yaptığı en büyük yanlışlardan biri işlemci önemli diye gidip sadece oyun oynamak için 3700X almaları. Neden 3700X? diye sorduğun zaman da ee kamka PS5 falan çıkacak işlemci kullanımı uçacak 8/16 çok daha uzun vade hede höde kendi de bilmiyor.

Evet 2 core 4 threat fazlası var da sen bunu şuan kullanmıyorsun güzel kardeşim. Eee bizde ilerisi için aldık diyecekleri duyar gibiyim

Bak 1700X-2700X alanlarda ilerisi için aldı nerede 1700X ler? çıktığı zaman orta seviye GTX1060-1070 i rahat besliyordu sadece 2 sene sonra orta seviyeye çıkan RTX2060-2070 i besleyebildi mi? hayır.

1700X çıkalı 3 sene oldu ve o işlemciyi millet 5-6 sene kullanırım diye alıyordu ama ellerinde patladı. Şunu bir kabullenin artık 8/16 yı tam anlamıyla kullanan oyunların piyasaya yerleşmesi için daha çok var öyle PS5 çıkacak bütün oyunlar cpu sömürecek biz 8/16 işlemciyle rahat edecez kafasındaysanız o rüyadan bir an önce uyanın çünkü piyasada gerçekten 8/16 cpu kullanan oyunlar görmeye başladığımız an ortalıkta 3700X diye bir işlemci kalmayacak

Not: her şeyin farkındayım ama param bol gidip daha güçlüsünü almak istiyorum diyene saygım var isterse 3950X alsın. Tüm yazdıklarım ''kamka yeni konsollar geliyor 3700X al ileride rahat edersin'' diye öneride bulunanlar için.

• Sene sonunda çıkacak 4600 bile yüksek ihtimal oyunlarda 3700x'i tokatlayacak. Tıpkı 3600'ün 2700x'i tokatladığı gibi. Oyun için 3700x alanlar da kullanmadıkları threadlere erkenden fazla para verdikleriyle kalacak. Anakartının desteklediği son nesle upgrade ediyorsan evet gidip tepe işlemcilerden birini alırsın ama onun dışında gereksiz. Bilgisayarda bence ileriye dönük olsun diye almışken iyisi alınması gereken 2 parça var birisi monitör, diğeri PSU.

al sana dağlar kadar fark aslan parçası?

fullhd oyunculuk artık geride kaldığına göre fark falan yok,boş yapma yol al.
    Olay bang for buck ise konuyu açan haklı. Bu fiyata şu an 10600k+240mm aio alırsın ve oyun performansında yırtar parçalarsın. Kaldı ki 10600k çıkmadan öncesinde 3600 ile oyun performansında hiçbir farkı zaten yoktu, o fiyat farkı boşuna verilmiş oldu. OYUN KONUSUNDA YAZIYORUM BENCHMARK RENDER VS DEMEYİN.

Gelecekte çekirdek önem kazanacak diyorsanız o argümana göre o gelecek geldiğinde 3700x tarih olmuş olacak zaten:)

Kötü işlemci değil. Ben de çok düşündüm almayı. Ama bana 8 çekirdek lazım değildi, almadım.
  • Adam haklı beyler dağılın
  • "Sadece oyun" icin sistem kuran, islemciye ayiracak butcesi cok olan adam 3700x yerine gitsin 10600k alsin. 6-12 uzun sure yeterli gelecektir. Konsol 8-16 olsun isterse, frekansi 3.7ghz, onun yerine 6 cekirdek 5ghz de calisan i5 10600k her turlu yeter, kimse de fark etmez cekirdek eksikligini. PS5 Pro 4.4 ghz 8 cekirdek islemci ile gelirse isler anca degisir. 3-5 sene sonrasini dusunup 3700x alinirsa da dediginiz gibi ayni 1700x durumuna duser bu islemciler..
  • 1700-2700 alan adamlar teknolojiye küstü bu yüzden. 1500 liraya 1600x en iyi 1080p işlemcisi diyenlerde vardı bir zamanlar
  • 3600 almayı planlıyor idim fanı biraz küçük almışken 8_16 olsun az güç çekiyor dedim gittim 3700x aldım yoksa benim işimi r3 1200 de görürdü

Şimdi 3600mhz sabit hızda serin sessiz kullanıyorum oyunda oynamıyorum memnunum isterse ryzen 6000 çıksın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1700-1800x ile 3700x arasında dağlar kadar ipc, tek çekirdek gücü ve saat hızı farkı var.

1700-1800x patladi 3700x de patlayacak demek bana ezbere konuşmak gibi geliyor.

boş konu olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xGlorfindel -- 13 Temmuz 2020; 13:33:31 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dostum kesinlikle haklısın. Sanırım ben bu hatayı anakart noktasında yaptım, x570 alarak. B450 bi anakart beni idare edebilirdi Şuanki anakartımın tek avantajı 2x m.2 ssd slotu ve çıkacak 4000 işlemcilere tam destek vermesi.
  • İkili üçlü monitör kullanıp, diğer pencerelerde tarayıcılar full üstüne oyun oynuyor birde yayın yapayım filan diyorsa alması normaldir. Tek ekran sadece oyun oynuyorsa gerek yok tabiki
  • 1700x sahibi olupta darboğaz yaşayan kim varki?

• 1600x e laf söyletmem, kendisi benim ilk ryzen işlemcim olurlar. Şu an 3600 kullanıyorum ama ilk seriden, takoz edition. Şu an alanlar 4.5 ghz de canavar gibi kullanırken, 4150 mhz de bile stabil kullanamıyorum. Amd nin kazığıda bana bu oldu. Ama core 2 duo dan, 1600x e geçen kardeşim çağ atladı orası ayrı.
  • Sene sonunda çıkacak 4600 bile yüksek ihtimal oyunlarda 3700x'i tokatlayacak. Tıpkı 3600'ün 2700x'i tokatladığı gibi. Oyun için 3700x alanlar da kullanmadıkları threadlere erkenden fazla para verdikleriyle kalacak. Anakartının desteklediği son nesle upgrade ediyorsan evet gidip tepe işlemcilerden birini alırsın ama onun dışında gereksiz. Bilgisayarda bence ileriye dönük olsun diye almışken iyisi alınması gereken 2 parça var birisi monitör, diğeri PSU.
  • Smt kapatılıp kullanıldığında 3600 e göre yüzde 1 de kazançları olur. Fiyatı çok abartı olmadığı sürece alınır. 3900x ve üstü safi zarar

• quote:

Orijinalden alıntı: napolyon94

1700x sahibi olupta darboğaz yaşayan kim varki?
    Darboğazı işlemci yüküyle karıştırıyorsunuz. İşlemci %100 görmesine gerek yok %20 yük altındayken bile orta seviye kartlarla bariz, üst seviye kartlarla çok çok ciddi darboğaz yaşıyor.
  • eskiden gtx1070-i5 6500 vardı artık nefret ettirdi aradaki takılmalar. bende düzgün olsun die ideal bir şey baktım bunu seçtim :P
  • Ben bu yazıları Serkan diye biri vardı onda hatırlıyorum. G4560 işlemci herşeye yeter diye sabah akşam konu açardı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunların işlemci kullanımı konsola göre belirlenmez ki zaten. Konsolların kullandığı low level api düzeyi ile konsol için özelleştirilmiş olarak gelen işlemciler tam olarak bizim PC'de kullandığımız donanım - yazılım ilişkisini yansıtmıyor.

Şu an oyun için işlemci alınacaksa 3600 gayet yeterli, ekran kartı iyi olduğu müddetçe bu işlemciyi bile yıllarca değiştirmeden oyunları tatmin edici seviyede oynarsınız.

Sadece bilmemkaç yüz fps oyun oynuyorum neden bilmemkaç yüz +10 fps daha olmuyor diyenler müstesna, bu insanlara önerebileceğim herhangi bir sistem yok. 2000 tl fark ile +10 fps veren kazık donanımları bu insanlar için çıkarıyorlar, bu noktada israf ve verimsizlik kaçınılmaz artık.
  • İlerisi için 3700 alan zaten kendisiyle çelişiyordur. İşlemciye 2500 lira veren değil, parası olmayan sistemini daha uzun kullanma planları yapar.
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    Hocam inanın cs go dışında performans farkı olmuyor. Benim işlemcimde 4.25 gördüm 1.35 ile. 3.9 ile 4.25 arasında hiç bir fark yok, test ettiklerim. RDR 2, Hunt showdown, witcher 3, battlefront 2, bf 1. Bir tane youtube videosunda 4.5 alan bir adamla da konuştum. O da cs go'da aldığı 40 fps fark dışında fark etmediğini söyledi.
  • verilen örnekler yanlış ancak konu doğru, 2080ti bile kullanacak olsanız 3600 üzeri oyun için işlemci almayın (3600'üde min. rtx 2060-rx5700 üstü alamlı). bok gibi param var diyorsanız intel alın 2080ti'da yer yer %5-10 performans farkı görebilirsiniz i9 9900k gibi serilerde. ha alacam diyen alsın para benim değil istersen gidip threadripper al ancak paranı çöpe atıyorsun banka hesabında 7 basamaklı rakamlar yoksa.
  • herrfatih kullanıcısına yanıt
    Hocam mimari değişmediği sürece zaten korkunç farklar oluşmaz. Amma velakin milletin işlemcisi 4.5 ghze 1.225 volt gibi komik değerlerle çıkınca insan ister istemez bizim günahımız neydi diye düşünüyor. Birde malum default ayarlarda anakart işlemciyi voltaj manyağı yapıyor. Amd amcam işlemciye 1.5 volt verirken sorun yok ama bize 1.35 den aşağı kullanın yousam işlemci ölür diyor. Yav bari direkt çarpan kilidi koyunda siz de rahat edin biz de. En azından hayallerimizle oynamamış olurlar .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.