Şimdi Ara

Oyun nasıl geliştirilir nereden başlanır? Gelin biraz konuşalım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba! Kendimi kısaca tanıtayım ismim Mazhar. Bir bilgisayar öğretmeniyim.

Verdiğim eğitimler arasında oyun geliştirme, kodlama, robotik ve yapay zeka gibi konular yer almakta. Son dönemlerde ise bilgisayar mühendisliği ve yazılım bölümlerinde okuyan üniversite öğrencilerine oyun geliştirme konusunda eğitim veriyordum.

Covid 19 ile bu eğitim yarıda kaldı. Öğrencilerin isteği doğrultusunda bilgi birikimimi bir video platformuna taşımaya karar verdim. Alt yapısını ve popülerliğini göz önüne aldığımda YouTube bu iş için oldukça kullanışlı olacaktı. Tahmin edeceğiniz üzere bir YouTube kanalı açtım. Videoları öğrenciler ile paylaşıyorum. Ancak biri denk gelirse bu konuda kendine bir şeyler katsın diye konuları hiç bilmeyen birine göre anlatıyorum. Düşündüm de evde geçirdiğiniz bu dönemde sizin için de faydalı olabilir.
    Oyun geliştirme videoları tamamlandıktan sonra python, arduino, yapay zeka gibi konulara değinmek istiyorum. İçerik konusunda önerilerinize açık olmakla birlikte değerli önerilerinizi bekliyorum.

Amacım bir YouTuber olmak değil benim için bir araç olan bu video platformu üzerinden bu tarz konulara ilgi duyan arkadaşlara bir şeyler kazandırabilmek. Umarım günden güne ekleyeceğim yeni içerikler sizin içinde faydalı olur.

İçeriklerin ilerleyen zamanlarda nasıl bir hal alacağını merak edenler için kısa bir demo

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/p/B7mGYNHH9AG/%3Futm_source%3Dig_web_button_share_sheet%25204

Kanalın Linki (Mavi kapaklı videolarda sesi düzelttim.)

https://www.youtube.com/channel/UCgoJC3JD80kG4vWry8tAf5g?view_as=subscriber

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAVİT -- 7 Temmuz 2020; 0:56:43 >

• Oyun nasıl geliştirilir nereden başlanır? Gelin biraz konuşalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41040413

Bu arada kanalın hayırlı olsun. Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.

Örneği :

• kangroo kullanıcısına yanıt
    quote:

Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.

bilmeyen kişi iyi ile kötüyü nasıl ayırt etsin? biliyorsan, niye o videoları izleyesin?
    sıfır mantık. S-I-F-I-R.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

quote:

Ücretsiz olan her eğitimi destekliyoruz iyi yada kötü fark etmez. İyi ise nasıl yapacağınızı kötü ise nasıl yapmamanız gerektiğini öğrenirsiniz.

bilmeyen kişi iyi ile kötüyü nasıl ayırt etsin? biliyorsan, niye o videoları izleyesin?
    sıfır mantık. S-I-F-I-R.
    Hiç bir şey anlamıyorsa onun için kötüdür. Yani diyelim çok ileri seviye bir algoritma videosu var ben izledim ama bana hitap ettiği için anladım ve iyi dedim. Ama bir başkası izlediğinde hiç bir şey anlamadı bu onun için iyi olamaz. En kötü ihtimalle nasıl öğrenmemesi gerektiğini anlayacaktır.

• hocam öncelikle emeğinize sağlık.Baktığım videolarda ses kalitesi,diksiyon ve akıcılık süper bizde bu tarz alanlar 2,3 sene sonra youtube da beklenen izlenmeyi görüyor ama umarım bırakmazsınız.temel öğretim bittikten sonra(c#,unity temelleri) içerikleriniz haftada bir veya iki tane olacak şekilde "tek videoda aa oyunu,blok kırma vs" şeklinde olursa hem millet video kalabalığını görüp korkmaz hemde tek atımlık hap gibi görünerek çalışılması için daha motive edici olur.
  • Teşekkür ederim 😊

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkür ederim. İlerledikçe daha güzel videolar olacak😊

• Elinize sağlık hocam. Bir örnek vereyim. sin5an isimli kanalın 2012'de yüklediği programlama derslerini şimdilerde yüzbinlerce kişi izliyor ancak ilk zamanlarda pek de rağbet görmemiş. Motivasyonu korumak gerekiyor :)

Ben de bu kanalla beraber Java'ya başladım. Müsaitseniz özelden birkaç şey danışmak isterim.

• Çok kaliteli bir kanal gibi duruyor. Yolunuz açık olsun.

• Hocam kanalının takipçisiyim. Burada da görünce mutlu oldum. Eğitimi görseller ile desteklemeni ayrıca seviyorum. Eğitimlerin devamını bekliyorum.Oyun nasıl geliştirilir nereden başlanır? Gelin biraz konuşalım 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi logosta -- 23 Eylül 2020; 16:37:39 >
  • Benden size tam destek. Sabırlı olursanız muhakkak hakkettiği değeri alacaktır. Yolunuz açık olsun hocam. Takipçisi olacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.