Şimdi Ara

Oyun nasıl gelişir size örnek. Böylesi yok (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
3
Favori
5.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Eski bir dota sever olarak close-betasından itibaren lolü takip etmeye oynamaya çalışıyordum. Yanılmıyorsam bu zamanlar lise sonda olduğum 2009-2010 yıllarına tekabül ediyor. İlk zamanlar büyük olduğu için 5 v 5 haritasına ilgi göstermiyor 3 v 3 haritasında aynı heroları oynayıp duruyorduk. O zamanlar bir hesabı 30 yapmakta kolay değildi. Ben 3 v 3 haritasında 200-300 oyun Xin Zhao oynadığımı hatırlıyorum. Sonradan sonraya 5 v 5 haritalara riayet etmeye başlamıştık. Masteries düzenlemekten ya da Rune sayfası dizmekten pek anlamazdık çünkü o dönemler bizim için bu oyun sadece bir kaç arkadaş toplanıp vakit öldürmemize yarıyordu aynı zamanda eğleniyorduk. Bahsettiğim dönemlerde west sunucunda oynuyorduk. Ne kadar kalabalık olduğunu ve Ruslar ile Fransızlara kötü oynadıkları için deli gibi flame atıldığını anımsıyorum. Misal ruslar sadece Shaco alır ve oyun sonuna kadar FUCKIN SHACO FUCKIN SHACO diye bağırırlardı. Biz Türkler olarak çokta fazla kalabalık değildik. West sunucusunda birbirimizi bulduğumuzda deli gibi sevinir kesin bir kaç oyun girerdik. GP'nin mide alındığı zamanlardı. Meta yoktu. Türk serverı daha açılmamıştı onu geçtim West sunucusu bile batı ve doğu olarak ayrılmamıştı. Lig sistemi yoktu. Sadece dereceli oyuna girmek isteyenler için puan sistemi vardı. Bu sıralamada bir kaç türkte yok değildi. 2700 küsür puanlarda şimdikilerin pekte bilmeyeceği '' KissNRun '' vardı. O dönemlerde özellikle Rumble ile iyi oynardı. Daha sonra oyun çözülmeye başlandı. Öncelikle kalabalıktan dolayı batı sunucusunu west ve east olarak ayırdılar. İlk darbeyi orada yedik yurt dışında özellikle Almanya'dan lol oynayan Türk arkadaşlarla ayrı düştük. Bizim hesaplarımız Türkiye'de olduğu için East'e onların hesapları West'e atıldı. Geri alma hakkı yanlış hatırlamıyorsam vardı ama bu uygulama bir yaz getirildiği için bir çoğumuz tatilde olduğundan bu imkandan faydalanamadık. Onlarla ayrı düştük oyun bizim için biraz daha keyifsizleşti. Üstüne üstlük Ruslarla oynamak zorundaydık. Daha sonra Türk serverı açıldı.Lig sistemi getirildi. Biz Türkiye'de bu oyunu oynamaya başlayacak bir çok insandan çok daha tecrübeliydik. Bir çoğumuzun sinirlenme alışkanlığı işte o dönemlere uzanır. Beraber oynamaya çalıştığımız insanlar oyunu bilmediğinden bariz hatalar yapıyor bizde sanki onlar oyuna yeni başlamamış gibi sinirleniyorduk. Ben flame atma alışkanlığıma ve Türk sunucusunu kötüleme alışkanlığımı o zaman edindim. 3. sezon olduğunu anımsıyorum. Sadece mid de Ahri oynayarak Plat seviyeye kadar çıkmıştım. Oyundan keyif almıyordum , bütün arkadaşlarım batı sunucusunda kalmıştı. Oyuna yüklü miktarda para verip geri geçirmekte istemiyordum. O seviyede Türk sunucusunda oynamayı hafiflettim. Bir yıllık sezonlarda her hesapta yaklaşık 30-40 oyun atıp Diamond yapıp bırakıyordum. Bu uzun aralıklı dönemlerde Tr ve West sunucularında 2 şer tane 30 luk hesap kastım. West'te de Dia seviyeye çıkmakta zorlanmadım. Peki bütün bunları niye anlattım ?

3iks arkadaşımızı eskiden tanıyorum. Evelynn oyunlarını bilirim. Bahsettiği şeyler oynanış ya da oyun bilmekten ziyade oyuna bakış açısı ve oyun algısıyla ilgili şeyler. Ben sahip olduğumuz yüksek rekabet isteği, rakibe saygı duymama potansiyelimiz ve muhteşem egolarımızla bu alçak gönüllülüğe erişemeyeceğimizi düşünmekteyim.

Gereksiz çok uzattım. Umarım yanıldığımı görürüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Affection and Hatred

Neden pmden çin ile ilgili sorduğum sorularda cevap vermedin?

pm göndermemişsin kardeş tekrar kontrol et
  • Gruptan ss, wechat'in kendi çevirisi var ama hiç bir zaman çevirmez adam gibi hele işin içine oyun terimleri girince iyice berbat

Oyun nasıl gelişir size örnek. Böylesi yok
    Oyun nasıl gelişir size örnek. Böylesi yok

Hero isimleri her zaman farklı. Mesela Lee sin: Blind Monk'un, Olaf: Crazy Fighter, Evelyn: Black Widow. Yani her heronun ismi farklı o yüzden acayip zorlandım hala zorlanıyorum. Gerçi anlamıyorum çoğunu Hani normal çince öğrenirken mesela neden Kara dul kelimelerini öğrenme ihtiyacım olsun ki Kara dul yani Evelyn'nin adı haha

Ekran görüntüsünde de saçma sapan görünen mesajı anlaşılabilecek şekilde çevirirsem: Ormancı oynayabilirim, en iyi lee sin, olaf ve jax benim. Lee sin: Kör Monk, Olaf: Çılgın Savaşçı, Jax: Sopa Silah olarak Çin'ceye çevirildiği için böyle alakasız saçma sapan çeviri çıkıyor ortaya ama suçlayamıyorum da programı. Nerden bilsin ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kruath -- 21 Haziran 2017; 8:9:13 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.