Şimdi Ara

oyun motorları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
3
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    8 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar.

Ben ciddi bir oyun motoru yapmak istiyorum.İnternette çok araştıma yapmama rağmen pek birşey bulduğum söylenemez.Sıfırdan beni bu konuda en ince ayrıntısına kadar bilgilendirebilecek,eğitebilecek birilerine ihtiyacım var.

Mesajımı gören bu konuda uzman olan birileri varsa lütfen bana yardım etsinler.Cevapları büyük bir heyecanla bekliyorum.

|
    |

Orijinalden alıntı: mücahitd

Merhaba arkadaşlar.

Ben ciddi bir oyun motoru yapmak istiyorum.İnternette çok araştıma yapmama rağmen pek birşey bulduğum söylenemez.Sıfırdan beni bu konuda en ince ayrıntısına kadar bilgilendirebilecek,eğitebilecek birilerine ihtiyacım var.

Mesajımı gören bu konuda uzman olan birileri varsa lütfen bana yardım etsinler.Cevapları büyük bir heyecanla bekliyorum.

1) Yazacağın platforma karar ver
    2) İnternet ten karar verdiğin platform ile ilgili kaynak araştırması yap
    -- Hangi kaynaklar iyi , neler önerilir vb , güncelliği
    3) bir kaynak satın al elinin altında kitap bulunması çok işine yarar
    4) aldığın bu kaynağa ek internet i kullan.
    5) kaynakları kullanarak yavaş yavaş ilerle "method"ları öğren, yazdığın dile alışmaya başlarsın bu arada
    6) bir oyun projen olsun, basit proje düşünme ama. İnternet bulabileceğin en geniş örnekli bir kaynak. sorun yaşasığında direk başvur, araştırma yap

son adımda karşına birden çok hata, zorluk , kaynak bulamam gibi sorunlar çıkacaktır ama unutma insanın öğrenme sınırı yoktur.

iyi şanslar
    |
    |

• Er
    8 Mesaj
    Sağolun.

Peki sizin önerebileceğiniz c, c++, c# ile ilgili iyi bir kitap var mı?Ve bunlardan hangisi oyun motoru yapımı için daha iyidir?Ve bir de bunlarla ilgili derslerin olduğu iyi bir internet sitesi önerir misiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    |
    |
1
Reklamlar
son dakika
Bey Azura
haberler
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,188
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.