Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (542. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: defaulticus

Teşekkür ederim forumdaşım. Aoc g2460pg üstüne bakalım nasıl gelecek ben de merak ediyorum. Özellikle masaüstünde beyaz yoğunluklu kısımlar fazlasıyla göz yoruyordu. Şimdi en azından ips ile biraz daha az göz yurulması yaşayacağım bir de oyunlar ile filmler daha bir göze hoş gelecek inşallah
    teslim alınca deneyimlerinizi görseller ile paylaşırsanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Byozgatlı

2k 144 hz tercihen 32inç monitör arıyorum bunları buldum fiyat olarak makul geldi kullanan var mı artı eksi yönleri nelerdir?

ViewSonic VX3258-2KPC-MHD 32" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync QHD Curved Monitörhttps://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx3258-2kpc-mhd-32-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-curved-monitor-p-HBV00000OBLBH?magaza=Gamers_Arena

LG 32GK650F 31.5" 144Hz 1MS (HDMI+Display) FreeSync Monitörhttps://www.hepsiburada.com/lg-32gk650f-31-5-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-monitor-p-HBV00000N8O4O?magaza=Gamers_Arena
    2K çözünürlükte alacağın en iyi fiyat/fayda modeli VX3258-2KPC-MHD'dir hocam. 144Hz dışında VA panele sahip. 27" istersen bu modeline bakabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-ips-monitor-p-HBV00000OGHPS?magaza=Hepsiburada

• komiks kullanıcısına yanıt
    Canavar geldi ama bir şeyi unutmuşum o da sadece mini display port un nvidia laptop kartını gördüğü. Dönüştürücü almam lazım şu an 60hz çalışıyor ama herhalde renkleri ve ekranı kontrol etmede sorun olmaz değil mi? Resim default calibration ile gelen racing mode da alındı.
    Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 24 Ağustos 2020; 16:20:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Canavar geldi ama bir şeyi unutmuşum o da sadece mini display port un nvidia laptop kartını gördüğü. Dönüştürücü almam lazım şu an 60hz çalışıyor ama herhalde renkleri ve ekranı kontrol etmede sorun olmaz değil mi? Resim default calibration ile gelen racing mode da alındı.
    Sorun olmaz testlerini yapın sorun yoksa alırsınız kablo veya dönüştürücü. tekrar hayırlı olsun iyi günlerde kullanın...

Ortada bir tane sadece siyah ekranda gözüken tek yeşil piksel çıktı. Bir de kenarlarda çok hafif bir kararma var. Sanki iade etmelik bir durum yok gibi. Onun dışında backlight vs pek göremedim. Sizin test ettiğiniz yöntemler var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 24 Ağustos 2020; 17:52:46 >
  • quote:

Ortada bir tane sadece siyah ekranda gözüken tek yeşil piksel çıktı. Bir de kenarlarda çok hafif bir kararma var. Sanki iade etmelik bir durum yok gibi. Onun dışında backlight vs pek göremedim. Sizin test ettiğiniz yöntemler var mıdır?
    test ederken ekstra bir program kullanmıyorum. genelde web üzerinde bulunan siteler işimi görüyor. kararmadan kasıt ışık sızması gibi bir şeymi? ss atarmısınız? piksel sizi çok rahatsız etmeyecek bir konumda ise iade etmeye gerek yok derim ama sonradan da piksel çıktığını göz önünde bulundurup takipte kalın süre geçmeden iade edersiniz.
    Siyah da sağ altta bleed var gibi sanki. Akşam biraz daha belli oldu. Bir de telefonda nedense benim gördüğümden çok daha fazla siyahında sorun var gibi çıkmış ama ben öyle görmüyorum anlamadım

Siyah uzaktan

Pikseli göremiyorum bile. Baya dibine girmek lazım görmek için bir de full siyah ekranda oraya dikkatli bakmak lazım ki görünsün. Asıl sıkıntı full siyah da sanki. Panel lottery'i gene mi kaybettik?

Bir de motion blur testinde arkada biraz iz bırakma oluyordu overdrive ı kapatınca ondan kurtuldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 24 Ağustos 2020; 21:12:8 >

• ışık süzmesi var ama rahatsız edecek derecede değil gibi duruyor karanlıkta film izlerken çok gözünüze batmıyorsa hiç uğraşmayın iade ile ürünün keyfini sürün...
    Bu siyah niye böyle derken bu sırada biraz daha araştırayim dedim ve yaşadığım nu olay ips glow imiş. Farklı açılardan bakınca o parlaklıklar gidiyor. O zaman iade etmesem iyi olacak gibi. Zaten aldığım fiyata biraz zor alırım bu saatten sonra.
    Yardımların için teşekkür ederim forumdaşım. Bazı arkadaşlar viewsonic xg270qg ya da LG UltraGear 27GL850-B gibi 10bit(8bit + frc) monitor niye almadın dediler. O sebeple iade mi etsem diye düşünmüyor değilim ama o zaman da asus un birçok güzel ek özelliği gidecek bir de HDR400 kullanamayacağım. Ne yapsam bilemedim. Siz ne dersiniz ürünü bunlara rağmen kullanmaya devam edeyim mi? 6bit + frc ile 8 bit + frc de renk olarak çok bir fark olur mu ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 25 Ağustos 2020; 11:28:16 >
  • quote:

Yardımların için teşekkür ederim forumdaşım. Bazı arkadaşlar viewsonic xg270qg ya da LG UltraGear 27GL850-B gibi 10bit(8bit + frc) monitor niye almadın dediler. O sebeple iade mi etsem diye düşünmüyor değilim ama o zaman da asus un birçok güzel ek özelliği gidecek bir de HDR400 kullanamayacağım. Ne yapsam bilemedim. Siz ne dersiniz ürünü bunlara rağmen kullanmaya devam edeyim mi? 6bit + frc ile 8 bit + frc de renk olarak çok bir fark olur mu ki?
    Alacağınız monitör kaliteli bir ürün ise 8bit ile 6 bit arasındaki renk farkı bariz belli olacaktır. Şayet ürünü iade etmeyi düşünüyorsanız alacağınız diğer ürünü mümkünse görerek, test ederek almanızı öneririm. Monitör sürekli değişmeyen bir aksesuar olduğu için alırken içinize sinmesi bence önemli...

Ne yazık ki görme ihtimalim yok. Olduğum yerde hdr ips falan bilen birilerini dahi bulamam

Edit: Biraz daha araştırayim incelemeleri de arada fark varsa olmadı hdr ı komple iptal edip viewsonic e geçebilirim ama o bundan da pahalı. Lg pek almak istemiyorum açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 25 Ağustos 2020; 13:45:24 >
  • quote:

Ne yazık ki görme ihtimalim yok. Olduğum yerde hdr ips falan bilen birilerini dahi bulamam

Edit: Biraz daha araştırayim incelemeleri de arada fark varsa olmadı hdr ı komple iptal edip viewsonic e geçebilirim ama o bundan da pahalı. Lg pek almak istemiyorum açıkcası.
    Bence asus verip viewsonic almayın bu benim şahsi fikrim. Bir sıkıntı yoksa elimizdeki ürün şu an piyasadaki çoğu üründen kaliteli kullanmaya devam edin...

Diğer forumdaşlarım da viewsonic xg270qg i almayın dediler. lg 850-b de almam lg den dolayı. VA panel zaten arkamda güneş vuran pencere olacağı için elendi. Böylece samsung g7 de gitti. Çok arada kaldım ama perfect denebilecek bir monitor 6bin tl ye alınamıyorsa zorlamanın anlamı yok gibi sanki. Teknoloji daha da gelişene kadar böyle devam etmeye karar verdim. Ips glow vs olarak da telefon kamerasından kötü gözükse de gerçekte öyle olmamasından kaynaklı şanslı olduğumu düşünüyorum. Teşekkür ederim forumdaşım seni de uğraştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 25 Ağustos 2020; 14:34:57 >
  • quote:

Diğer forumdaşlarım da viewsonic xg270qg i almayın dediler. lg 850-b de almam lg den dolayı. VA panel zaten arkamda güneş vuran pencere olacağı için elendi. Böylece samsung g7 de gitti. Çok arada kaldım ama perfect denebilecek bir monitor 6bin tl ye alınamıyorsa zorlamanın anlamı yok gibi sanki. Teknoloji daha da gelişene kadar böyle devam etmeye karar verdim. Ips glow vs olarak da telefon kamerasından kötü gözükse de gerçekte öyle olmamasından kaynaklı şanslı olduğumu düşünüyorum. Teşekkür ederim forumdaşım seni de uğraştırdım.
    Estağfurullah kardeşim yardımım dokunduysa ne mutlu...

• 24 inch 2K 1 ms 144hz gsynch max 2000 TL'ye ne almalı? Bütçe biraz esneyebilir.
    Olabildiğince 0 ışık ile ürünün siyah kalitesini videoya çektim. Benim gördüğüm yaklaşık olarak 1:38 deki gibi.

Bir de böyle bir calibration testi yapmışlar. Ne anlama geliyor tek tek o ayarları araştırmadım ama bakacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 26 Ağustos 2020; 17:20:8 >

• quote:

Olabildiğince 0 ışık ile ürünün siyah kalitesini videoya çektim. Benim gördüğüm yaklaşık olarak 1:38 deki gibi.

Bir de böyle bir calibration testi yapmışlar. Ne anlama geliyor tek tek o ayarları araştırmadım ama bakacağım.

Diğer test hakkında maalesef bilgim yok. Işık sızmasına gelirsek, karanlık ortamda film izlerken özellikle karanlık sahnelerde sizi rahatsız etmiyorsa çok kafaya takılacak bir şey değil. Videoya göre çok yoğun denecek bir ışık sızması yok gibi duruyor.

• colar accurancy delta değeri 0.72 diyor. bu sayı 5'ten düşükse renk doğruluğu iyi denebilir ki 0.72 çok iyi. yani o monitörde şuan renklerdeki hata insan gözüyle algılanamaz.
    https://www.rtings.com/monitor/tests/picture-quality/color-accuracy#comparison_3564
  • ps4 pro için mümkün olduğunca 30+inç 3000 lirayı geçmeyen parlak monitör lazım üstatlar
  • 
Sayfa: önceki 540541542543544
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.