Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (540. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2060 Super aldım yakında gelecek, monitör de alacağım. Bu ekran kartı için 2k 75hz mi tavsiye edersiniz yoksa 1080p 144hz mi ? Hiçbir şekilde online, multiplayer, rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Sadece single player oynuyorum. Benim gibi biri için 144hz elzem midir ? Bu arada 1080p 144hz için AOC 24G2U düşünüyorum.

Bir de aslında çok bütçem olmadığından aklıma bir şey daha geldi. Biliyorsunuz artık nerdeyse tüm oyunlarda resolution scale denilen bir ayar var ve bu ayar sayesinde 1080p monitörde çok daha yüksek çözünürlük ve netlik ile oyun oynamak mümkün olabiliyor. Gerçek 2K kalitesinde olmasa bile ona yakın ve 1080p’den çok daha kaliteli görüntü elde edilebiliyor bu şekilde. Ve üstteki AOC monitörün aynısının 75Hz olanı 1000 TL şu anda. Yani bunu alıp oyunlarda scale’i artırıp oynama gibi bir planım da var. Ne düşünüyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

2060 Super aldım yakında gelecek, monitör de alacağım. Bu ekran kartı için 2k 75hz mi tavsiye edersiniz yoksa 1080p 144hz mi ? Hiçbir şekilde online, multiplayer, rekabetçi oyunlar oynamıyorum. Sadece single player oynuyorum. Benim gibi biri için 144hz elzem midir ? Bu arada 1080p 144hz için AOC 24G2U düşünüyorum.

Bir de aslında çok bütçem olmadığından aklıma bir şey daha geldi. Biliyorsunuz artık nerdeyse tüm oyunlarda resolution scale denilen bir ayar var ve bu ayar sayesinde 1080p monitörde çok daha yüksek çözünürlük ve netlik ile oyun oynamak mümkün olabiliyor. Gerçek 2K kalitesinde olmasa bile ona yakın ve 1080p’den çok daha kaliteli görüntü elde edilebiliyor bu şekilde. Ve üstteki AOC monitörün aynısının 75Hz olanı 1000 TL şu anda. Yani bunu alıp oyunlarda scale’i artırıp oynama gibi bir planım da var. Ne düşünüyorsunuz ?
    Bana kalırsa hikaye modu için daha fazla çözünürlük daha iyi sonuç verir. hz vs. bakmadan bir monitör almak daha keyif verir. Eizo markasına bakmanızı öneririm. YouTube üzerinden bu monitör incelemelerine bakın.

• psycho90 kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle 144 hz alın hocam. Arada çok fark var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 1080p 144 hz için viewsonic XG2405 den daha iyi bir f/p ürünü var mıdır? hepsiburada da 1700 lira ve ekran kartım rx 5500xt olacak
  • Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    ozz1907 kullanıcısına yanıt
    İşte Monitör başlığında açtığım konuda da burada da kimi hikayeli oyunlar için 2K tercih edin diyor kimi de 144hz alın mutlaka diyor, arada kaldım çok Aklıma takılan bir şey de, daha şu an bile 2060 Super çoğu AAA oyunlarda ultra ve high ayarlarda max 90-100 fps alıyor testlere göre, yoğun yerlerde 80’lere kadar düşebiliyor. Bi de 1-2 yıla yeni nesil oyunlar geldiği zaman zaten ciddi ayar düşürmeden hiçbir türlü 100 üstü fps alamayacağım, bu durumu düşündüğüm için 144hz’yi tercih etmeyecekmişim gibi geliyor ama bilmiyorum. Ayrıca fps 90-100’den bi anda atıyorum 70’lere indiğinde ben o düşüşü çok rahat hissedeceğim ama 75hz’de 75’e sabitken daha stabil bi deneyim olacak. Tabii fps sabitleme veya monitör ayarlarından hz düşürme gibi seçeneklerim de var ama 144hz monitörü zaten çoğu durumda daha düşük yenileme hızına veya fps’e sabitleyeceksem neden 144hz alayım diyorum

• quote:

İşte Monitör başlığında açtığım konuda da burada da kimi hikayeli oyunlar için 2K tercih edin diyor kimi de 144hz alın mutlaka diyor, arada kaldım çok Aklıma takılan bir şey de, daha şu an bile 2060 Super çoğu AAA oyunlarda ultra ve high ayarlarda max 90-100 fps alıyor testlere göre, yoğun yerlerde 80’lere kadar düşebiliyor. Bi de 1-2 yıla yeni nesil oyunlar geldiği zaman zaten ciddi ayar düşürmeden hiçbir türlü 100 üstü fps alamayacağım, bu durumu düşündüğüm için 144hz’yi tercih etmeyecekmişim gibi geliyor ama bilmiyorum. Ayrıca fps 90-100’den bi anda atıyorum 70’lere indiğinde ben o düşüşü çok rahat hissedeceğim ama 75hz’de 75’e sabitken daha stabil bi deneyim olacak. Tabii fps sabitleme veya monitör ayarlarından hz düşürme gibi seçeneklerim de var ama 144hz monitörü zaten çoğu durumda daha düşük yenileme hızına veya fps’e sabitleyeceksem neden 144hz alayım diyorum
    hz değerine ve input lag sürelerinin düşük olması size bir şey katmaz. siz iyi bir monitör alın ve hikayeli oyunların keyfini sürün. fps oynasanız okey ama story mode

• quote:

Elindeki RTX 2060'ı eninde sonunda değiştireceğin için, bütçen varsa kesinlikle 144Hz'e yatırım yap hocam.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1?magaza=Tekramarket

• Beyler monsterın piyasaya yeni sürdüğü monitör için fikri olan var mı

240 hz 27 inç curved 1080p va panel 2000 lira
    https://www.monsternotebook.com.tr/oyuncu-monitoru/aryond-a27-v1-1/
    https://www.youtube.com/watch?v=KglyNWxAfDc
  • 240 hz 1ms en az 2k 30inç civarı 4-5bin civarı monitor tavsiyesi olan varmı arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Mojotr

240 hz 1ms en az 2k 30inç civarı 4-5bin civarı monitor tavsiyesi olan varmı arkadaşlar
    samsung odyssey var 27" 5400 tl galiba. 32" modeli de var ama dahga pahalıdır.yalnız gysnc ve freesync özelliği sorunlu. onun haricinde ciddi bir sorunu yok.
    1ms monitör yok zaten. hepsi kağıt üstünde öyle ama pratikte 4-5 ms. samsung odyssey testlerde 2.8ms çıkıyor. TN panellerden bile hızlı. ama gene de daha çok blur var TN'lere göre.
  • selam arkadaşlar. kasamda ASUS GeForce DUAL RTX2060 EVO OC 6GB GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı var. tek bir display port çıkışı bulunmakta. oculus rift sanal gerçeklik gözlüğümü bu porta bağladım. şimdi yeni bir monitör almayı düşünüyorum. gördüğüm kadarıyla monitörlerin çoğu hdmi+displayportla bağlanıyor. bu monitörleri sadece hdmi ilede kullanabilirmiyim, yoksa iki kabloda devamlı takılımı oluyor. teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalorfor

selam arkadaşlar. kasamda ASUS GeForce DUAL RTX2060 EVO OC 6GB GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı var. tek bir display port çıkışı bulunmakta. oculus rift sanal gerçeklik gözlüğümü bu porta bağladım. şimdi yeni bir monitör almayı düşünüyorum. gördüğüm kadarıyla monitörlerin çoğu hdmi+displayportla bağlanıyor. bu monitörleri sadece hdmi ilede kullanabilirmiyim, yoksa iki kabloda devamlı takılımı oluyor. teşekkürler
    Evet hocam, bu monitörü sadece HDMI portu ile kullanabilirsin.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1

• Bugün 2.800'e bu monitörü aldım, sizce iyi bir seçim mi? Aslında 27 inç istiyordum ama 1080p'de yakından pikseller görünür diyorlardı ve 27 inç olanı da şuan 3500 oldu kur yüzünden.

1ms, 280hz, gysnc, hdr400, ips, 400cd parlaklık, hoparlör, pivot modu ve 24.5 inç özellikleri var.

• Hp 24x kullanan var mı? Kaliteli midir acaba, fps oyunlari için TN panel 24 inch monitör arıyorum.

• Arkadaşlar elimde aoc g2460pg tn panel monitorüm var. Aslında memnunum monitorden ama bana renkleri daha güzel verecek film dizi izlerken oyun oynarken(gerçi artık pek oynamıyorum oyun ama olur da oynamak istersem ona da uygun olursa iyi olur) ve kod yazarken gözleri yormayacak bir 27" 1440p monitör lazım. Bir de windows programı ile ekran ayarlarını değiştirebilirsem süper olur.

@WilsonFisk forumdaşım sağolsun baya yardım etti ama size de sormak istedim. Şu monitörlere kadar düşürdüm ürün adedini ama sizin de fikriniz varsa almak isterim

Asus ROG Strix XG279Q
    Gigabyte Aorus FI27Q

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 7 Ağustos 2020; 13:9:15 >
  • ordinary_person O kullanıcısına yanıt
    Beklemede kalın hocam bence yine düşer ama belli de olmaz malum dolar-euro.
  • Rodin kullanıcısına yanıt
    Kaliteli bir monitör diyebiliriz hocam 27'yi alsaydınız daha iyiydi bence ama kur malum artarak ilerliyor o yüzden erkenden almanız iyi olmuş hayırlı olsun.
  • Ikinci el 1300e aldım çoktan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ordinary_person O kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.
  • Çok araştırma yapıp bunda karar kıldım.
    tavsiye ederimhttps://eu.aoc.com/tr/gaming-monitors/27g2u-bk
  • 
Sayfa: önceki 538539540541542
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.