Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Alienware 15 R2 pc kullanıyorum. Özelliklerini aşağıda belirteceğim. Kafam karışık laptop 15 ekran olduğu için küçük geliyor ve oyunlarda keyif alamıyorum,, o yüzden güzel bir monitör alıp ona görüntü aktarıp o şekilde oynamak istiyorum. Fakat bu işlerde çok bir bilgim olmadığı için bunun nasıl ve ne kadar mümkün olduğunu bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

9th Generation Intel® Core™ i7-9750H
    Windows 10 Home
    NVIDIA® GeForce RTX™ 2080 8gb GDDR6 with Max-Q Design
    16GB DDR4 2666MHz
    15.6" FHD (1920 x 1080) 60Hz, 25ms, 300-nits, 72% color gamut
    HDMİ 2.0

1000-3500 tl arası bütçem var, monitör önerilerinize de açığım.
  • Monitörde önereceğim marka ASUS'tur. Kesinlikle ürün kalitesi, teknik servis olarak en iyisidir.
  • 24'' 2K 144hz bir monitör yok mu koca piyasada?

27'' olanlar nedense aşırı pahalı.
  • İnce hesap dan James donkey 24 inç lik 144 hz mönitörü indirim ve puanla filan bin TL ye geldi, iyi midir yoksa gelince iade etsem mi, va panel olması aklımı çeldi açıkcası

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

24'' 2K 144hz bir monitör yok mu koca piyasada?

27'' olanlar nedense aşırı pahalı.
    Maalesef az sayıda bulabilirsin çünkü 1440p, 24" panel için gereksiz bir çözünürlük. Aslında 27"ler de çok aşırı pahalı değiller. Misal:

https://www.gamersarena.com.tr/urun/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-2k-2560x1440-144hz-1ms-hdmidp-freesync-ips-gaming-monitor?ref=Gamers-Arena&v=1.79.5
  • quote:

Orijinalden alıntı: wisemanfreed

Maalesef az sayıda bulabilirsin çünkü 1440p, 24" panel için gereksiz bir çözünürlük. Aslında 27"ler de çok aşırı pahalı değiller. Misal:

https://www.gamersarena.com.tr/urun/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-2k-2560x1440-144hz-1ms-hdmidp-freesync-ips-gaming-monitor?ref=Gamers-Arena&v=1.79.5

Alıntıları Göster
    https://www.hepsiburada.com/acer-xf272upbmiiprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-hdr400-monitor-um-hx2ee-p04-p-HBV00000O345Y?magaza=Hepsiburada

Bunu aldım hocam. İnşallah pişman etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abonouteikhos

Monitörde önereceğim marka ASUS'tur. Kesinlikle ürün kalitesi, teknik servis olarak en iyisidir.
    Teknik servisi TecPro değil mi?

• Ps5 için 4k bir monitör tavsiyesine ihtiyacım var hdr özelliği olan. Önerileriniz nedir acaba.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Alienware laptopum var Alienware AW2521HFL monitör aldım. Fakat pcdeki display port mini versiyon 1.4. O yüzden arada bir dönüştürücü kullandığımdan dolayı pc, monitörü görmüyor. Monitörün display versiyonu 1.2. Acaba aşağıda belirteceğim linkteki kabloyu alsam sıkıntı gidirilir mi. Kafayı yicem dün gece 5 saat uğraştım keyif yapmak için aldım zulüm oldu. Arkadaşlar bana bi yardım edin.
    https://www.hepsiburada.com/paugge-v1-2-vesa-displayport-sertifikali-21-60-gbps-bandwith-5k-30hz-4k-60hz-2k-165hz-1080p-240hz-destekli-freesync-g-sync-thunderbolt-2-mini-displayport-kablo-ck01-p-HBV000008BVI8?magaza=Entepe%20Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIhtWqm_vY6gIVD7h3Ch2omwgMEAQYASABEgKMbvD_BwE
  • quote:

Orijinalden alıntı: WSH412

Alienware laptopum var Alienware AW2521HFL monitör aldım. Fakat pcdeki display port mini versiyon 1.4. O yüzden arada bir dönüştürücü kullandığımdan dolayı pc, monitörü görmüyor. Monitörün display versiyonu 1.2. Acaba aşağıda belirteceğim linkteki kabloyu alsam sıkıntı gidirilir mi. Kafayı yicem dün gece 5 saat uğraştım keyif yapmak için aldım zulüm oldu. Arkadaşlar bana bi yardım edin.
    https://www.hepsiburada.com/paugge-v1-2-vesa-displayport-sertifikali-21-60-gbps-bandwith-5k-30hz-4k-60hz-2k-165hz-1080p-240hz-destekli-freesync-g-sync-thunderbolt-2-mini-displayport-kablo-ck01-p-HBV000008BVI8?magaza=Entepe%20Teknoloji&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=EAIaIQobChMIhtWqm_vY6gIVD7h3Ch2omwgMEAQYASABEgKMbvD_BwE
    Selam, Eğer Laptop’a bağlamayı düşünüyorsan Dp to mini dp alman lazım. Sürüm farkının bir önemi yok otomatik dönüşüyor zaten. Benim monitör 1.2 ama ben 1.4 Paugge taktım sıkıntı olmadı.

• 1.4 paugge bulamadım nerden bulabilrim bilgin varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: WSH412

1.4 paugge bulamadım nerden bulabilrim bilgin varmı
    Entepe Bilişim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zhanglang

Ps5 için 4k bir monitör tavsiyesine ihtiyacım var hdr özelliği olan. Önerileriniz nedir acaba.
    4K + IPS + HDR10 + tasarım.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2776-4k-mhd-ultrahd-ips-panel-4ms-hdmi-dp-vga-cercevesiz-tasarim-monitoru-p-HBV00000NTR4C?magaza=Hepsiburada
  • quote:

https://www.hepsiburada.com/acer-xf272upbmiiprzx-27-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-qhd-hdr400-monitor-um-hx2ee-p04-p-HBV00000O345Y?magaza=Hepsiburada

Bunu aldım hocam. İnşallah pişman etmez.

Alıntıları Göster
    monitörden memnunmusunuz biraz deneyimlerinizi aktarabilirmisiniz ,
  • quote:

Orijinalden alıntı: FRED BAKER

monitörden memnunmusunuz biraz deneyimlerinizi aktarabilirmisiniz ,

Alıntıları Göster
    Sadece 1 gün kullandım hocam ölü pixel çıkınca iadeye gönderdim. Eski TN panel XF240H monitörümden renk ve kontrast olarak biraz daha iyiydi yan yana görüntüleri karşılaştırdığım zaman eski monitörün karanlık alanlarda çok fazla detay öldürdüğünü fark ettim bu model karanlık alanlarda biraz daha iyi ama tabi ki bir VA panel kadar olamaz. Tepkime süresi de TN panel sonuçta fazlasıyla iyi ve ghosting yok.

Açıkçası biraz önce iade ne durumda diye baktığımda fiyatının çok çok düştüğünü gördüm ve tekrar alıp almamak arasında kaldım. 50 TL doğum günü indirimi de varmış fiyatı 2059 TL ye geliyor. Açıkçası ölü pixel çıkmasa iade etmezdim ölü pixel çıkınca da VA panele kaydı aklım ama şuan fiyatı çok tatlı duruyor.
  • Monitörü 2059 TL den aldım.

Bu fiyata TN miş IPS mi VA mış bakmam açıkçası. Zaten daha önceden test etmiş, denemiş biri olarak 2059 TL ye gerçekten muazzam bir fiyatı var. Aynı özelliklerde TN panel casper bile 2250 TL varın gerisini siz hesap edin
  • quote:

Sadece 1 gün kullandım hocam ölü pixel çıkınca iadeye gönderdim. Eski TN panel XF240H monitörümden renk ve kontrast olarak biraz daha iyiydi yan yana görüntüleri karşılaştırdığım zaman eski monitörün karanlık alanlarda çok fazla detay öldürdüğünü fark ettim bu model karanlık alanlarda biraz daha iyi ama tabi ki bir VA panel kadar olamaz. Tepkime süresi de TN panel sonuçta fazlasıyla iyi ve ghosting yok.

Açıkçası biraz önce iade ne durumda diye baktığımda fiyatının çok çok düştüğünü gördüm ve tekrar alıp almamak arasında kaldım. 50 TL doğum günü indirimi de varmış fiyatı 2059 TL ye geliyor. Açıkçası ölü pixel çıkmasa iade etmezdim ölü pixel çıkınca da VA panele kaydı aklım ama şuan fiyatı çok tatlı duruyor.

Alıntıları Göster
    yorum için teşekkür ediyorum

fiyatından dolayı benimde aklım bu monitörde , ara ara fps oynadığım için tercih etmek istiyorum , monitörle ilgili incelemelere göre renkleri güzel ve karanlık sahneleri iyi aydınlattığı detaylarıda güzel verdiği söyleniyor beyazları ile ilgili cok hafif bir sapma olduğu deniyor gecikme süresi 6.8 ms tn için bi tık fazla ama 144 hz tazeleme hızı ile uyumlu , genel olarak bulanıklık yok , 2k olmasıda görüntü netliğini artıracak

umarım ben karar verene kadar fiyatı uçmaz , 2500 tl ye awh2518hf kaçırdım ona çok üzüldüm
  • quote:

yorum için teşekkür ediyorum

fiyatından dolayı benimde aklım bu monitörde , ara ara fps oynadığım için tercih etmek istiyorum , monitörle ilgili incelemelere göre renkleri güzel ve karanlık sahneleri iyi aydınlattığı detaylarıda güzel verdiği söyleniyor beyazları ile ilgili cok hafif bir sapma olduğu deniyor gecikme süresi 6.8 ms tn için bi tık fazla ama 144 hz tazeleme hızı ile uyumlu , genel olarak bulanıklık yok , 2k olmasıda görüntü netliğini artıracak

umarım ben karar verene kadar fiyatı uçmaz , 2500 tl ye awh2518hf kaçırdım ona çok üzüldüm

Alıntıları Göster
    24'' 1080p 240hz mi o monitör? eğer öyleyse kaçırdığına pek üzülme

1 haftadır araştırma içindeyim çok net söylüyorum bu özelliklerde bu fiyata başka bir monitör yok. TN panel olayına fazla takılmayın çünkü günümüzün TN panelleri 5-6 yıl önce ki TN panellerden daha iyi durumda. Tabi ki bir IPS gibi renkler veremiyor ama 27'' 2K 144hz pivot IPS bir monitör şuan 3000 TL den fazla
  • quote:

24'' 1080p 240hz mi o monitör? eğer öyleyse kaçırdığına pek üzülme

1 haftadır araştırma içindeyim çok net söylüyorum bu özelliklerde bu fiyata başka bir monitör yok. TN panel olayına fazla takılmayın çünkü günümüzün TN panelleri 5-6 yıl önce ki TN panellerden daha iyi durumda. Tabi ki bir IPS gibi renkler veremiyor ama 27'' 2K 144hz pivot IPS bir monitör şuan 3000 TL den fazla

Alıntıları Göster
    şuan 19" tft-lcd (932nwe+) kullanıyorum bunu yükseltmek için vx2758-2kp-mhd sipariş etmiştim monitörde sorunlar çıktı ve hareket bulanıklığı vardı rahatsız etti beni iade ettim , onunlada ips den soğudum hocam yine tn olsun bulanık olmasın istiyorum , bu özelliklerde ips için 5000 de harcansa tatmin etmeyeceğini düşünüyorum , va larada pek güvenemiyorum bulanıklık açısından
  • quote:

şuan 19" tft-lcd (932nwe+) kullanıyorum bunu yükseltmek için vx2758-2kp-mhd sipariş etmiştim monitörde sorunlar çıktı ve hareket bulanıklığı vardı rahatsız etti beni iade ettim , onunlada ips den soğudum hocam yine tn olsun bulanık olmasın istiyorum , bu özelliklerde ips için 5000 de harcansa tatmin etmeyeceğini düşünüyorum , va larada pek güvenemiyorum bulanıklık açısından

Alıntıları Göster
    O zaman bu monitörü kaçırma, üzülürsün
  • 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.