Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayırlı olsun. Monitör geldiğinde, izlenimlerinizi burdan bizimle paylaşırsanız memnun oluruz.
  • çok sağolun ürün salı günü elime geçer sanırım o zaman incelemelerimi burdan paylaşırım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: SaSaJaY

Teşekkür ederim arkadaşlar. Az önce S23B550V modelini gittim aldım. Hatta şimdi ona bakarak yazıyorum foruma :D İlk izlenimlerim gayet olumlu. Ölü piksel de göremedim şimdiye kadar. Galiba yok. Ancak custom ayar ne yapmam gerekir onu bilmiyorum. Şimdilik default ayarlarda çalışıyor ve biraz sıcak renkler hakim monitörde. Eğer ayar konusunda öneriniz varsa sevinirim.

Monitörün hayırlı olsun. Kaç liraya aldın?

Aynı monitörden elimde olmadığı için birebir tarif etmem mümkün değil ama bütün monitörlerin ayar mantıkları aynıdır. Ayarlar kısmında brithness, contrast, gamma vs. diye renk ayarları ile hazır modlar vardır. Mesela film, oyun modu gibi.

Ahmet©'de ondan aldı ama monitör konusunda bize henüz bir bilgi vermedi.

Teşekkür ederim. 501 liraya aldım eksen'den. "Sipariş ver, bekle" pek bana göre değil. Evime yakındı gittim aldım.

Ayar konusunda biraz karıştırdım. Şimdi daha iyi oldu. Açıkçası ayar tuşlarının dokunmatik olması hoşuma gitti. Kolay kullanılıyor. Onun haricinde monitörün tasarımı sade ve güzel.Renkler oldukça canlı. Metin yazarken ışık gözü yorabiliyor ama ben ona göre ayar yapıyorum.

Oyunda da gayet iyi. Denemek için PES 2012 açtım görüntü net, keskin ve canlı. Bu arada laptoptan 1920 X 1080 çözünürlükte görüntü alabiliyorum. Bu düşüncede olan arkadaşlar çekinmeden alabilirler. Klavye ve mouse ile birlikte tam bir masaüstü oldu :D

• Samsung P2250 kullanıyorum, memnunum. Sormak istediğiniz sorular olursa yardımcı olurum.
  • İsabet olmuş tanreall. Önerilerim arasında o monitör de var.
  • quote:

İsabet olmuş tanreall. Önerilerim arasında o monitör de var.

Gördüğüm için yazdım zaten.
  • Eyvallah, sağolasın.
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim arkadaşlar. Az önce S23B550V modelini gittim aldım. Hatta şimdi ona bakarak yazıyorum foruma :D İlk izlenimlerim gayet olumlu. Ölü piksel de göremedim şimdiye kadar. Galiba yok. Ancak custom ayar ne yapmam gerekir onu bilmiyorum. Şimdilik default ayarlarda çalışıyor ve biraz sıcak renkler hakim monitörde. Eğer ayar konusunda öneriniz varsa sevinirim.

Monitörün hayırlı olsun. Kaç liraya aldın?

Aynı monitörden elimde olmadığı için birebir tarif etmem mümkün değil ama bütün monitörlerin ayar mantıkları aynıdır. Ayarlar kısmında brithness, contrast, gamma vs. diye renk ayarları ile hazır modlar vardır. Mesela film, oyun modu gibi.

Ahmet©'de ondan aldı ama monitör konusunda bize henüz bir bilgi vermedi.

Teşekkür ederim. 501 liraya aldım eksen'den. "Sipariş ver, bekle" pek bana göre değil. Evime yakındı gittim aldım.

Ayar konusunda biraz karıştırdım. Şimdi daha iyi oldu. Açıkçası ayar tuşlarının dokunmatik olması hoşuma gitti. Kolay kullanılıyor. Onun haricinde monitörün tasarımı sade ve güzel.Renkler oldukça canlı. Metin yazarken ışık gözü yorabiliyor ama ben ona göre ayar yapıyorum.

Oyunda da gayet iyi. Denemek için PES 2012 açtım görüntü net, keskin ve canlı. Bu arada laptoptan 1920 X 1080 çözünürlükte görüntü alabiliyorum. Bu düşüncede olan arkadaşlar çekinmeden alabilirler. Klavye ve mouse ile birlikte tam bir masaüstü oldu :D

hocam monitörün hoparlörleri nasıl test etme imkanınız oldu mu ?

• Monitörleri alan arkadaşlar bir daha konuya uğramıyorlar. Çok memnun kaldıkları için monitörün tadını çıkartırken bizi unuttular sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Samsung P2250 kullanıyorum, memnunum. Sormak istediğiniz sorular olursa yardımcı olurum.

Teşekkür ettim ama bu konunun asıl açılış amacı olan gecikme değerleri ve FPS oyunları açısından fikir sormayı unuttum. Monitörün gecikme zamanları sizce tatmin edici mi ve FPS oyunlarındaki performansı nasıl? Bir de kısaca diğer mevzulardan da kısaca bahsederseniz iyi olur:

- Ayar menüsü,
    - Malzeme kalitesi,
    - Bağlantı kapıları,
    - Renk doğruluğu,
    - Bakış açısına göre renk sapması,
    - Filmlerdeki performansı vs. gibi...
  • aynen alan çok memnun olduğu için bir daha gelmiyor sanırım :) salı günü S23B550V elime geçer sanırım ozaman küçük çaplı bir inceleme yaparım :)
  • Sorun yaşamış olsalardı veya memnun kalmasalardı, konuya büyük bir kızgınlıkla ve hızlıca gelerek "Bize dandik bi monitör aldırdın, senin yüzünden paramız boşa gitti" gibisinden bişeyler yazarlardı ve hem beni, hem de bu konuyu şikayet ederlerdi heralde.

Neyse, paraları boşa gitmesin de. En azından gıyabımızdan bi dua etseler, ona da razıyım ama onu bile etmeseler olur. "Hak bilmezse, Hâlık bilir" nasıl olsa.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tanreall

Samsung P2250 kullanıyorum, memnunum. Sormak istediğiniz sorular olursa yardımcı olurum.

Teşekkür ettim ama bu konunun asıl açılış amacı olan gecikme değerleri ve FPS oyunları açısından fikir sormayı unuttum. Monitörün gecikme zamanları sizce tatmin edici mi ve FPS oyunlarındaki performansı nasıl? Bir de kısaca diğer mevzulardan da kısaca bahsederseniz iyi olur:

- Ayar menüsü,
    - Malzeme kalitesi,
    - Bağlantı kapıları,
    - Renk doğruluğu,
    - Bakış açısına göre renk sapması,
    - Filmlerdeki performansı vs. gibi...

Tabii ki, hemen cevaplayayım. Bir kere fiziksel buton bulunmuyor monitörde, tamamı kapasitif.

-Ayar menüsü, kısayollar ile zenginleştirilmiş ve oldukça basit.
    -Malzeme kalitesi, (Dell'in IPS ekranlı modellerinde bulunan malzeme kalitesi ile kıyaslarsak 10/8.5-9 derim.) Kendi sınıfıyla kıyasladığımda 10/10 diyorum.
    -HDMI bulunmuyor, 1 adet DVI-1 adet VGA çıkışı mevcut.
    -Renk doğruluğu çok başarılı, "Dinamik Kontrast" moduna aldığınızda renklere biraz abanıyor açıkçası. Zevk meselesidir bence ama ben "Dinamik Kontrast" ile kullanıyorum, her açıdan mükemmel oluyor.
    -(Ortalama, gözkararı olarak söylüyorum.) 45 derecenin altına indiğinizde ekranda kararma oluyor hafif, renk fazla bozulma yapmıyor.
    -Film ve oyun performansı mükemmel. Blu-Ray'de çok başarılı buluyorum ben monitörümü. Herhangi bir test falan isterseniz de yaparım, bana güzel gelen başkasına yetersiz gelebilir.

• Detaylı cevabınız için teşekkürler.
  • quote:

Sorun yaşamış olsalardı veya memnun kalmasalardı, konuya büyük bir kızgınlıkla ve hızlıca gelerek "Bize dandik bi monitör aldırdın, senin yüzünden paramız boşa gitti" gibisinden bişeyler yazarlardı ve hem beni, hem de bu konuyu şikayet ederlerdi heralde.

Neyse, paraları boşa gitmesin de. En azından gıyabımızdan bi dua etseler, ona da razıyım ama onu bile etmeseler olur. "Hak bilmezse, Hâlık bilir" nasıl olsa.

Kaç gündür foruma giremiyorum, düşünün bakalım neden?

Çünkü yeni aldığım monitör bir türlü kendine gelmedi, hdmı mı dersi dvi mi dersin analog mu dersin...

Direk damardan desktop a ver mi dersin ne derseniz diyin...

Neyse şuan sadece birtek şey söylenebilir..;

Şaka tabiki

Hocam unuttum sanma, şu sıralar çok yoğunum, program oyun karıştım gittim evde.. işte de ayrı bir yoğunluğum var

Bir ara faydalı olacak birkaç demeç vereceğim nasip olursa.

Ayrıca yardımların için Allahü Teala razı olsun. Beğendim ve kullanıyorum

• Geçte olsa, monitör hakkındaki izlenimlerini bekliyoruz ama...
  • tmm tmm

• quote:

Detaylı cevabınız için teşekkürler.

Rica ederim.
  • Sonunda aldım c. tesiden bu yana beni ugrstırdı vatan bugun siparişi geçtim engeç çarşamba elimde olacak denildi umarım sorunsuz olurda burdan arkadasların sormak istediği bir soru olursa hertürlü yardımcı olurum

@bocekgrafik arkadasımıza önerdiği monitör için tşk ederim.Tavsiyesi üzerine aldım yüzünü kara cıkarmayacagını tahmin ediyorum.
  • evet, bende bocekgrafik hocamin tavsiyesi sonucu almis bulunmaktayim...

birazdan kurulumuna gecer, olu pixel testi filan yapar, izlenimleri yazarim :)

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.