Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler merhaba ayrı konu açmak istemedim , ps4 pro için monitör alacağım aoc27g2u düşünüyorum bunun harici tavsiyeleriniz var mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Oyun ve iş odaklı kullanım için kavisli tip monitör almayı düşünüyorum. 31.5 inch seviyesine baktığımda alttaki modelleri belirledim.
    - MSI Optix MAG322CQR
    - ASUS TUF GAMING 31.5" VG32VQ 144Hz (fiyat/performans)
    - AOC 31.5" CQ32G1 144Hz 1ms
    bir de Samsung Odyssey G7 modelleri var ama fiyat olarak oldukça pahalı.

üsttekilerde aralarında bir tek MSI 165Hz görünüyor. 31.5/32 inch bandında 144 Hz üzeri monitör öneriniz var mıdır ?
  • Herkese selam, çıktığında RTX 3080 olan bir sistem toplamayı düşünüyorum 3090 ne yazık ki aşırı pahalı ve 4K 144hz HDR 600 veya üzeri bir monitör düşünüyorum. Şu anda Asus PG279Q modelini kullanıyorum 1440p 144hz hız aşırtma ile 165hz ama input lag yaptığı söylendiği için 165hz kullanmıyorum, aldığımdan bu yana 3 sene civarı oluyor 2021'de 4. yaşına girecek galiba normalde daha kullanırım ama HDR görmeyi 4K hissini yaşamayı çok istiyorum, geleceğe yatırım olsun istiyorum 5 sene sonra 8K yaygınlaşacak olsa bile. Bazen eski oyunları oynuyorum ve film, video izliyorum bu yüzden Ultra Wide tercih etmiyorum, yanları siyah oynamayı izlemeyi düşünmüyorum. Aklımda LG 27GN950-B modeli var ama Reddit üzerinde okuduğum bir incelemeye göre IPS panellerde Backlight Bleeding çok yaygın olduğu için oyunlarda karanlık sahnelerde HDR ile monitörün köşelerinde çok sıkıntı yaratıyormuş galiba. Şuan kullandığım monitörde bile Backlight Bleeding var ama çok fazla olmadığı için hissetmiyorum, rahatsız olmuyorum ve akşamları ışık açık oynuyorum genellikle. HDMI 2.1 kullanmadığı söyleniyor bu yüzden de PS5 aldığım zaman 4k-120hz, vrr ve daha fazla özelliği feda etmem gerekiyor. Eve Spectrum diye bir model var bu yılın son çeyreğinde geliyor ama yine Reddit'de araştırdığıma göre çok güvenilir olmadığı söyleniyor, Türkiye'ye gelir mi gelirse ne zaman gelir onu bile bilmiyorum. O kadar para verip de yurt dışından almak istemiyorum kırık gelir bilmem ne olur garantisine nasıl göndeririz anlamam. Bana önerebileceğiniz model var mıdır yoksa beklemelimiyim? PS5 ve bilgisayarımı bağlayacağım bir 4k 120 veya 144hz, en az HDR 600 monitöre ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Merhabalar,

AOC'nin CQ27G2U modelini kullanan var mıdır? G-SYNC desteği var mı? Monitörden memnun musunuz? Bilgi sahibi arkadaşlar var ise bekliyorum.

Ayrıca,

2K 144HZ 27" ve Curved başka alternatif yok sanırım. Flat ekranda seçenekler oluyor bir kaç tane daha ama curved göremedim gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woody WP

Merhabalar,

AOC'nin CQ27G2U modelini kullanan var mıdır? G-SYNC desteği var mı? Monitörden memnun musunuz? Bilgi sahibi arkadaşlar var ise bekliyorum.

Ayrıca,

2K 144HZ 27" ve Curved başka alternatif yok sanırım. Flat ekranda seçenekler oluyor bir kaç tane daha ama curved göremedim gibi.
    Curved panelde ısrarcı değilsen bu modeli öneririm. 2K çözünürlük ve IPS paneliyle güzel monitördür.

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-1ms-144hz-freesync-hdmi-dp-gaming-monitor.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Morenlies

Curved panelde ısrarcı değilsen bu modeli öneririm. 2K çözünürlük ve IPS paneliyle güzel monitördür.

https://www.vatanbilgisayar.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-1ms-144hz-freesync-hdmi-dp-gaming-monitor.html

Alıntıları Göster
    Curved olmasa dediğiniz gibi bu monitör önceliğimde şuan için.

• https://www.hepsiburada.com/gamepower-gpr27c1ms144-27-144hz-1ms-display-hdmi-freesync-full-hd-curved-monitor-pm-HB00000NBYCB

arkadaşlar elimde bu ekran var 144 mhz almam için kablo öneriniz nedir acaba ? Anakartım A320M-R-SI
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thom yorke -- 18 Eylül 2020; 2:40:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Woody WP

Merhabalar,

Ayrıca,

Kendime alıntı yapmış olayım.

Yukarıdaki modele ek olarak alternatif bunu buldum. Aradaki tek fark 1MS vs 4MS olması. Açıkçası 7/24 oyun oynamadığım için bu farkın çok önemli olmadığını düşünüyorum. Şuanda kullandığım monitör de Samsung 23.5" Curved 1080P 72HZ 4MS ve herhangi bir sorun yaşamadım. Bir de tabii bu modelin fiyatı diğerlerine nazaran çok daha uygun. Sadece 1MS olması için 750 TL fark vermek gerekiyor ki ben 2 adet 27" almayı düşündüğümde aradaki fark bayağı fazla oluyor.
    https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_samsung-lc27jg54qqmxuf-27-144hz-2k-qhd-freesync-%C3%A7er%C3%A7evesiz-curved-va-oyuncu-monit%C3%B6r-1208435.html?rbtc=cri%7Cret%7C%7C%7Cp%7C%7C&dclid=CIjP4qz35-sCFSTl3godMd0LOQ&_knopii=1

Var mıdır bu monitörü kullanan arkadaşlar? G-SYNC 144HZ ile kullanmayı düşünüyorum. 4MS'i de dediğim gibi çok önemli olarak görmüyorum ama yine de danışmak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mertdalokay

Merhaba,

Oyun ve iş odaklı kullanım için kavisli tip monitör almayı düşünüyorum. 31.5 inch seviyesine baktığımda alttaki modelleri belirledim.
    - MSI Optix MAG322CQR
    - ASUS TUF GAMING 31.5" VG32VQ 144Hz (fiyat/performans)
    - AOC 31.5" CQ32G1 144Hz 1ms
    bir de Samsung Odyssey G7 modelleri var ama fiyat olarak oldukça pahalı.

üsttekilerde aralarında bir tek MSI 165Hz görünüyor. 31.5/32 inch bandında 144 Hz üzeri monitör öneriniz var mıdır ?
    Merhaba,

2K ve Curved özellikli ve 31.5 inch boyutlarında belirlediğim alttaki iki marka/model monitör içerisinde Hz dışında aralarında bir karşılaştırma yapılırsa hangi modeli tavsiye edersiniz ? Asus monitör özelinde yapılan incelemelerde G-sync açılabilindiği söyleniyor, MSI üzerinde de G-sync açılabilinir mi ?

ASUS TUF GAMING 31.5" VG32VQ 144Hz 1ms
    MSI 31.5" OPTIX MAG322CQR 165Hz 1ms

Döviz artışı sebebiyle bir modele hızlıca karar vermem gerekecek, üstteki modellerden kullanan, tavsiye eden/ farklı model önerisi olan varsa çok sevinirim.

• quote:

Merhaba,

2K ve Curved özellikli ve 31.5 inch boyutlarında belirlediğim alttaki iki marka/model monitör içerisinde Hz dışında aralarında bir karşılaştırma yapılırsa hangi modeli tavsiye edersiniz ? Asus monitör özelinde yapılan incelemelerde G-sync açılabilindiği söyleniyor, MSI üzerinde de G-sync açılabilinir mi ?

ASUS TUF GAMING 31.5" VG32VQ 144Hz 1ms
    MSI 31.5" OPTIX MAG322CQR 165Hz 1ms

Döviz artışı sebebiyle bir modele hızlıca karar vermem gerekecek, üstteki modellerden kullanan, tavsiye eden/ farklı model önerisi olan varsa çok sevinirim.

Alıntıları Göster
    Sorunuzun tam cevabı olmayabilir ancak yukarıda bahsettiğiniz AOC CQ32G1 modelini kullanıyorum. Monitörden çok memnunum, alalı çok uzun süre olmadı ancak kesinlikle o fiyata 31.5" olarak güzel olduğunu söyleyebilirim. G-SYNC mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Woody WP -- 14 Eylül 2020; 14:27:10 >

• Bilgi için teşekkürler. MSI monitörleri yan uygulamaları ve bazı modellerinde bulunan usb-c tip bağlantıları açısından biraz daha tercih ediyorum ama Asus monitörler için merak ettiğim birkaç konu var. 27 ve 31.5 inchlik modeller de kağıt üstünde olmasa da G-sync desteği var mıdır ? Rekabetçi tip bir oyuncu değilim ama 144 ile 165 Hz arasında keskin bir fark hissedilebilinir mi model seçimine bağlı olarak ?

MSI 31.5" Optix MAG322CQR 165Hz 1ms modelinde HDR ready ifadesi geçmekte. Forumlarda ve incelemelerde ise bunun tam bir HDR olmadığı belirtilmiş. HDR konusunda bir sıkıntı yaşayabilir miyim bu monitörü tercih edersem?
  • Merhabalar şu monitör hakkında bilgi görüşleriniz nedir ? + ve - leri nelerdir.https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-1ms-144hz-display-2xhdmi-freesync-2-qhd-kavisli-qled-monitor-p-hbv00000ba2em#

FreeSync 2
    monitörü nvida kart takarak g-sync gibi pürüzsüz oyun oynayabiliyormuyuz misal BFV gibi oyunları.

2.5 senedir https://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805156
    bu monitörü kullanıyorum artık bence değişme zamanı geldi düşüncesindeyim.

Beni bilgilendirirseniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 15 Eylül 2020; 18:27:59 >

• hacı rtx 3080 alacaksan 165 hz bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Merhabalar şu monitör hakkında bilgi görüşleriniz nedir ? + ve - leri nelerdir.https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-1ms-144hz-display-2xhdmi-freesync-2-qhd-kavisli-qled-monitor-p-hbv00000ba2em#

FreeSync 2
    monitörü nvida kart takarak g-sync gibi pürüzsüz oyun oynayabiliyormuyuz misal BFV gibi oyunları.

2.5 senedir https://www.hepsiburada.com/dell-s2716dg-27-1ms-hdmi-display-qhd-g-sync-oyuncu-monitor-p-BD805156

FPS oynuyorsanız, özellikle online oyunlarsa TN'den vazgeçmeyin. IPS istiyorum derseniz fast ips gibi teknolojileri kullanan TN panel hızına yakın ama pahalı ürünlere yönelin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Merhabalar şu monitör hakkında bilgi görüşleriniz nedir ? + ve - leri nelerdir.https://www.hepsiburada.com/samsung-lc27hg70qqmxuf-27-1ms-144hz-display-2xhdmi-freesync-2-qhd-kavisli-qled-monitor-p-hbv00000ba2em#

FreeSync 2

https://forum.donanimhaber.com/samsung-c32hg70-c27hg70-vs-lg-27gl850-mini-karsilastirmasi-rs-va-ips-tn-32-27-curved-flat--143370255

Merhabalar, cevapların bi' kısmı üstteki linkte tarafımdan kaleme alındı.

• tekrar selam, Asus Tuf vg32vq ile MSI OPTIX MAG322CQR arasında kararsız kaldım. Birbirlerinden farkları en temel noktada HDR ve 144-165 Mz panel.
    MSI tarafında HDR ready olarak geçiyor Asus ta ise HDR 10. RTX 2060 S kartım olduğundan 165-144 Hz farkını kendi adıma önemsemediğimden HDR tarafı ve iki model farkı açısından öneriniz nedir ?

HDR 10 / HDR 400 ile HDR ready arasında büyük fark var mı? HDR ready için HD ready gibi tam bir HDR değil yazılımsal yöntemle yapılmakta deniliyor, ofis ve oyun amaçlı sorun yaşar mıyım?
  • quote:

tekrar selam, Asus Tuf vg32vq ile MSI OPTIX MAG322CQR arasında kararsız kaldım. Birbirlerinden farkları en temel noktada HDR ve 144-165 Mz panel.
    MSI tarafında HDR ready olarak geçiyor Asus ta ise HDR 10. RTX 2060 S kartım olduğundan 165-144 Hz farkını kendi adıma önemsemediğimden HDR tarafı ve iki model farkı açısından öneriniz nedir ?

HDR 10 / HDR 400 ile HDR ready arasında büyük fark var mı? HDR ready için HD ready gibi tam bir HDR değil yazılımsal yöntemle yapılmakta deniliyor, ofis ve oyun amaçlı sorun yaşar mıyım?
    https://displayhdr.org/performance-criteria/

• Konu "bocekgrafik" üstadımın onayıyla ve Powerstorm yöneticimizin teklifiyle bana aktarılmıştır. Bundan sonra elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım arkadaşlar. Kesinlikle benden bocekgrafik bilgisi, tavsiyesi ve tecrübesi beklemeyin.

•240HZ, Profesyonel Monitör önerisi yapacağım.

240HZ monitör için;

Panel tipinin güncel olması ve 0,5ms değerini yansıttığı için XL2546K (yeni çıktı) XL2546S BENQ tarafında önerdiğim monitörlerdir. BenQ renklerini sevmeyen ve nefret edenleriniz varsa Gigabyte KD25F modelini öneriyorum. KD25F'in muadili XL2546 olsada hem panel tipinin 1. nesil olması hemde 1ms değerini taşıması aradaki rekabeti sorgulatıyor. Yeni çıkan S ve K modellerinde durum farklı olduğundan ötürü KD25F'i direkt olarak o ürünlerin muadili gösteriyorum. Asus cephesinde sıfır fiyatını hakettiğini düşünmediğim ama ikinci elde bulabiliyorsanız almanızı tavsiye ettiğim PG258Q monitörü var. Onun dışında Aoc markasının AOC251FZ modelini şiddetle tavsiye ederim. Dell AW serisini hiç beğenmediğimden öneri listeme koymuyorum. 144HZ için yine tavsiye verebilirim. XL2411K modeli şu an 144Hz için zirvedir arkadaşlar ve muadili olsa bile yoktur durumu vardır haberiniz olsun.

Profesyonel Monitör için önerim;

Tasarımcı monitörü
    Eizo ile kapışan model
    Birebir Eizo muadili

Not
    Monitör seçiminde şunları bilseniz yeter;

1- Oyun için alıyorsanız IPS öneren insanlara sadece gülüp geçin. Çünkü TN panel oyun için yapılmış, üretilmiş bir panel.
    2- Oyun dışındaki ihtiyaçlarınızı karşılıyorsanız VA veya IPS panel ihtiyacınızı görür.
    3- 240HZ monitör falan alırken IPS diyorlarsa oradan kaçarak uzaklaşın. Bunu iyice araştırdıktan sonra farkına varırsınız.
    4- IPS ve VA panelde hardcore oyun oynanmaz! Kimse kendini kandırmasın. Ne olduğu belirsiz markalar almayın.
    5- Asus TUF serisini kesinlikle önermem.
    6 ve SON! Oyun için TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL ŞART! OYUN İÇİN TN PANEL HARİCİ ALDIĞINIZ BUTUN PANELLER ÇÖPTÜR, BOŞUNA PARA VERIRSINIZ! IPS PANEL ILE OYUN OYNAYAMAZSINIZ!(BKNZ: Rekabetçi oyunlar) Lütfen oyun oynamak istiyorum, 144hz aşağısı olmasın, iyi kalite de olsun dediğinizde size TN panel harici öneren insanlara gülüp geçin! Curved, IPS-VA bu şekilde öneri yapanlar (32", 27" vs.) önerenlerden uzak durun!

Not2

Gaming için istiyorsanız TN panelden başka bir şey alamazsınız. Burada IPS öneren arkadaşlar muhtemelen hardcore rekabetçi oyun oynamadığı için renk muhabbetini yeterince iyi çözememişlerdir. Faceit, Esea vs. kasıyorsan dostum TN panel. Eğer yok ben öylesine oyun oynuyorum daha çok Film, desktop diyorsan IPS falan alabilirsin. Oyun oynayan birine IPS önerenler oyun oynamıyordur bu kadar net ve açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surfing with the Alien -- 16 Eylül 2020; 18:8:44 >

• Surfing with the Alien kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Ben şahsen öyle düşünmüyorum. Boynuz kulağı geçecektir er-geç. Bence geçmiştir de.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.