Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (533. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon.com.tr üzerinden aldığım ASUS TUF GAMING 27 VG27BQ model ürünü bugün teslim alıp test ettim. xbox one x ile Cod Mw'de 1440p 120Hz görüntü alıp inanılmaz keyifli bir oyun deneyimi yaşadım.

Cihaz da ölü piksel testi yaptığımda, siyah ekran üzerinde belli olan 2 adet ölü piksel ile karşılaştım. Pikseller rahatsız etmiyor, ancak istersem ASUS Türkiye ile görüşüp değişim veya Amazon'a tamamen iade yoluna gidebilirim. Son olarak Amazon, ölü pikseller sebebiyle %20 para iadesi yaptı.
  • Merhaba işyerinde Laptoplarla kullanacağımız monitor tavsiyesi rica ediyorum 24 yada 27 inc kavisli ekran daha bi hoş gibi geliyor(hem çalışma masasını doldurcağından) (olabilir yada olmayabilir) mesai saatleri boyunca excel ve muhasebe gibi işlerle uğraştığımızdan gözü yormayacak güzel bir ürün tavsiyesi istiyoruz.

bir kaç modele denk geldim ;

ViewSonic VX2758-PC-MH 27" 144Hz 1ms (HDMI+Analog)
    HP 27X 27" 144Hz (DP+HDMI) FreeSync Full HD Curved Oyuncu Monitör 7MW42AA
    AOC 27" C27G1 144Hz 1ms VGA 2xHDMI DP FHD Freesync Curved Gaming Monitör

yada sizin önerınız

Laptop buyuk ihtimal (HP Pavilion 8XE21EA) toplam bütçemiz 16bin TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Amazon.com.tr üzerinden aldığım ASUS TUF GAMING 27 VG27BQ model ürünü bugün teslim alıp test ettim. xbox one x ile Cod Mw'de 1440p 120Hz görüntü alıp inanılmaz keyifli bir oyun deneyimi yaşadım.

Cihaz da ölü piksel testi yaptığımda, siyah ekran üzerinde belli olan 2 adet ölü piksel ile karşılaştım. Pikseller rahatsız etmiyor, ancak istersem ASUS Türkiye ile görüşüp değişim veya Amazon'a tamamen iade yoluna gidebilirim. Son olarak Amazon, ölü pikseller sebebiyle %20 para iadesi yaptı.
    Ölü pixel testini hangi programla yaptınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkmek06

Merhaba işyerinde Laptoplarla kullanacağımız monitor tavsiyesi rica ediyorum 24 yada 27 inc kavisli ekran daha bi hoş gibi geliyor(hem çalışma masasını doldurcağından) (olabilir yada olmayabilir) mesai saatleri boyunca excel ve muhasebe gibi işlerle uğraştığımızdan gözü yormayacak güzel bir ürün tavsiyesi istiyoruz.

yada sizin önerınız

Monitöre yazık 144 hz 1 ms monitörler oyun için yapılmış monitörler siz ıps alın yeter size.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikolog M.

Ölü pixel testini hangi programla yaptınız?

Alıntıları Göster
    Bu site üzerinden yaptım.

https://www.eizo.be/monitor-test/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 haftadır 24 inç 144 hz monitör bakıyorum bütçem 1500 tl.Şuan ki monitörüm aoc f22s tn panel bir monitör.Fps oyunları oynuyorum ağırlıklı ama ne yapacağım bilemedim.
  • ölü piksel çıktığında sorun çıkarmadan değişim yapan monitor firması var mıdır? Asus VP249QGR Monitör alacaktım ancak çok sayıda ölü piksel sorunu yaşayan yorum görünce almaktan vazgeçtim gibi. Değişim de yapmıyorlarmış hiçbir şejilde. Bu saatten sonra da tüketici heyetiyle uğraşmak istemiyorum açıkcası.

Önerilerinize açığım. 1080p 144hz bir monitör arıyorum. IPS olması tercih sebibim.
  • Fistikkeit kullanıcısına yanıt
    Hocam ben 144 kullanmadım. 60 hz den geçtim. İnanılmaz bir fark var. Fps oyunlar oynuyorum daha çok. Direkt performansını etkiliyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Psikolog M. kullanıcısına yanıt
    anladım :) peki öneriniz ne olur
  • 60 Hz saniyede en fazla 60 FPS gösteriyor. 144 Hz saniyede en fazla 144 FPS gösteriyor. Sistemin güçlüyse 144 ama sistemin giris veya orta site 60. Ama diyelim sistemin 100 FPS veriyor. 144 alırsan yine 100 kadar hissedersin. Ama bütçen yoksa 60 al sistemini güçlendir.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben de bu monitörü düşünüyorum. Monitörden memnun musunuz, ışık sızması, ghosting vs gibi bir sorun var mı acaba?
    Sizin ölü pikseller nerede çıktı acaba? Bir de vatan'da yazılan en alt sağ 2 piksel en üst sol 2 pikselde görünmesi sorunu sizde oldu mu? Aynı sorunu amazon.de yorumunda da gördüm kronik bir sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikigai

Merhaba, ben de bu monitörü düşünüyorum. Monitörden memnun musunuz, ışık sızması, ghosting vs gibi bir sorun var mı acaba?
    Sizin ölü pikseller nerede çıktı acaba? Bir de vatan'da yazılan en alt sağ 2 piksel en üst sol 2 pikselde görünmesi sorunu sizde oldu mu? Aynı sorunu amazon.de yorumunda da gördüm kronik bir sorun olabilir.
    Merhaba, monitörden çok memnunum. ışık sızması ve ghosting problemi yaşamadım. Henüz 2 gündür kullanıyorum. Ölü piksellerin 1 tanesi sol ortada hareketliydi ancak bir süre sonra kayboldu. 1 tanesi ise yine sağ orta kısımda çıktı, sadece siyah ekran üzerinde belli oluyor. Diğer bahsettiğiniz ölü piksel olayı ben de olmadı. Ürünü amazon.com.tr üzerinden alın derim, iade konusunda hiç sorun çıkartmıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 8 Haziran 2020; 12:53:54 >

Teşekkürler, sipariş geçtim umarım sorunsuz bir ürün gelir. TN panel için epey tuzlu monitor, iadede sorun yoksa sıkıntı olmaz sanıyorum. Aslında az sayıdaki 2k TN paneller arasında çok iyi bir seçenek olmasına rağmen internette doğru dürüst review veya incelemesi de olmaması insanı düşündürüyor. Display port için kablo aldınız mı siz, yoksa içinden çıkıyor mu?
  • Cok merak ettigim ve siparis ettigim MSI MAG251RX dun geldi. Aksam test ettim, gercekten guzel panel. Ama siyah ekranda belli olan kirmizi ve yesil iki adet oarlak piksel mevcut. İade surecini baslattim, H.Burada’dan aldim, umarim ugrastirmazlar..

Yalniz sunu anladim ki, Viewsonic Elite XG240R gercekten cok basarili bir monitor. Performans ve renk kalitesi olarak kullandigim en iyi 1080p monitor kesinlikle. Konsol/Pc ortak kullanimi icin de en dogru secim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ikigai

Teşekkürler, sipariş geçtim umarım sorunsuz bir ürün gelir. TN panel için epey tuzlu monitor, iadede sorun yoksa sıkıntı olmaz sanıyorum. Aslında az sayıdaki 2k TN paneller arasında çok iyi bir seçenek olmasına rağmen internette doğru dürüst review veya incelemesi de olmaması insanı düşündürüyor. Display port için kablo aldınız mı siz, yoksa içinden çıkıyor mu?
    https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/tuf-vg27aq

Bu incelemeye göz atabilirsiniz. Aynı ürünün TN panel olanı sizin aldığınız. Kutudan hdmı ve display port kablosu çıkıyor, boşuna kablo almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 8 Haziran 2020; 13:46:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkmek06

Merhaba işyerinde Laptoplarla kullanacağımız monitor tavsiyesi rica ediyorum 24 yada 27 inc kavisli ekran daha bi hoş gibi geliyor(hem çalışma masasını doldurcağından) (olabilir yada olmayabilir) mesai saatleri boyunca excel ve muhasebe gibi işlerle uğraştığımızdan gözü yormayacak güzel bir ürün tavsiyesi istiyoruz.

yada sizin önerınız

İşyerinde kullanacağın için göz yormayan ve renk doğruluğu yüksek kaliteli bir monitöre ihtiyacın var. Tavsiyem:

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vg2755-27-5ms-hdmi-display-analog-full-hd-ips-monitor-p-HBV00000IDIDG?magaza=Hepsiburada

• mesai saatleri süresince laptop ile kullanacağım en az 27"" monitor bakıyoruz Film excel muhasebe programı kullanılcak 2 laptop 2 ekran 16 bin TL bütçe var bir türlü karar veremedim ne laptopa ne ne monitor kaliteli görsel olarak hoş ve 16bine değer bi cihaz arıyorum.
    Bilgi için teşekkürler, genelde DP kablosu koyulmadığı için alacaktım içinden çıkması iyi oldu. VG27AQ ips olduğundan paneller tamamen farklı, o modelin incelemesi çok bir şey ifade etmez diye düşünüyorum. Amazon'da son 2.yi ben aldım, gün içinde son kalanı da birisi almış artık sadece vatan'da uygun fiyata bulunabiliyor, oranın da müşteri hizmetleri iletişimi pek iyi değil diye biliyorum geçmiş tecrübelerimden bakalım umarım sıkıntısız sonuçlanır daha önce amazon.tr den elektronik almamıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: komiks

https://www.asus.com/tr/Monitors/TUF-Gaming-VG27WQ/

alıp kullanan, gören, duyan, bilen yorum yaparsa sevinirim...
    Önce Samsung LC27HG70, HDR var ama ayakları berbat,
    Sonra AOC CQ27G2U uygun fiyatlı ama HDR yok,

Derken şimdi de Asus Tuf Gaming VG27WQ takıldı aklıma, hem HDR var hem de güzel ayaklı ve 90 derece dönebiliyor.

Off ne zor teknolojik alışveriş yapmak. Varmı fikri olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: dommann

Beyler Asus Tuf VG249Q modelini aldım 2 gün önce. Ama 1 adet ölü pixeli var. Iade mi edeyim garantiye mi vereyim, monitoru sevdim ama viewsonic XG2405 modelini de alabilirim. Şuan monitorum yok napmaliyim sizce? Hepsiburadadan almıştım satan firmayı arayıp değişim istesem hallederler mi?

Iade etsem kac gunde yatirirlar parayi havale yapmistim. En kisa surede nasil halledebilirim bu meseleyi?
    Ölü piksel her markada çıkıyor ve herkesin korkulu rüyası. Umarım sıkıntısız atlatırsınız bizi de haberdar edin.

• 
Sayfa: önceki 531532533534535
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.