Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (530. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    O zaman Samsung daha isabetli karar olacaktır.
    Monitör için acele etmeyin, bunlar benim görüşlerim hangi monitörü alacağınıza karar verdikten sonra birde yakından bakmanızda fayda var böyle bir zamanda da böyle bir imkan varsa tabi.
  • AOC 21.5" G2260VWQ6 kullanıyorum. 75Hz 1ms TN panel. Uzun süredir daha büyük bir monitöre geçiş yapmayı planlıyorum, birkaç model arasında kaldım. Monitörlere sahip olan, kullanmış , tecrübe etmiş birilerinden fikir alabilirsem çok sevinirim. Monitörleri aşağıda belirteceğim.
    Bir de şu an kullandığım monitörde çeşitli durumlarda ciddi derecede cızırdama problemi var. Örnek vermem gerekirse, arka planı tamamen beyaz ya da tamamen siyah olan web sayfalarında içeriklere bakarken cızırtı yapıyor. Sayfayı yukarı aşağı kaydırdığımda cızırtının sesi de yükselip azalıyor mesela. Sebebini de çözebilmiş değilim, lakin sinir bozmaya başladı.

AOC 24G2U : 24" - IPS - 144Hz - 1ms - 1080p : Fiyat olarak 1500 -1600 civarı
    AOC 27G2U : 27" - IPS - 144Hz - 1ms - 1080p : Fiyat 2000-2300 civarı
    AOC 27G2U5 : 27" - IPS - 75Hz - 1ms - 1080p : Fiyat 1500 civarı

Önceliğim 27" bir ekrana geçmek. 144Hz'e gerçekten ihtiyacım var mı bilmiyorum. E-spor ya da competitive fps oyuncusu değilim, o nedenle pek ihtiyacım olduğunu düşünmedim. Fikirlerinize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F996CAA7D -- 13 Mayıs 2020; 0:43:14 >

• Film ve oyun ağırlıklı kullanacağım orta halli bir monitör bakıyorum. Hangi marka modeli önerirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F996CAA7D

AOC 21.5" G2260VWQ6 kullanıyorum. 75Hz 1ms TN panel. Uzun süredir daha büyük bir monitöre geçiş yapmayı planlıyorum, birkaç model arasında kaldım. Monitörlere sahip olan, kullanmış , tecrübe etmiş birilerinden fikir alabilirsem çok sevinirim. Monitörleri aşağıda belirteceğim.
    Bir de şu an kullandığım monitörde çeşitli durumlarda ciddi derecede cızırdama problemi var. Örnek vermem gerekirse, arka planı tamamen beyaz ya da tamamen siyah olan web sayfalarında içeriklere bakarken cızırtı yapıyor. Sayfayı yukarı aşağı kaydırdığımda cızırtının sesi de yükselip azalıyor mesela. Sebebini de çözebilmiş değilim, lakin sinir bozmaya başladı.

AOC 24G2U : 24" - IPS - 144Hz - 1ms - 1080p : Fiyat olarak 1500 -1600 civarı
    AOC 27G2U : 27" - IPS - 144Hz - 1ms - 1080p : Fiyat 2000-2300 civarı
    AOC 27G2U5 : 27" - IPS - 75Hz - 1ms - 1080p : Fiyat 1500 civarı

Önceliğim 27" bir ekrana geçmek. 144Hz'e gerçekten ihtiyacım var mı bilmiyorum. E-spor ya da competitive fps oyuncusu değilim, o nedenle pek ihtiyacım olduğunu düşünmedim. Fikirlerinize açığım.
    Şu an ki kullandığımız monitörler aynı ve bende sizin gibi 24 ya da 27 inç arasında kararsızım. 1ms olmazsa olmaz ama dediğiniz gibi 144Hz çok önemli değil benim içinde 75Hz olsa da olur.Konunun takipçisiyim.

• Arkadaşlar bütçem 4k civarı 2k ips bir monitör alıyorum kullanım amacım iş/film-dizi ek olarak ara sıra oyunlar ancak görüntü kalitesi ve renkler en dikkat ettiğim nokta canlı parlak güzel olsun istiyorum. Halihazırda 240 hz asus monitörüm var online oyunlar için o yetiyor da artıyor.

Aklımdaki modeller
    Asus VG27AQ ve LG'nin nano ips monitörü.
    Belki bütçeyi arttırabilirim Gigabyte AORUS FI27Q için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alouiuet -- 17 Mayıs 2020; 3:46:59 >
  • arkadaşlar bütçem 1.000tl monitör arıyorum oyun için ekran kartım rx580 8gb freesync olasmı şart birde 144hz olursa daha iyi olur.Marka takıntım yok çok önemli deil benim için f/p ürünü olduktan sonra.Bütçe maks 100tl artabilir
  • mrhusnu kullanıcısına yanıt
    Sizin monitörde de cızırtı sorunu var mı? Özellikle arka planı beyaz ya da siyah yoğunluklu sayfalarda ya da oyunlarda vs. ciddi derecede coil whine duyuyorum monitörden.

@mrhusnu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alouiuet

Arkadaşlar bütçem 4k civarı 2k ips bir monitör alıyorum kullanım amacım iş/film-dizi ek olarak ara sıra oyunlar ancak görüntü kalitesi ve renkler en dikkat ettiğim nokta canlı parlak güzel olsun istiyorum. Halihazırda 240 hz asus monitörüm var online oyunlar için o yetiyor da artıyor.

Aklımdaki modeller
    Asus VG27AQ ve LG'nin nano ips monitörü.
    Belki bütçeyi arttırabilirim Gigabyte AORUS FI27Q için
    3.300 lira civarında 4K IPS panele sahip bu monitör alabiliyorsun. Panel kalitesi güzel bir modeldir.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2776-4k-mhd-ultrahd-ips-panel-4ms-hdmi-dp-vga-cercevesiz-tasarim-monitoru-p-HBV00000NTR4C?magaza=Hepsiburada

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Film ve oyun ağırlıklı kullanacağım orta halli bir monitör bakıyorum. Hangi marka modeli önerirsiniz
    Hardcore oyun oynayacaksan önerim şu; Benq XL2546. Eğer DyAc teknolojisi yüzünden fazla para vermek istemezsen o ayarda XL2540 monitörünü tavsiye ederim ama olay o teknoloji olduğundan dolayı benim de kullanmış olduğum XL2546 modelini almanı tavsiye ederim.

Benq modellerine bu kadar para vermem Asus daha ağır basıyor diyorsan şunlar senin işini görür;

asus PG258Q
    ALIENWARE AW2518H
    AOC AG251FZ
    ASUS ROG Swift XG258Q

240HZ olmasın ona göre yok diyorsan;

BenQ Zowie XL2411Z
    ASUS VG248QE

27" olsun diyorsan;

ASUS ROG SWIFT PG27UQ
    VIEWSONIC XG2760
    ASUS MG279Q
    AOC AGON AG273QCG
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThekT0niC

3.300 lira civarında 4K IPS panele sahip bu monitör alabiliyorsun. Panel kalitesi güzel bir modeldir.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-27-vx2776-4k-mhd-ultrahd-ips-panel-4ms-hdmi-dp-vga-cercevesiz-tasarim-monitoru-p-HBV00000NTR4C?magaza=Hepsiburada

Alıntıları Göster
    Şu monitörü aldım hocam https://www.hepsiburada.com/benq-ex2780q-27-144hz-5ms-hdmi-display-usb-type-c-freesync-2k-hdr-dci-p3-95-qhd-ips-oyun-monitoru-p-HBV00000QUIT8?magaza=Hepsiburada
    gigabyte'ın yeni monitörleriyle aynı paneli kullanıyor ek olarak hoparlör kumanda falan da var. Bunla lg 850b arasında kalmıştım bunu aldım. Lg çok problemli araştırdığım kadarıyla loto çekiyorsun lg alarak panelinde problem var.

• 2000-2500TL'ye monitör tavsiyesi verebilecek olan var mı? Şartlarım aşağıda.

1- IPS Panel
    2- Gerçek 8 bit (FRC olmayacak yani, çünkü grafik tasarımcı olduğum için renkler önemli)
    3- Üsteki notla beraber renk gamutunun yüksek olması (Adobe RGB)
    4- 300-400 arası cd/m
    5- 144Hz
    6- 24,5 inc
    7- Full HD

Bu şartlarda bu fiyata böyle bir monitör bulabilecek insan evladı mevcut mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inuY -- 23 Mayıs 2020; 21:47:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inuY

2000-2500TL'ye monitör tavsiyesi verebilecek olan var mı? Şartlarım aşağıda.

1- IPS Panel
    2- Gerçek 8 bit (FRC olmayacak yani, çünkü grafik tasarımcı olduğum için renkler önemli)
    3- Üsteki notla beraber renk gamutunun yüksek olması (Adobe RGB)
    4- 300-400 arası cd/m
    5- 144Hz
    6- 24,5 inc
    7- Full HD

Bu şartlarda bu fiyata böyle bir monitör bulabilecek insan evladı mevcut mudur?
    https://www.hepsiburada.com/monitorler-c-57?filtreler=fiyat:2000-2500;ekranbuyukluguinc:24%E2%82%AC2C5%E2%82%AC20in%E2%82%ACC3%E2%82%ACA7;paneltipi:IPS;yenilemehizi:144%E2%82%AC20Hz

• Msi Mag272cqr modelini aldım. 271cqr modelindeki şikayetler giderilmiş bu yeni modelde bilginiz olsun. 27 inç 2k 165 hz 1 ms ve kavisli model isteyen tercih edebilir ki önümüzdeki yıllarda kavisli modeller revaçta olacak gibi.
  • Herkese selamlar ve şimdiden iyi bayramlar..

ViewSonic VX2458-MHD --> itopya'da şu an 1199 TL
    TN panel, Düz.. C-MHD'deki gibi curved ve VA değil.

Bazıları C-MHD için Freesync açıkken 1 ms kapanıyor demiş... İkisinden birini seçmelisiniz demiş MHD için de sanırım aynı durum var. Emin değilim ama C-MHD için söylenenden yola çıkarak düşündüm.

Ben aslında Viewsonic XG2401 ya da BENQ ZOWIE 24 XL2411P düşünüyordum 2.el olarak..
    Bu ürünler 2.eli ortama 1200 TL civarında. Garantilisi de var garantisi biten de. Ama fiyatlar bu şekilde.

Benq için sıfırı 1670 TL

VX2458'in standı yükselip alçalmasına izin vermiyor ancak 1199 TL olarak alınabilir mi ?

CS Go oynuyorum, film ve dizi ile işim yok.

Tecrübeli arkadaşların yorumlarını rica ederim, çok teşekkürler.
  • Merhaba, yakın zamanda gtx 1660 super ekran kartlı bir sistem toplamak niyetindeyim ve monitör de alacağım. Bütçemi fazla zorlamak istemiyorum ve imkânlar dahilinde en iyi kasayı toplamaya çalışıyorum. Mönitörü biraz erteleyebilsem fena olmaz.

Evde şu ürün mevcut. Normalde tv görevi görüyor ancak merak ettim, geçici de olsa, toplayacağım sistem için monitör olarak kullanabilir miyim?
    https://www.hepsiburada.com/arcelik-a22-lw-x329-22-100hz-full-hd-led-tv-beyaz-pm-evarcka22lwx329

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bacala -- 25 Mayıs 2020; 18:14:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Film ve oyun ağırlıklı kullanacağım orta halli bir monitör bakıyorum. Hangi marka modeli önerirsiniz
    Fiyat/performans oranı yüksek, oyun ve film izleme için kullancağın monitör:

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-p-HBV00000F4VYS?magaza=Gamers_Arena

• Selamlar,
    Monitör alacağım yakın zamanda. 24 inç, 144 Hz, 1 ms, full hd istediğim özellikler.

Seçeneklerim;
    -MSI MAG241CR - Curved - VA Panel. Memnun olanı da var olmayanı da, MSI sevgimden dolayı, curved deneme isteğimden ve şekilli (Arka RGB aydınlatma) yapısından dolayı listemde en üstte.
    -AOC 24G2U - Flat - IPS Panel. F/p ürünü özellikle şu piyasa şartlarında. Pivot özelliği de var.
    -MSI G241 - Flat - IPS Panel. Yine MSI sevgimden dolayı, ilk seçenek olmazsa IPS ve flat olmasından dolayı listemde.

MAG241CR Amazon'da 1800 TL'ye düşmüş şu an. AOC 1600 TL civarı, MSI G241 ise 2000 TL civarı.
  • Gsga kullanıcısına yanıt
    AOC 24G2U Modelinin 27" olanını kullandım. IPS ve 144hz olması de bir artı. Fiyat performans açısından öneririm. Gerçi şu anki fiyatından haberim yok 27" alırken 24" modeli baya bir uygundu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: komiks

Hocam bugün teslim aldım ön bilgi olsun sizin için...

Soldaki tn panel birkaç tane karşılaştırma ekledim fikir vermesi için...

Alıntıları Göster
    merhabalar hayırlı olsun, VG27WQ msıdan sonra benimde takip etmeye başladığım model, ne yerli ne yabancı hakkında pek bir inceleme yok gerçi inceleme olsa bile kullanıcı yorumu kadar faydası olmuyor objektif inceleme olsa msı almazdım, o kadar ürün baktım ama neredeyse ghosting,tearing olmayan va-ips model yok piyasada, içlerinden en az kötü olanı bulmaya çalışıyorum.

konuya gelirsek, üründen memnunmusunuz, ghosting problemi varmı VG27AQ gibi 60-80fps değerlerinde tearing oluyormu, elmb performansı nasıl, ürünü nereden aldınız?

• 
Sayfa: önceki 528529530531532
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.