Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (525. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İkisi arasında hangisi tercih edilmeli? Ekran kartım asus
    İkiside 144hz ama kararsız kaldım. Fiyatlarını göz önünde bulundurmazsak hangisi daha iyidir? Fps oyuncusuyum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ozgyur

27 inchlere bakarken düşündümde masam küçük ve ekrana yakından bakıyorum fps oyunlar için büyük gibi geldi biraz.

24 inch 2k 144hz 1ms IPS panel oyuncu monitörü varmıdır önerebileceğiniz acaba.

24 ten büyük ekran sıkıntı çıkarır gibi geldi bazı arkadaşlar fps oyunlarda ekranın bir ucundan diğer ucuna bakmak için kafamı çevirmem lazım sağa odaklanınca sol taraf dikkatten çıkıyor gibi şeyler yazmışlar en iyisi 24 inch le devam etmek sanırım.

Her 2 boyutuda kullanan arkadaşlar varsa yorum bırakabilirlermi acaba ?
    Kullanım ve daha çok oyun için kullanacagım fps oyunları fazlamı büyük acaba. 27 inc

Edit harf hatasi
    2K çözünürlükte alacaksan 27", 1080p için de 24" öneririm. Hem IPS hem de 144hz olan bu monitör çok iyi.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg2405-24-144hz-1ms-hdmi-display-freesync-full-hd-monitor-p-HBV00000PJZI1
  • Arkadaşlar makismum 1100 liraya 144hz düzgün bi monitör önerebilir misiniz? 1080p gtx1060 6gb ile kullanıcam.

Edit: Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Full HD LED Monitör 1.299,00 TL yerine 1.089,09 TL
    https://www.n11.com/urun/acer-kg241pbmidpx-24-144hz-1ms-dvihdmidisplay-freesync-full-hd-led-monitor-1074207?magaza=aptekteknoloji

Bu nasıl arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Matthew Murdock -- 8 Nisan 2020; 0:4:4 >
  • 27 inç monitör önerirmisiniz , ips ekran olsun

Bütçe 600-700

• quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

Arkadaşlar makismum 1100 liraya 144hz düzgün bi monitör önerebilir misiniz? 1080p gtx1060 6gb ile kullanıcam.

Edit: Acer KG241PBMIDPX 24" 144Hz 1ms (DVI+HDMI+Display) FreeSync Full HD LED Monitör 1.299,00 TL yerine 1.089,09 TL
    https://www.n11.com/urun/acer-kg241pbmidpx-24-144hz-1ms-dvihdmidisplay-freesync-full-hd-led-monitor-1074207?magaza=aptekteknoloji

Bu nasıl arkadaşlar?
    Hocam Acer'ın paneli TN ama bu monitörde VA. Yani: görüntü ve renk kalitesi çok daha iyi.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-vx2458-c-mhd-23-6-144hz-1ms-hdmi-display-dvi-freesync-gsync-fhd-curved-oyuncu-monitor-pm-HB00000F4VYQ
  • Arkadaşlar herkese selam,
    Kullanım alanı çok büyük oranda PS4 olmak üzere bir monitör almak istiyorum (PS5 çıktığında da en azından bir süre idare etse iyi olur). Ara sıra PC'de oyun için de kullanacağımfakat dediğim gibi çok büyük oranda konsol. 32 inch, curved ve 2k çözünürlük - VA ya da IPS panel için önerilerinizi alabilir miyim? Bütçe 3000-3500 civarı ama gerekirse bir miktar daha yukarı çıkabilirim. Ben şu modellere baktım ama sizin daha iyi alternatifleriniz kesin vardır;

msi optix ag32cq
    Alternatif 1
    aoc 34 cu34g2
    Alternatif 2
    asus vg32vq
    Alternatif 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Ben ips e fena alıştım. Bundan sonra TN panele büyük konuşayım ama dönmem. TN panel de hayata küsüyorum resmen.
    Hocam şu an VA panel kullanıyorum ama renklerin canlılığına alışmak ayrı bir dert. "Bluish" tarzında kullanmaya kalktım onu da beceremedim. TN panel de en azından istediğim renk skalasını tamamiyle yansıtabiliyordum. TN panel kullanan birinin takılacağı nokta ekran kalitesi bence. İyi bir renk skalası yaparsanız TN panel o kadar kötü değil. VA için şunu söyleyeyim renkler çok ışıl ışıl. Pikniğe gidip bakınca "aaa cıvıl cıvıl" dersiniz ya, şu an monitörüm o derece renkleri yansıtıyor. Curved, VA panel, 1 ms ve 144hz. Alacak arkadaşlar varsa lütfen indirimleri takip etsin.

MSI Optix G24C4 modelinden söz ediyorum. Monitörüm satışta, 240hz almak için koydum. İlgilenen, almak isteyen varsa her türlü yardımcı olurum. Detaylar için PM.
  • Arkadaşlar selam,

Şuanda halihazırda yıllardır kullandığım Samsung B2440 standart monitör var. 60hz 5ms bir monitör ve artık güzel bir monitöre geçeyim diyorum. Aşağıdaki şekilde bir sistemim var. Yaptığım araştırmalara göre kafam biraz karıştı, yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi elimdeki ekran kartından çok memnun olsam da 4K ve 2K performansı güncel oyunlarda düşük kalacak. Ancak şuan gidip de 1080p monitör almak mantıklı mı bilemedim. Almışken her halükarda çok düşük tepki süresi ve olabildiğince yüksek tazeleme hızı tercih edeceğim.
    4K monitörde 1080p oyun oynamak native 1080p olan bir monitörden kötü mü olur?
    2K gibi ara bir çözünürlük ilerisi için sıkıntı olur mu?
    24" kullandığım için 27" güzel olur diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

AMD Ryzen 7 3800x
    ASUS TUF GAMING X570-PLUS
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz
    MSI RTX2070 Armor
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericgenc

Arkadaşlar selam,

Şuanda halihazırda yıllardır kullandığım Samsung B2440 standart monitör var. 60hz 5ms bir monitör ve artık güzel bir monitöre geçeyim diyorum. Aşağıdaki şekilde bir sistemim var. Yaptığım araştırmalara göre kafam biraz karıştı, yardımınıza ihtiyacım var. Şimdi elimdeki ekran kartından çok memnun olsam da 4K ve 2K performansı güncel oyunlarda düşük kalacak. Ancak şuan gidip de 1080p monitör almak mantıklı mı bilemedim. Almışken her halükarda çok düşük tepki süresi ve olabildiğince yüksek tazeleme hızı tercih edeceğim.
    4K monitörde 1080p oyun oynamak native 1080p olan bir monitörden kötü mü olur?
    2K gibi ara bir çözünürlük ilerisi için sıkıntı olur mu?
    24" kullandığım için 27" güzel olur diye düşünüyorum. Ne önerirsiniz?

AMD Ryzen 7 3800x
    ASUS TUF GAMING X570-PLUS
    CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance LPX Siyah 3600MHz
    MSI RTX2070 Armor
    Elindeki ekran kartı 2K çözünürlükte oyunları rahatlıkla oynatabilecek kapasiteye sahip. Yani 1080p çözünürlükte monitör alman hata olur. Bunun dışında; 2K monitör alıp yine de 1080p oynamak istersen, alacağın 2K monitör, 1080p monitörden kötü olmaz. Tavsiyem:

https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42nd Street

Elindeki ekran kartı 2K çözünürlükte oyunları rahatlıkla oynatabilecek kapasiteye sahip. Yani 1080p çözünürlükte monitör alman hata olur. Bunun dışında; 2K monitör alıp yine de 1080p oynamak istersen, alacağın 2K monitör, 1080p monitörden kötü olmaz. Tavsiyem:

https://www.itopya.com/viewsonic-27-vx2758-2kp-mhd-144hz-1ms-2xhdmi-dp-qhd-freesync-gaming-monitor/

Alıntıları Göster
    Sağol hocam, peki 4K'ya geçmek mantıklı olur mu yoksa önerdiğin gibi 2K uzun süre götürür mü dersin?
    Teşekkürler

Ek olarak çok iyi monitörmüş, 4K'da böyle bir şeyi uygun fiyata bulmak imkansız olur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mericgenc -- 17 Nisan 2020; 19:46:21 >
  • F/p oranı iyi 144hz 1080p monitör arıyorum arkadaşlar, çok model baktım kafam çok karıştı. Laptopu buna bağlayacağım. Renkler biraz iyi olursa sevinirim, genellikle gündelik ve oyun kullanımı için. Teşekkürler
    edit: 24 inch benzeri boyut bakıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rdau -- 18 Nisan 2020; 2:19:33 >
  • Selam beyler indirimden bu MSİ Optix G271 144hz İps monitörü aldım.Fakat kutusunda,kitapçığında,çıkartmalarında ips yazmıyor.Yani ekrana bakarak anlamak istiyorum fakat bazı tn paneller o kadar gelişmiş ki onlarında görüş açısı gayet iyi olabiliyor.Ne yapmam lazım.Yazılımsal olarak ips panel olup olmadığını nasıl anlayabilirim.Etiketleri duruyor şu an
    https://www.itopya.com/msi-optix-27-g271-144hz-1ms-2xhdmi-dp-fhd-ips-freesync-gaming-monitor/#
  • Arkadaşlar merhaba. Bende lenovo laptop var (intel i5, 6gb ram, 2,4ghz).
    Bu laptop’umun ekranı görece küçük olduğundan oyunlarda ve film izlemelerde daha keyifli olması için bir monitör almak istiyorum. Aynı şekilde iş laptop’uma da faydası olacak.
    Biraz bakındım da MSI 31.5” AG32CQ 1ms 144hz modeli hoşuma gitti ancak çok mu büyük olur bu? Ve benim laptop’umun ekran kartı için gereksiz mi? Ekran kartımın bilgilerinin yer aldığı görüntüyü ayrıca paylaşıyorum. Konuda çok bilgim olmadığı için sizlerden bilgi rica ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yanıtlayabilecek var mıdır? Gün içerisinde sipariş edeceğim

• quote:

Orijinalden alıntı: Simültane

Yanıtlayabilecek var mıdır? Gün içerisinde sipariş edeceğim
    Hocam 31" epey büyük kaçar. 2K + 27" + 144Hz + 1ms + IPS panele sahip bir monitör daha mantıklı olur senin için.

• Lamar12 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ediyorum yanıtladığınız için. 27” olanlar da iyi fakat ileride bir kasa toplarsam ona da hizmet etsin istiyorum açıkçası. Hatta çok derin araştırmalara girince acaba 27” 5k iMac mi alsam diye düşünmeye de başladım. Win10 yükleyip kablosuz ekran paylaşımı da mümkün olduğundan iş bilgisayarımı da bu şekilde büyük ekranda kullanmış olurum diyorum. 12k TL tutuyor giriş versiyonu. Normal bilgisayar olarak da iMac olmuş olur. Burada tek endişem bunda oyun performansının ne olacağı yönünde. Zira içerisinde 4k raedon pro 570 ekran kartı var. Mac ‘i oyun için almayın görüşleri yoğunlukta. Kullanan bir tanıdığım olmadığından, internette de net bilgi veren bişeyler bulamadığımdan kararsızlığım sürüyor... Ya monitör alacağım ya da iMac olayını biraz daha araştırıp karar vereceğim. Yarın açık bir mağaza bulabilirsem yerinde görmek istiyorum 5k versiyonu ve diğer monitörleri.

• Jose_Gökhan kullanıcısına yanıt
    Hocam alttan ve üstten baktığında renkler bozulmuyorsa IPS'tir, özellikle aşağıdan bakınca TN panellerde renkler berbat olur ne kadar iyi olursa olsun panel kalitesi...
  • Simültane S kullanıcısına yanıt
    Oyun için Mac olmaz hocam maalesef. O meblağlara çıkacaksanız çok daha iyi bi bilgisayar artı monitör de alınabilir.
  • iMAC konusunda gelen uyarılar sonrası öncelikle bir monitör alma işine giriyorum. Sonrasında bir kasa toplama işine bakacağım ama şimdi en kısa sürede monitör siparişini vermem gerek.

En son iki monitör arasında kaldım, buna göre sipariş vereceğim. (her ikisi de FreeSync/GSync, 2K, 144hz, 1ms, IPS ve 27")

1. ViewSonic VX2758-2KP-MHD 27" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync QHD IPS Monitör => 3k TL (istediğim özellikler mevcut; ancak hem markayı bilmiyorum hem de monitör işlevi dışındaki plastik aksamlar ve ergonomik özellikeri iyi değil)
    2. LG 27GL850-B 27" UltraGear 144Hz IPS QHD 2K Monitör => 4,2k TL (ViewSonic'den farkı: nano IPS olduğu söyleniyor, standı yukarı aşağı ve 360 derece hareketli, dış aksamları kaliteli ve marka olarak LG daha uzun süreler sorun yaratmaz düşüncem var)

İleride toplayacağım bilgisayar için aradaki 1,2k'yı vermeye değecek bir durum var mı emin olamadım. ViewSonic hakkında hiç bilgim olmadığından diğer IPS panellere göre ucuz olması tedirgin ediyor. Onun haricinde ergonomik durumlar hariç istediklerim mevcut.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simültane -- 20 Nisan 2020; 13:9:34 >
  • Simültane S kullanıcısına yanıt
    Hocam şu cihazı;
    https://www.vatanbilgisayar.com/lg-31-5-32gk850-g-144hz-ultra-wide-g-sync-gaming-monitor.html

2000 liraya satacağım, sadece sol kenarda 1 adet ölü pikseli var başka hiçbir sorunu yok, düşünürseniz... 9 aylık falan olması lazım garantisi devam ediyor. Henüz ilan açmadım ben de.
  • 
Sayfa: önceki 523524525526527
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.