Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (453. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
11.591
Cevap
150
Favori
466.576
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hocam Flicker Free ve Blue Light olayı önemli mi?
    Belki hatırlıyorsunuzdur Samsung S24D590P ve S24E390HL arasında kalmıştım.
    Araştırdıkça gördüm ki S24E390HL'de ekstra olarak Flicker Free ve Eye Saver özellikleri var. (Eye Saver sanırım Blue Light ile ilgili bir özellik)
    Bunlar önemli özellikler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jedi_master -- 29 Temmuz 2015; 14:24:26 >
  • Evet, önemli. Düşük mavi ışık değilse bile flicker free, D'de de vardı sanırım ama tekrar bakacağım.

met@lrock ta baksın hele bi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

4460'ı tercih ettiğin için öyle demiştir. Daha üst bir model seçmiş olsaydın, anakartı da daha üst model tavsiye ederdi. Neyse.
    Ekran kartını bence 380 yap ama karar senin yine de. 270 ile 970 arasında 2 kat fark var nerdeyse. Madem 970 ayarına kadar çıktın, 380 alman daha mantıklı bence.
    Lâkin, o sisteme göre R9 285 yeterli bence. Nihat Hocam! Ne diyorsun bu konuda?

Ya onun siyah versiyonu var ama Türkiye'ye getirmemişler. Kusura bakma.

böcek dostum

sen öyle diyince biraz bakrım ama 380 ler pek hoşuma gitmedi performans açısından. 390 lar daha iyi duruyor ama o parayı verdikten sonra 970 daha mantıklı gibi. ayrıca galaxy 970 alıcam 1200 tl civarında daha hesaplı. umarım bunda display port vardır. gerçi alacağım monitörde display port yok ama ileride satarken 2.elde bir artısı olur diye düşünüyorum. 970 ile devam edeceğim.

beni tek düşündüren bu işlemci bunun için yeterli olur mu? ya da monitör bu ekran kartı için yetersiz kalır mı?

siz ne düşünüyorsunuz?

• merhaba.bana yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.kuzenimin de bir sorunu var onu size sormak istiyorum.ekran kartı msi r9 390 8gb 512mbit.ama bilgisayar bunu 4 gb olarak görüyormuş.sorun ne olabilir?yanlış yerde soruyor olabilirim fakat kime soracağımı bilmiyorum.bir de monitörü philips 227e4lhab/00 . bu monitör ile en fazla 60 fps mi alabilir? özelliklerinin olduğu linki de vereyim:http://www.philips.com.tr/c-p/227E4LHAB_00/lcd-monitoer-led-arka-aydinlatma-ve-smartimage-lite/ozellikler

• Tatilopya kullanıcısına yanıt
    390 yerine 380 yazmışım yanlışlıkla. DH'nin 390 incelemesini de seyrettikten sonra karar ver istersen.

Evet. Bu ayardaki kart için 60 hz monitör düşük kalıyor. Sıfır 144 hz monitör alma imkanın yoksa bile, sıfır 60 hz fiyatına satılan 120 hz monitörlerden birini ikinci el olarakta alabilirsin.

• thezhen2 T kullanıcısına yanıt
    4/8 GB sorunu sürücü kaynaklı olabilir. Ya da kartın 4 GB'lik versiyonu varsa ve onu alıpta 8 GB'lik olduğunu sanıyorsa, bundan da olabilir. Emin değilim yani onun neyden kaynaklı olduğundan.

Evet, o monitör 60 hz. Lakin hz aşırtma ile 70-75 hz arasında kullanılabilir.

• quote:

390 yerine 380 yazmışım yanlışlıkla. DH'nin 390 incelemesini de seyrettikten sonra karar ver istersen.

Evet. Bu ayardaki kart için 60 hz monitör düşük kalıyor. Sıfır 144 hz monitör alma imkanın yoksa bile, sıfır 60 hz fiyatına satılan 120 hz monitörlerden birini ikinci el olarakta alabilirsin.

böcek hocam, bu sistem için yani 970 li sistem için 120/144 hz hangi monitörleri önerirsin? görüntü kalitesi olarak viewsonici aratmayacak bir model olursa iyi olur.
    bütçe açısından ise sadece en efektif f/p sistemini toplamaya çalışıyorum aslında. geleceği de düşününce 120/144 hz mantıklı olabilir.
    1000 tl civarında ne önerirsin?
    En ucuz 2 model var. AOC G2460pqu ve BenQ XL2411Z.
    Görüntü kalitesi daha iyi olsun istersen, Philips'in 144 hz monitörünü veya ViewSonic VG2401mh'yi almalısın. Lakin bu ikisinin fiyatı az daha yüksek.

• Hocam merhaba, genelde çizim ve oyun oynayacağım bi pc topluyorum. İ5 4690 işlemci ve r9 280x bi ekran kartı almak istiyorum. 27 bana büyük mü olur tam mı olur bi türlü karar veremedim. Aklımda asus vx279h var. Bugün asus mx25 model kodlu 25" monitörü gördüm. Yine 27 mi alsam diye düşünüyorum ama siz ne dersiniz bu 2 monitör için ? Yada sizin önereceğiiniz bi monitör varmıdır?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Closer kullanıcısına yanıt
    Merhaba.

Çizim derken, ne çizimi? CAD çizimi mi?
    Boyut, monitörün kullanım mesafesine göre tercih edilir. Monitörle arandaki mesafe takriben ne kadar?
  • quote:

En ucuz 2 model var. AOC G2460pqu ve BenQ XL2411Z.
    Görüntü kalitesi daha iyi olsun istersen, Philips'in 144 hz monitörünü veya ViewSonic VG2401mh'yi almalısın. Lakin bu ikisinin fiyatı az daha yüksek.

philips in bu modeli mi dostum

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9777
    Evet bu. ViewSonic VG2401mh var bi de.
  • quote:

Merhaba.

Çizim derken, ne çizimi? CAD çizimi mi?
    Boyut, monitörün kullanım mesafesine göre tercih edilir. Monitörle arandaki mesafe takriben ne kadar?

60cm civarı

Cad-ps-sketchup-3dmax gibi programlar

• quote:

Evet bu. ViewSonic VG2401mh var bi de.

senin tavsiyen nedir?

philips mi viewsonic mi?

bu arada ikisi de stoklarda yok çoğu yerde

ikisi arasından IPS panele en yakın görüntü veren hangisi acaba?
  • Closer kullanıcısına yanıt
    MX25 1440P idi, değil mi? Eğer öyleyse bu iyi olur.
    Nikin güzelmiş bu arada.

Renk olarak birbirlerine yakınlar. W-LED aydınlatmalı olduğu için Philips az daha iyiken, VG2401mh de 8 bit panele sahip olduğu için, renk geçişleri daha iyidir.

• quote:

Renk olarak birbirlerine yakınlar. W-LED aydınlatmalı olduğu için Philips az daha iyiken, VG2401mh de 8 bit panele sahip olduğu için, renk geçişleri daha iyidir.

iyice kafamı karıştırdın

peki benim sisteme bu ikisinden hangisi en iyi gider?

yoğun oyun amaçlı kullanılacak. monitöre uzaklık 1 metreden az.

970 için hangisi en uygun olur?

bir de asus un 144 leri var. hatta şu anda 2. elde satan var alsam mı acaba?
  • quote:

MX25 1440P idi, değil mi? Eğer öyleyse bu iyi olur.
    Nikin güzelmiş bu arada.

Teşekkürler :)

Sanırım farklı modellerden bahsediyoruz. Benm dediğim öonitörün tam modeli mx259h bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Closer -- 29 Temmuz 2015; 17:17:28 >
    144 hz monitörlerin tamamı, performans olarak yakındır birbirlerine. Aralarındaki fark, kullanıcının anlayacağı fark değildir.

VG248QE'yi diyorsun. Olabilir tabii ki.

• quote:

144 hz monitörlerin tamamı, performans olarak yakındır birbirlerine. Aralarındaki fark, kullanıcının anlayacağı fark değildir.

VG248QE'yi diyorsun. Olabilir tabii ki.

Dostum senin tavsiyelerin sonucu aşağıdaki gibi bir tablo çıktı ortaya:

AOC G2460pqu Hızlıal 1133 tl http://www.hizlial.com/aoc-24-g2460pqu-1ms-genis-ekran-full-hd-led-monitor/10352492
    BenQ XL2411Z Teknobiyotik 1148 tl http://www.teknobiyotik.com/benq-24-xl2411z-led-1ms-full-hd-dvi-hdmi-pivot-gaming-monitor.html
    ViewSonic VG2401mh Hızlıal 1373 tl http://www.hizlial.com/viewsonic-24-vg2401mh-1ms-ergonomik-oyuncu-monitoru/10528151
    PHILIPS 242G5DJEB Nova 1450 tl http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9777
    ASUS VG248QE PCDepo 1163 tl http://www.pcdepo.com/asus-vg248qe-1ms-siyah-24-dvi-hdmi-dp-monitor-oyuncu-monitoru

bu durumda sen hangisini öneriyorsun?

• 
Sayfa: önceki 451452453454455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.