Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: J.Maharaja

... senin önerebileceğin 500-550tl civarında 24'' led hangileri var hocam?

İlk sayfadaki önerilere bir göz atıp kendince birkaç model belirle. Sonra arasından birini beraber seçelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Ne elektrik, ne AA, ne de diğer yazdıklarından değil bunun sebebi. Sadece ve sadece çözünürlük ve piksellerin ızgara aralığıyla ilgili birşey. Eski veya yeni monitörle de alakası yok yani.

Aynı resmi, ekran çözünürlüğü yüksek akıllı telefonlardan birine alıp bak; o kırıklığı görmezsin. 1080P yetmiyor belli ki. 1440P çözünürlüklü monitör lazım sana.

Hocam yani normal mi bu? boşuna mı stres yaptık o kadar? Yani diyosunki elf gözlerin neler görüyor öyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Hocam yani normal mi bu? boşuna mı stres yaptık o kadar? Yani diyosunki elf gözlerin neler görüyor öyle

Normal. Onu asgariye indirmek için çözünürlüğü en üset seviyeye çıkar. Tersi olarak da çözünürlüğü düşürdükçe, o kırıklık artar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 29 Mart 2013; 21:05:45 >
  • Valla hep 1920x1080 kullanıyorum.neyse çok sorun değil zaten korktum acaba led den mi diye.çok çok ince zaten kırıklar görmek için çok dikkatli bakmak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araştırdığım kadarıyla iyi bir monitör. Dikkat edecek olursanız, önerdiğim ViewSonic monitörler VX serisi.
  • quote:

Araştırdığım kadarıyla iyi bir monitör. Dikkat edecek olursanız, önerdiğim ViewSonic monitörler VX serisi.

AOC 23" E2357FM monitörü aldım.
    Yardımlarınız için teşekkürler.
  • D2357PH önerilerim arasında vardı zaten. Onunla arasına nasıl bir fark var. Merak ettim şimdi.
  • quote:

D2357PH önerilerim arasında vardı zaten. Onunla arasına nasıl bir fark var. Merak ettim şimdi.

PH 3D benim aldığım 3D değil.
    Birazdan monitör hakkında düşüncelerimi yazarım hocam şimdi biraz test edim.
  • hardware'deki incelemesine göre monitörün değerleri çok iyi. Önerilerim arasında da varmış zaten.

İncele bakalım. Görüşlerini merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 30 Mart 2013; 18:12:16 >
  • AOC 23" E2357FM İnceleme;

Fiyatı:
    %30 indirim ile 436 TL Vatanbilgisayar...

Kutu içeriği:
    1,5 m HDMI kablo.
    Güç kablosu.
    Mobil HDMI kablo.
    VGA kablo.
    Ses aktarım kablosu.
    Temizlik bezi.
    Driver cd si.
    Monitör ve ayağı.
    Kullanın kılavuzu,garanti b. vs.

Malzeme kalitesi:
    Kaliteden pek anlama ama monitörün ayağını pek beğenmedim plastikten üretilmiş bana pekte sağlam gelmedi monitörü biraz parmağınızla ittirdiğinizde biraz sallanıyor.
    Sağlamlık kişiye göre değişir bana göre ayaklık hariç genel olarak iyi diyebilirim.

Kullanım kolaylığı;
    Ayaklığı rahatça takıp çıkarabiliyoruz ayaklıkta klips mevcut rahatça takıyoruz çıkarmak istediğimizde ayaklığın arkasında bulunan butona basıp çıkarıyoruz.
    Monitörü yukarı-aşağı rahatça çevirebiliyoruz.
    Monitörün menüsü türkçe değil ama menüye ve kontrole kolayca alışıyorsunuz bu arada tuşlar dokunmatik.
    Monitörün güç düğmesinde aydınlatma yok karanlıkta göremiyorsunuz.

Tasarım;
    Monitörün tasarımı oldukça iyi sanırım 2012 de bir ödül almış tasarımdan.
    Ayaklıksız olarak kullandığınızda çok daha şık görünüyor.(Bana göre )
    Monitörün altı ve ayaklığının rengi gri geri kalan kısım siyah.Ayaklık ve monitörün altı fırçalanmış ve bu monitöre ayrı bir hava katmış.
    Küçük kare güç ledi(mavi) çok hoş.
    Marka logosu parlak bir yapıya sahip.Yine monitörün siyah bölümleri de parlak bir yapıya sahip.
    Ayar ve güç düğmeleri monitörün sağ alt bölümünde konumlandırılmış.

Görüntü ve özellikler;
    Görüntü oldukça parlak ve güzel.Sağ ve soldan uzaktan baktığımızda bozulmalar olmuyor ama aşağından baktığımızda görüntüde bozulma oluyor.
    Renkler oldukça canlı biraz oyun oynadım çok hoşuma gitti efekler falan çok iyi.
    Işık sızması nedir bilmiyorum ama herhangi bir rahatsız edici olayla karşılaşmadım.(Güç ledinden ekrana yansıyan ışık yok.)

TEMEL ÖZELLİKLER
    Monitör Kategorisi Style()
    Monitör Boyutu 23"
    Görülebilir Ekran Boyutu 58.4 cm
    Görüntü Formatı 16:9
    Parlaklık 250 (typ) cd/m² (typ)
    Kontrast Oranı 20.000.000:1 (DCR)
    Tipik Kontrast Oranı 1.000:1
    Nokta Aralığı 0.265 (H) x 0.265 (V)
    Görüntü Alanı 509.18 (H) x 286.42 (V)
    Görüş Açısı 170°/160° (CR 10)
    Tepkime süresi 2ms GtG
    ÇALIŞMA FREKANSI
    Çalışma Frekansı H: 30 ~ 83 KHz, V: 50 ~ 75 Hz
    Piksel Frekansı 170MHz
    ÇÖZÜNÜRLÜK
    Maksimum Çözünürlük 1920 x 1080@60Hz
    Önerilen Çözünürlük 1920 x 1080@60Hz
    Renk Sayısı 16.7 M
    HDCP Uyumu var
    ÇIKIŞ SİNYALİ
    Analog Çıkış: D-Sub var
    Dijital Çıkış: DVI-D/HDMI yok / var
    Composite CVBS Giriş yok
    Component CVBS Giriş yok
    S-Video Giriş yok
    Display Port Input yok
    BAĞLANTI TİPİ
    D-Sub 15 pin var
    DVI-D 24-pin yok
    HDMI 2
    Display Port Input yok
    GÜÇ
    Güç Kaynağı 90 ~ 240 VAC, 50 / 60 Hz
    Güç Tüketimi açık: 38W, uyku: 0.5W, kapalı: 0.3W
    DİĞER ÖZELLİKLER
    Tak&Çalıştır kuruluma gerek yok
    Kullanıcı Kontrolü dokunmatik düğme
    OSD Dilleri Türkçe hariç bir çok dil var başta ingilizce olmak üzere.
    Hoparlör var
    Standartlar cTUVus, EPEAT Silver, Energy Star 5.0, EuP, TÜV-Bauart, TCO 5.0, ISO 9241-307, cCSAus, CE, FCC, GOST, RoHS
    Duvara Asılabilir hayır
    Yükseklik Ayarı yok
    Pivot yok
    Swivel yok
    Diğer Özellikler MHL, Eco Mode, e-Saver, i-Menu, screen+, Kensington Security Lock, Headphone out
    ÖLÇÜLER
    Ölçüler 535 x 399 x 120.58 mm
    Ağırlık 3,01 Kg /4,56 KG
    Garanti 3 Yıl

Ürünün internet sitesi
    http://www.aocdisplay.com/

Sonuç olarak,
    Oldukça şık,kullanımı rahat bir monitör görüntüye diyecek bir şey yok zaten(yani iyi ).
    Ürünü tavsiye ederim bütçe varsa alınabilecek en iyi monitörlerden biri.(fiyat aralığında)

Bocekgrafik hocama yardımlarından dolayı teşekkür ederim...(Ama monitörü sağlam iç güdüme dayanarak aldım )

• Niye hiç kimsede benim monitörden yok yaw?
  • Eline sağlık. Tekrar hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALBAY

Niye hiç kimsede benim monitörden yok yaw?

Elit ürünler herkeste bulunmaz.
  • quote:

Eline sağlık. Tekrar hayırlı olsun.

Sağolun hocam.

Bu arada ölü piksel testi yaptım sorun yok.
  • Hocam şaka mı yapıyosun ciddi misin? Valla forumda benden başka yok desem doğrudur.TN panel olarak bu fiyata güzel ürün bence.Ya insanlar çok incelemesi olmadığı için tercih etmiyor ya da hiç haberleri olmuyor bu cihazdan.
  • Çoğu bilmediği için almıyor ama benim önerilerim arasında HLB serisi uzun zamandır var.
  • Kesinlike bencede çünkü oyun oynamaya doyamadım valla.Acayip zevkli oyunda.
  • Hocam geçenlerde monitör almak için yazmıştım ama PHILIPS 21.5" 227E4LHAB/00 yeni olduğu için henüz inceleme yapan yok bende bekledim ama halen inceleme mevcut değil :) Bugün %30 Vatan indiriminden yararlanmak istiyorum. SAMSUNG 21,5'' S22B350H vs PHILIPS 21.5" 227E4LHAB/00 arasında tercih yapmam lazım Samsung inceleme testleri mevcut ve gayet iyi online oyun oynayanlar için. Philips avantajı Hoparlör ve İzleme Açısı biraz daha iyi ama input lag testi daha yapılmamış Phlips. Gönlüm Phlips den yana ama online oyun oynadığım için İnputlag testleri daha önemli tabi ki sizim bi fikriniz varsa yardımcı olabilirmisiniz

• Monitörün ekranının kenarlarında boşluklar var.
    Hocam ekranda kırmızı cizgi çizdiğim yerler doluyor mu yoksa öylemi.
    Biraz araştırdım bir video buldum ondada öyleydi(boşluk vardı).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yagami Iori -- 31 Mart 2013; 15:39:39 >

• 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.