Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: a-f-h Daha Az
1 Kayıtlı Üye, 1 Mobil Kullanıcı  ( 1 Mobil Cihaz  )
10.290
Cevap
139
Favori
360.107
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      824 Mesaj
      26 Şubat 2013 17:10:32
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

Arada bi DELLenmek iyidir.

3 yıl garanti ve ölü piksel garantisi ile DELLlenmemek mümkün görünmüyor.
      |
      |
      26 Şubat 2013 17:13:22
      quote:

7970'i neden satmayı düşünüyorsun bilmiyorum ama 680 alacaksan da 4 GB'lik versiyonlarından al ki bellek yetersizliği çekme. Eğer böyle yapacaksan, Nvidia Vision 2 teknolojili Asus'u al.

7970 den sıkıldım ve SLI düzeneğe geçeceğim zaten nvidia seviyorum 7970 i zoraki almıştım mecburiyetten birazda o zamanlar 6 serisi yoktu. Zaten alırsam 4 GB aşağısı düşünmüyorum. Bellek önemi iyice artmaya başladı son çıkan oyunlarla beraber

Asus alacağım gibi bu hafta sonu vatandan. Bakalım. Renkler soluk ve mat felan diyorlar. gidip test edeceğim. en iyi monitorlerden biri deniliyor asus un bu modeli için yabancı forumlarda
      |
      |
      Intel i7-3970x Extreme Edition @4.5GHz | ASUS Rampage IV Extreme 2011 X79 | G.Skill 16GB (4x4) RipjawsZ 1866Mhz CL9 | OCZ Vector 512 GB SSD |2x OCZ Vertex 3 120 GB SSD | EVGA GeForce GTX TITAN SuperClocked Signature 6GB | Corsair AX1200i 80Plus Platinum 1200w | Cooler Master HAF X 942 Black Edition| Corsair H100i Hydro Series | 2x Pioner BDR-S06XLB 12x Blu-Ray Writer | Logitech G9x Gaming Mouse | Tuncmatik Newtech Pro 1 KVA 1/1 Online UPS | Epson Stylus Photo PX830FWD | Logitech Z-5500 5.1 | Sennheiser RS-220 Kulaklık | ASUS VG278HR 27" 3D Nvidia Vision 2 LED | 100 TB Orjinal Blu-Ray Arşivi |

• Yüzbaşı
      985 Mesaj
      26 Şubat 2013 17:15:45
      quote:

Monitörde hoparlör yokken HDMI'ya zaten gerek yok. DVI yeterli.

Dell S2330MX zaten önerilerim arasında var ama MXC modelinin farkı ne bilmiyorum. O sebeple öneremiyorum.
      S23A350H değil de, 550 modeli önerilerim arasında var.
      E2343F2 de yine iyi bir tercih ama bunların arasında ben olsam S2330MX'i alırdım.

Hocam s23a350h değil b olan seri tabi ne farkeder bilmiyorum karıştırıyor olabiirmisiniz ? monitör gelsinde inceleme yapsam aldıktan sonrada araştırdım yabancı forumlarda oyun için 23b350h önermişler kullananlar.
      |
      |
      26 Şubat 2013 17:21:05 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: KillerPrince1404

A ile B'yi karıştırmışım ama aynı monitörden bahsediyoruz. Önceki sayfalarda da defalarca yazmıştım. Performans testi olmayan monitörü önermiyorum. Belki oyun için çok uygundur, onu bilemem. Bi arkadaş daha almıştı da input lag testi yapıp paylaşacaktı. Bakalım ne olacak?

@Aydindril:
      "7970'ten sıkıldım" sözünü biraz açar mısın. Bi sorun mu yaşadın, bi eksikliğini mi gördün, değiştirmek istemenin sebebi ne yani. Hele de muadil bir kartla?

@Risendarkk:
      Benim önerdiğim S2330MX modeli. Senin linkini verdiğin S2330MXC'yi bilmediğimi tekrar yazayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 26 Şubat 2013; 17:22:11 >

• Yüzbaşı
      985 Mesaj
      26 Şubat 2013 17:42:01
      quote:

quote:

A ile B'yi karıştırmışım ama aynı monitörden bahsediyoruz. Önceki sayfalarda da defalarca yazmıştım. Performans testi olmayan monitörü önermiyorum. Belki oyun için çok uygundur, onu bilemem. Bi arkadaş daha almıştı da input lag testi yapıp paylaşacaktı. Bakalım ne olacak?

@Aydindril:
      "7970'ten sıkıldım" sözünü biraz açar mısın. Bi sorun mu yaşadın, bi eksikliğini mi gördün, değiştirmek istemenin sebebi ne yani. Hele de muadil bir kartla?

@Risendarkk:
      Benim önerdiğim S2330MX modeli. Senin linkini verdiğin S2330MXC'yi bilmediğimi tekrar yazayım.

hocam o benim sanırım test yapacak olanla aynı kişileriz

• Yarbay
      17926 Mesaj
      26 Şubat 2013 18:00:25 Konu Sahibi
      quote:

hocam o benim sanırım test yapacak olanla aynı kişileriz

Bu iyiydi.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Yüzbaşı
      946 Mesaj
      27 Şubat 2013 11:59:32
      quote:

Orijinalden alıntı: Aydindril

cok profesyonel olarak takilmiyorim fps yani :). o kadar onemlide degilde. asus yada samsung hangisi bilemiyorum :(

7970 i satacagim ve 680 sli yapmayi dusunmekteyim..

profesyonel değilsen 680 SLİ bi sisteme neden gerek duyuyorsun ki _? zevk içinmi topluyosun. şansen yerinde olsam 7970 cf yaparım hem elindekini ziyan etmemiş olursun
      27 Şubat 2013 13:06:28
      quote:

Orijinalden alıntı: ckaracar

quote:

cok profesyonel olarak takilmiyorim fps yani :). o kadar onemlide degilde. asus yada samsung hangisi bilemiyorum :(

profesyonel değilsen 680 SLİ bi sisteme neden gerek duyuyorsun ki _? zevk içinmi topluyosun. şansen yerinde olsam 7970 cf yaparım hem elindekini ziyan etmemiş olursun

Multiplayercı değilim yani o kadar onu demek istedim. Her oyunu takılmadan oynamak istiyorum en üst ayarlarda. Crysis 3 te bu hayalim battı maalesef . Gerçi oyundan dolayı gibi gözüküyor ondaki sorunda. Ben genede 680 SLI yapacağım.
      Intel i7-3970x Extreme Edition @4.5GHz | ASUS Rampage IV Extreme 2011 X79 | G.Skill 16GB (4x4) RipjawsZ 1866Mhz CL9 | OCZ Vector 512 GB SSD |2x OCZ Vertex 3 120 GB SSD | EVGA GeForce GTX TITAN SuperClocked Signature 6GB | Corsair AX1200i 80Plus Platinum 1200w | Cooler Master HAF X 942 Black Edition| Corsair H100i Hydro Series | 2x Pioner BDR-S06XLB 12x Blu-Ray Writer | Logitech G9x Gaming Mouse | Tuncmatik Newtech Pro 1 KVA 1/1 Online UPS | Epson Stylus Photo PX830FWD | Logitech Z-5500 5.1 | Sennheiser RS-220 Kulaklık | ASUS VG278HR 27" 3D Nvidia Vision 2 LED | 100 TB Orjinal Blu-Ray Arşivi |

• Binbaşı
      1912 Mesaj
      27 Şubat 2013 13:23:20
      Merhaba arkadaşlar vaktim olmadıgından konuyu tamamen okuyamadım. DELL U2312HM ile görüşlerinizi sormak istiyorum , oyun oynamayı seven biriyim çok uzun süre oynama vaktim yok fakat oynadığım süreç içerisinde sorun yaşamakta istemiyorum. Aynı zamanda grafik tasarım ile uğraştığım içinde IPS panel bir monitör almak istiyorum bu monitör için görüşleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler.

DELL U2312HM
      27 Şubat 2013 13:50:57
      Bende şu monitörler arasında kaldım vatandan sipariş vericem hangisini önerirsiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699#allImages

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml238h-23-ml238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51743

Yanlız asus stoklarda kalmamış eğer kesinlikle asus al derseniz stoklara gelmesini bekleyebilirim ama aoc veya samsung da işini görür derseniz onlardan birini alıcam.Monitörleri bilgisayarda oyun oynamak için kullanıcam ekran kartı 7850.Önerilerinizi bekliyorum.

• Yüzbaşı
      946 Mesaj
      27 Şubat 2013 13:58:17
      quote:

quote:

quote:

Multiplayercı değilim yani o kadar onu demek istedim. Her oyunu takılmadan oynamak istiyorum en üst ayarlarda. Crysis 3 te bu hayalim battı maalesef . Gerçi oyundan dolayı gibi gözüküyor ondaki sorunda. Ben genede 680 SLI yapacağım.

tek 7970 ile gereksiz ayarları kapatınca aslında 60 fps de rahat oynanacak bi oyun. kasma sorunu oyundan değil, sadece millet yeni ekran akrtı alsın die fazladan grafik koyuyolar işte bizde bunu takıntı ediyoruz. AA8x de olsa kapalıda olsa aslında gözle görülür bi değişiklik olmuyo, bu bilgisayar olayı kesinlikle takıntı işi ya. yerinde olsam sistemi satar ps 4 beklerim , rahatıma bakarım. yoksa bitmez bu bilgisayar upload ayarı. sli yapınca da kasarsa morelin bozulacaktır emin ol. ve kasacaktırda :)

• Binbaşı
      1258 Mesaj
      27 Şubat 2013 14:04:55
      quote:

quote:

quote:

quote:

tek 7970 ile gereksiz ayarları kapatınca aslında 60 fps de rahat oynanacak bi oyun. kasma sorunu oyundan değil, sadece millet yeni ekran akrtı alsın die fazladan grafik koyuyolar işte bizde bunu takıntı ediyoruz. AA8x de olsa kapalıda olsa aslında gözle görülür bi değişiklik olmuyo, bu bilgisayar olayı kesinlikle takıntı işi ya. yerinde olsam sistemi satar ps 4 beklerim , rahatıma bakarım. yoksa bitmez bu bilgisayar upload ayarı. sli yapınca da kasarsa morelin bozulacaktır emin ol. ve kasacaktırda :)

sağol tavsiyelerin için. PS3 var zatende FPS oynucaksan pc dir yani. PS3 te fps sıkıntı bence.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      27 Şubat 2013 15:50:40 Konu Sahibi
      quote:

Ayar kısma konusunda ckaracar doğru söylüyor. AA'yı 2X'e, gölgeleri mediuma, detayı ekstremden ultraya düşürüp grafiklere tekrar bak. Aradaki farkı anlaman imkânsıza çok yakın. Varla yok arası bir fark ya olur, ya olmaz. Ama buna rağmen asgari % 30 FPS artışı elde edersin. Benim oynadığım en üst ayarlar bunlar. Crysis 2'nin DX11 ve ultra detay yaması yüklüyken tek tek denedim bunları, ordan biliyorum. 27" üzeri monitörde ancak anlaşılacak detaylar bunlar.

Bu sebeplerle elindeki kartı boşuna satma. Hem, oyun yeni çıktığı için yakında belki performans yaması yayınlayabilirler belki.
      |
      |

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Yarbay
      17926 Mesaj
      27 Şubat 2013 15:55:46 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: ParaBende

Merhaba arkadaşlar vaktim olmadıgından konuyu tamamen okuyamadım. DELL U2312HM ile görüşlerinizi sormak istiyorum , oyun oynamayı seven biriyim çok uzun süre oynama vaktim yok fakat oynadığım süreç içerisinde sorun yaşamakta istemiyorum. Aynı zamanda grafik tasarım ile uğraştığım içinde IPS panel bir monitör almak istiyorum bu monitör için görüşleriniz nelerdir şimdiden teşekkürler.

DELL U2312HM

Ben bu monitörü kullanıyorum ve oyun için memnunum. Monitörün oyun performansı harika. Tek kusuru var; o da siyahları düzgün göstermemesi. Eğer bu senin için telafi edilebilir bir sorunsa gönül rahatlığıyla alabilirsin. Ancak "Siyahlar benim için önemli" dersen, siyahları daha düzgün gösteren 24"lik versiyona bakmanı öneririm. Lâkin onun oyun performansı da bunun kadar iyi değil. Öncelik sırana göre tercihini yaparsın.
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      27 Şubat 2013 15:59:14 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Risendarkk

Bende şu monitörler arasında kaldım vatandan sipariş vericem hangisini önerirsiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/aoc-e2343f2-23-e2343f2-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=55699#allImages

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-ml238h-23-ml238h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=51743

Yanlız asus stoklarda kalmamış eğer kesinlikle asus al derseniz stoklara gelmesini bekleyebilirim ama aoc veya samsung da işini görür derseniz onlardan birini alıcam.Monitörleri bilgisayarda oyun oynamak için kullanıcam ekran kartı 7850.Önerilerinizi bekliyorum.

Bunlar arasından E2343F2. Ancak bunu alan bir arkadaş, monitörde gölgelenme var demişti. Gerçi incelemesinde böyle bir sorundan bahsedilmiyor.

Bunun dışında 23" olarak S23A550H, muadili olan S23B550V veya alternatif başka bir öneri olarak da kendim de kullandığın E-IPS panel Dell U2312HM'yi öneririm.
      |
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      27 Şubat 2013 16:01:27
      Monitörde gölgelenme ne oluyor izah edebilirmisiniz.Yani aoc iyidir diyorsunuz.
      |
      |
      27 Şubat 2013 16:05:15 Konu Sahibi
      İnigilizcesi ghosting denilen bir sorun ama daha ziyade tepki süresi yüksek monitörlerde olur. Düşük olanlarda ya olmaz, ya da kişinin göz hassasiyetine göre değişken olarak biraz olabilir.
      Benim bildiğim, en bariz olarak Fifa ve PES tarzı oyunlarda belli oluyor. Nasıl birşey olduğunu anlamak için video sitelerine bakman yeterli.
      |
      |

• Çavuş
      73 Mesaj
      27 Şubat 2013 18:47:52
      |
      |
      27 Şubat 2013 19:49:47 Konu Sahibi
      İncelemesi olmayan monitör için görüş belirtemiyorum.
      |
      |

• Yarbay
      4151 Mesaj
      28 Şubat 2013 04:46:55
      27" AOC e2795Vh : http://uk.hardware.info/productinfo/124648/aoc-e2795vh#tab:specifications

24" ASUS ML248H : http://uk.hardware.info/productinfo/160189/asus-ml248h#tab:specifications

24" LG W2486L-PF : http://uk.hardware.info/productinfo/80349/lg-flatron-w2486l-pf#tab:specifications

Arkadaşlar bu 3 monitör arasından hangisini önerirsiniz? AOC 27", diğer ikisi 24". Tepkime süreleri hepsinde 2 ms. AOC'yi 1 adet ölü pikselli uygun fiyata bulduğum için listeme ekledim. Boyut olarak düşündüğümde AOC'yi almak daha mantıklı duruyor. Ama benim için renk ve görüntü kalitesi boyuttan daha önemli. Monitör olabildiğince canlı ve doğal renkler versin istiyorum. Buğulu, sisli gibi görünmesin. Bu açıdan düşündüğümüzde AOC beni tatmin eder mi? Ps3 ve Pc bağlayacağım. Daha önce Samsung B2230H kullanıyordum. Led olmadığı için haliyle renkler daha sönüktü. Özellikle renk kalitesi açısından monitör yenilememin bir anlamı olsun istiyorum. Tavsiyenize göre yarın birini alacağım. Şimdiden teşekkürler.

• Hızlı Cevap

Reklamlar
      sohbet
      Ankara Web Tasarım
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      üniversite
      Satılık Köpek
      Bu sayfanın
      Mobil sürümü
      Tablet sürümü
      Mini Sürümü

BR3
      0,266
      1.2.165

Reklamlar

Satılık Köpek Ankara Web Tasarım son dakika
      SEO haberler üniversite Kurumsal Web Tasarım Şirketi
      Kurumsal Web Tasarım Şirketi #0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
      Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü

BR3
      0,313
      1.2.165

Bildirim
      mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.