Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • vx2370smh'nin renkleri şüphesiz daha iyidir. Oynadığın FPS oyunları multi değilse veya çok oynamıyorsan vx2370smh senin için ideal.
  • Evet hocam renk konusunda üstündür diyorsun Ama birde şu var , ben daha önce lg ultra slim serisinden 4ms kaliteli bir monitör kullanıyordum vakti zamanında iyi para vererek almıştım ve bir çok lcd de o zamanlar(2006-2007) bu ghosting sorunları olurken benim lcd de herşey yağ gibi akıyordu yeni alacağım monitöründe takılma, ghosting vs yapmadan güzel bir performans vermesini istiyorum Bu önerdiğiniz vx2370 bu yöndeki beklentilerimi karşılar mı? Eğer bu yönde memnun etmeyecekse oyunlarda ciddi sıkıntı olur ve boşuna renkleri için almış olmayalım, ne dersiniz?
  • Ya da biraz daha para biriktirip Dell U2312HM mi alsak? Viewsonic ve Benq dan ne farkı olur bir ay daha bekleyip Dell'i alsam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@trix

Ya da biraz daha para biriktirip Dell U2312HM mi alsak? Viewsonic ve Benq dan ne farkı olur bir ay daha bekleyip Dell'i alsam ?

Bence delli al hem input lagı 0.6 ms.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonicman -- 27 Aralık 2012; 13:18:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ya da biraz daha para biriktirip Dell U2312HM mi alsak? Viewsonic ve Benq dan ne farkı olur bir ay daha bekleyip Dell'i alsam ?

Sorduğun iki monitör arasında kullanım ihtiyacına göre vx2370 iyidir derken, BenQ'ya kıyasla söyledim. Yoksa o monitör hakkında detaylı bilgim yok.

Dell U2312HM'yi soruyorsan eğer, ben kullanıyorum ve memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Sorduğun iki monitör arasında kullanım ihtiyacına göre vx2370 iyidir derken, BenQ'ya kıyasla söyledim. Yoksa o monitör hakkında detaylı bilgim yok.

Dell U2312HM'yi soruyorsan eğer, ben kullanıyorum ve memnunum.

quote:

Orjinalden alıntı: Sonicman
    Bence delli al hem input lagı 0.6 ms.

Viewsonic 380 lira, Dell 480 lira. aradaki 100 liralık farka değer mi?
    Birde Dell e-ips 6 bit imiş, Viewsonic AH-ips gerçek 8 bit , 8 bit daha güzel sunum yapmaz mı?
    Her şey çok karıışık ya hu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@trix -- 27 Aralık 2012; 14:24:58 >

• Panel olarak Viewsonic daha üstün görünüyor. Eğer inceleme imkânınız varsa Viewsonic'e bakın. Beklentilerinizi karşılayacağına kanaat getirirseniz alın.
  • quote:

Panel olarak Viewsonic daha üstün görünüyor. Eğer inceleme imkânınız varsa Viewsonic'e bakın. Beklentilerinizi karşılayacağına kanaat getirirseniz alın.

Bu nasıl bir ürün ki kimse de yok , hiç bir yerde incelemesi yok anlamadım.
    Sırf Dell markası olduğu için ekstra 100 lira vermek istemiyorum açıkcası. Ama teknik açıdan (ghosting, input lag ...) üstünlükleri var ise 380 liramın boşa gitmesinide istemiyorum çünkü Viewsonic alıpta ürün iyi çıkmazsa Vatan'dan Dell ile değiştirme imkanınımz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@trix -- 27 Aralık 2012; 14:53:10 >
  • "Almadan önce incele" diyorum ben de işte.

Bu monitörle ilgili açılan konuda bluetooth81'in kullanıcı yorumları var. Bence dikkate alınmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 27 Aralık 2012; 15:00:32 >
  • Pm attım bluetooth81 'e. İnşallah ondan gelen cevaba göre seçimimi yapacağım artık. Ghosting yok ise Viewsonic alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m@trix -- 27 Aralık 2012; 15:27:09 >
  • Şükür BENQ XL2420T monitörüm geldi ölü piksel vs problemi yok sonunda sağlam olan geçti elimize 120hz cidden fark ediyormuş :D
  • Hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Patronage

Şükür BENQ XL2420T monitörüm geldi ölü piksel vs problemi yok sonunda sağlam olan geçti elimize 120hz cidden fark ediyormuş :D

Ürünün sorunsuz olarak eline ulaşmasına ve memnun kalmana sevindim. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

Hayırlı olsun

quote:

Ürünün sorunsuz olarak eline ulaşmasına ve memnun kalmana sevindim. Hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.
    Teşekkürler
  • quote:

Şükür BENQ XL2420T monitörüm geldi ölü piksel vs problemi yok sonunda sağlam olan geçti elimize 120hz cidden fark ediyormuş :D

online oyunlarda denediniz mi hiç monitörü acaba ? bende bu aralar alacağımda o yüzden sormak istedim
  • beğendim hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

quote:

online oyunlarda denediniz mi hiç monitörü acaba ? bende bu aralar alacağımda o yüzden sormak istedim

Evet özellikle Battlefielde çok akıcı ve kıvrak hareketler anında yapılıyor ghosting vs sorunuda yok süper :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Just_Savagery

quote:

Evet özellikle Battlefielde çok akıcı ve kıvrak hareketler anında yapılıyor ghosting vs sorunuda yok süper :)

bir inceleme yapmayı düşünüyorum. :)

• quote:

O kadar para verdin; o sorun da olmasın yani.
  • Arkadaşlar gün içerinde Vatan Bilgisayardan alıcam indirimin son günü olması nedeniyle tavsiyenizi acil olarak yapmanızı rica ediyorum :)

Monitör Online FPS oyunu oynamak için. Şekil marka ekstra özellik felan daha sonra öncelik dediğim gibi Counter Strile oyunu için :)

Bütçe 300-350 TL (Vatan %30 İndirimi)

Daha önceden planlamadığım bi durum olduğu için bugun karar verdim ve gün içersinde şuama kadar baktığımda 2 model gözüme çarptı ;

PHILIPS21.5" 228C3LHSB/00 327 TL
    SAMSUNG23" S23B350H 355 TL

Bu 2 seçenek arasında hangisini tavsiye edersiniz FPS oyunu için ? ( Farklı tavsiyeleriniz varsa onlara bakmak isterim)

Son olarak arkadaşlar monitörü almaya gittiğimizde nelere dikkat etmem lazım. Ölü piksel olayını biliyorum orada test ettirebilirmiyim.
  • 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.