Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İstemiş olduğunuz özelliklerde 300 TL'ye oyun monitörü yok veya varsa da ben bilmiyorum. Kendi kullandığım Dell U2312HM'yi öneririm. E-IPS panel olduğu için bununla öyle sorunlar yaşamazsınız.
    Ancak, "Ben multiplayer oyun oynamam ve 23" bana fazla" derseniz, ViewSonic VA2231WA-LED de işinizi görebilir sanırım ama bunu alacak olursanız, almadan önce görüntüsünün nasıl olduğuna bakmanızda fayda var.
  • Sevgili bocekgrafik
    Öncelikle konunuzu ve diğer önemli konuların hepsini araştırıyor ve iyice inceliyorum. Bi okuduğumu bir daha okuyorum. 1 Haftamı alır sanırım iyice öğrenmem. :D
    Fakat vaktim kısıtlı olduğu için sizden internet cafe için 21.5 - 22 - 23inc oyuncu monitörü tavsiyesi istiyorum. 20 adet alacağım için kazık yemek istemiyorum. Cafem'de Full-Hd oyun keyfi diye oyun oynatacağım ve oyun turnuvaları yapacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Böylesine güzel ve faydalı bilgiler içeren bir konu açtığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxpenguenxx -- 7 Aralık 2012; 19:41:09 >
  • bu 3d visionla youtubeda 3d goremiyorum anca videoyu indirip nvidianin kendi playeriyla oynattigimda 3d izliyebiliyorum bi ayari falan var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxpenguenxx

Sevgili bocekgrafik
    vaktim kısıtlı olduğu için sizden internet cafe için 21.5 - 22 - 23inc oyuncu monitörü tavsiyesi istiyorum. 20 adet alacağım için kazık yemek istemiyorum. Cafem'de Full-Hd oyun keyfi diye oyun oynatacağım ve oyun turnuvaları yapacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Böylesine güzel ve faydalı bilgiler içeren bir konu açtığınız için ne kadar teşekkür etsek azdır

Model olarak bilgim yok ama. 23' de bazı oyunlarda görüntü bulanıklığına sebep oluyor. çok internet cafe gezmişliğim var ve 23' monitörleri ne zaman kullansam sorun yaşıyorum. özetlemem gerekirse, ekranda garip bi şey dikkat çekiyor bulanık gibi ama değil... buda gözü çok yoruyor. belkide monitör-ekran kartı uyuşmazlığı olabilir ama nedense bu 23'lerde hep bu soruna şahit oldum. bilen biri varsa ve nedenini açıklarsa bende mutlu olurum....

• 2 Aralıkta vatandan aldığım, S23B550V monitörüm, 6 Aralıkta elime ulaştı. :)
    Sağlam şekilde ve ölü piksel vs. olmadığı için sevindikten sonra, kurcaladım, oynadım durdum iki gündür.

Fikirlerimi söylemeden önce, bocekgrafik'e teşekkür ediyorum, bu konudaki önerileri ve yardımları için.
    Monitörü çok beğendim, Magic Tune programı ile, renklerin ince ayarlarında istediğimiz gibi rahat rahat oynayabiliyoruz.
    Kendi hazır mod ayarları ise oldukça başarılı.
    İzleme açısına göre oluşturulmuş profiller de kullanışlı gözüküyor. (daha deneyemedim)
    Üzerinde hoparlör olması, ayrıca işime yaradı. 5+1 ses sistemim olsa da her zaman açmak istemiyorum. Film izlerken, oyun oynarken vs. ihtiyaç oluyor 5+1 e o kadar.
    İnternette gezinirken dahili hoparlörü kullanmak daha güzel geldi bana.
    Dokunmatik menü tuşları ve belli belirsiz standby ışığı da hoşuma gitti. (Büyük güç düğmesi ışıklarından rahatsız oluyorum :) Üzerini bantlarım büyük olursa)
    Daha aklıma gelmeyen şeyler de vardır ama genel olarak, aldığımdan memnunum.

Arayışta olanların da bir an önce istedikleri monitörlerine kavuşmasını dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celcelet -- 8 Aralık 2012; 3:01:03 >

• selam arkadaşlar bende bi süre sonra bir monitör almayı planlıyorum amaç olarak oyun css,league of legends,bf 3 yani online.. fps oyunlarında beni yarı yolda bırakmıcak bişey arıyorum benq iyi gibi duruyor ancak burda bu konu açıldıgına göre üstün bilgilerinizden yararlanmak isterim tavsiyeleriniz lütfen 23 ve 22 inç istemiyorum 21.5 uygun gibi.
  • Konu için teşekkür eden herkese: Sağolun arkadaşlar.

quote:

... vaktim kısıtlı olduğu için sizden internet cafe için 21.5 - 22 - 23inc oyuncu monitörü tavsiyesi istiyorum. 20 adet alacağım için kazık yemek istemiyorum. Cafem'de Full-Hd oyun keyfi diye oyun oynatacağım ve oyun turnuvaları yapacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Philips 227E3LHSU/00 olabilir sanki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

bu 3d visionla youtubeda 3d goremiyorum anca videoyu indirip nvidianin kendi playeriyla oynattigimda 3d izliyebiliyorum bi ayari falan var mi ?

Bu konuda benim bilgim yok ama 3B monitör kullanan arkadaşlardan konuya bakmalarını rica edeceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

quote:

Orijinalden alıntı: freedomfighter

bu 3d visionla youtubeda 3d goremiyorum anca videoyu indirip nvidianin kendi playeriyla oynattigimda 3d izliyebiliyorum bi ayari falan var mi ?

Bu konuda benim bilgim yok ama 3B monitör kullanan arkadaşlardan konuya bakmalarını rica edeceğim...

buldum hocam chrome'la alakaliymis. ayarlardan html5 secip firefoxda html5 destekli 3d videolari izliyebiliyorum sagolasin
  • quote:

Orijinalden alıntı:

Monitörü çok beğendim, Magic Tune programı ile, renklerin ince ayarlarında istediğimiz gibi rahat rahat oynayabiliyoruz.
    Kendi hazır mod ayarları ise oldukça başarılı.
    İzleme açısına göre oluşturulmuş profiller de kullanışlı gözüküyor. (daha deneyemedim)
    Üzerinde hoparlör olması, ayrıca işime yaradı. 5+1 ses sistemim olsa da her zaman açmak istemiyorum. Film izlerken, oyun oynarken vs. ihtiyaç oluyor 5+1 e o kadar.
    İnternette gezinirken dahili hoparlörü kullanmak daha güzel geldi bana.
    Dokunmatik menü tuşları ve belli belirsiz standby ışığı da hoşuma gitti. (Büyük güç düğmesi ışıklarından rahatsız oluyorum :) Üzerini bantlarım büyük olursa)
    Daha aklıma gelmeyen şeyler de vardır ama genel olarak, aldığımdan memnunum.

Memnun kaldığına sevindim.

Açıkçası, sırf üzerinde dahili hoparlörü olduğu için, ben de bundan almadığıma pişman oldum. Harici hoparlörümün olmadığını unutup Dell'i aldım ama çocuklar çizgi film seyretmek istediklerinde sıkıntı oldu. Şimdi bir de hoparlör almam gerekecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr4nzy

selam arkadaşlar bende bi süre sonra bir monitör almayı planlıyorum amaç olarak oyun css,league of legends,bf 3 yani online.. fps oyunlarında beni yarı yolda bırakmıcak bişey arıyorum benq iyi gibi duruyor ancak burda bu konu açıldıgına göre üstün bilgilerinizden yararlanmak isterim tavsiyeleriniz lütfen 23 ve 22 inç istemiyorum 21.5 uygun gibi.

Samsung S22B350H veya Philips 227E3LHSU/00. Almadan önce ikisini de mağazada inceleyip içine sineni alırsın.
  • quote:

Konu için teşekkür eden herkese: Sağolun arkadaşlar.

quote:

... vaktim kısıtlı olduğu için sizden internet cafe için 21.5 - 22 - 23inc oyuncu monitörü tavsiyesi istiyorum. 20 adet alacağım için kazık yemek istemiyorum. Cafem'de Full-Hd oyun keyfi diye oyun oynatacağım ve oyun turnuvaları yapacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Alıntıları Göster

Konunuzu baştan sona okudum halende diğer sayfalardaki yorumları vs. inceliyorum. Başka önereceğiniz monitör varmı? Yoksa bundan 20 adet alacağım. Benimde hoşuma gitti. Özellikle 2ms olması. 5ms alsam bir sorun olurmu acaba? Cafemde Full Hd oyun keyfi diye oyun turnuvası vs. yapmayı düşünüyorum. (Bu arada Lcd-Led'ler hakkında bilmediğim bayaa çok şey öğrendim sayenizde )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxpenguenxx -- 9 Aralık 2012; 16:12:27 >

• Gerçek 2 mz değil zaten o. 2 ms GTG; yani reel 5'e denk geliyor. Muadili olarak Samsung Samsung S22B350H var bir de. Philips'in renkleri daha canlı diye ilk onu önermiştim.
  • Aslında renklerinin iyi olması o kadar önemli değil. Çünkü oyun için alacağım. Sonuçta kimse kafeye gelip grafik çalışmaları yapmayacak
    Tepsi süresi ve input lag süresi iyi olması yeterlidir diye düşünüyorum. Diğer önemli noktalarada dikkat ediyorum tabiki. Ama oyuncular için bu iki nokta daha önemli diye düşünüyorum.
    Aslında Aoc 23inc monitörleri var fakat Vga bağlantılı. Yani 23inc için bence çöplük. Hem 20 adet alacağım. Olur ileride iyi para kazanırım turnuvaları 3D olarak yaparsam bu sefer aldığım led lcd'leri elden çıkartmam gerekecek. (Tabi bu ileriki hedefim. Önce bi para kazanayım da )
    Önerdiğiniz Samsung modeli sanki daha iyi gibi. Çünkü gtg diyor. gtg 'de - griden griye ölçümmüş. Btb - siyahtan siyaha gerçek ölçümü yansıtır diyorlar. Hangisi doğru? Benim anladığım btb 'ye bakmamız gerekli değilmi ? Araştırdım ama her kafadan ayrı ses çıkıyor. Birde konular ve cevaplar genelde eski 2007 yılından kalma.

• selam dediğiniz monitörlere baktım valla ikiside güzele benziyor gidip bakmak lazım canlı gözle birde ama kafama takılan birde BENQ 21.5" RL2240H bu monitör var ne dersiniz?
  • @xxpenguenxx:

- Renkleri daha canlıdır demek istemiştim aslen. Hani film seyredecekler için...
    - BTB, reel tepki süresini yasıtır; doğrudur. 2 ms GTG, yaklaşık olarak 5 ms BTB'e denk gelir.
    - Konuda önerilen monitörlerin tamamı performans odakladır. Aksi belirtilmediği sürece, hepsinin de oyun performans yüksektir yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 9 Aralık 2012; 17:02:40 >
  • quote:

selam dediğiniz monitörlere baktım valla ikiside güzele benziyor gidip bakmak lazım canlı gözle birde ama kafama takılan birde BENQ 21.5" RL2240H bu monitör var ne dersiniz?

Onun da oyun performansı yüksek ve kullananlar memnun. Ancak krem rengi bence itici duruyor. Kimileri bu monitörü, aynı veya benzer renkteki masasıyla daha uyumlu olsun diye de alabiliyor.
  • bana performans önemli 2 tane lcd monitörümü sattım şuan crt ile oynuyorum ama buda 17 inç daha iyi performans alayım diye seninle iyic e konusmak lazım sorularımın çözümleri sende :D açtıgın konuları inceliyorumda..yani demek istedigim bu monitör diğer 2 önerdiğinden iyi performans veririmi?
  • quote:

quote:

selam dediğiniz monitörlere baktım valla ikiside güzele benziyor gidip bakmak lazım canlı gözle birde ama kafama takılan birde BENQ 21.5" RL2240H bu monitör var ne dersiniz?

Onun da oyun performansı yüksek ve kullananlar memnun. Ancak krem rengi bence itici duruyor. Kimileri bu monitörü, aynı veya benzer renkteki masasıyla daha uyumlu olsun diye de alabiliyor.

Alıntıları Göster
    @bocekgrafik:
    peki 2ms GTG olan bir monitörün reel (gerçek) olan BTB değerini nasıl bulabiliriz? Bunun bi yöntemi varmıdır?
    Ayrıca 2ms GTG olan monitörün 5ms BTB vermesi oyun için iyimidir? Kafam karıştı yine

Bahsettiğim forum - konu:http://forum.donanimhaber.com/m_11518907/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxpenguenxx -- 9 Aralık 2012; 17:14:52 >

• - BTB ile GTG arasında yaklaşık 2.5 kat fark var ama her zaman değil. 8 ms GTG için de 14 ms tipik diye geçiyor mesela. Ayrıca, bu küçük detayı bilmek ya da bilmemek bize birşey kazandırmasa da, gerçek değerlerinin test edildiği bir site var. Onu da ilk sayfadaki linkler arasında vermiştim: uk.hardware.info

- Oyunlarda etki eden esas etken tepki süresi değil, input lag süresidir.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.