Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Oyun monitörü tavsiyeleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lgflex2 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
10.290
Cevap
139
Favori
360.076
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Monitör >> Oyun monitörü tavsiyeleri
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1138 Mesaj
      04 Aralık 2012 23:44:15
      quote:

Orijinalden alıntı: compitir

quote:

Orijinalden alıntı: UmtqnR

Samsung 550v modelini aldım oyunlarda denemedim daha ama youtubeden 1080p trailer açtıgımda görüntü pek hd gelmedi gibi nedeni nedir birde ana kartta bi HDMI cıkısı var ama onla bagladıgımda görüntü alamıyorum ekran kartındaki hdmı taktım oyle geldi anakarttaki hdmı ne işe yarar

http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
      şu sitedeki videolarla deneyebilir misiniz?

İndiremedim burdan nasıl indiriyoruz

• Yüzbaşı
      453 Mesaj
      05 Aralık 2012 01:02:10
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: compitir

quote:

Samsung 550v modelini aldım oyunlarda denemedim daha ama youtubeden 1080p trailer açtıgımda görüntü pek hd gelmedi gibi nedeni nedir birde ana kartta bi HDMI cıkısı var ama onla bagladıgımda görüntü alamıyorum ekran kartındaki hdmı taktım oyle geldi anakarttaki hdmı ne işe yarar

http://www.demo-world.eu/trailers/high-definition-trailers.php
      şu sitedeki videolarla deneyebilir misiniz?

İndiremedim burdan nasıl indiriyoruz

Alıntıları Göster
      @UmtqnR
      Sayılara tıklayacaksın açılan sayfada trailer download var ona tıklayacaksın.
      Bu arada bende sistemi nihayet topladım. Monitör gayet güzel , ayarlarda çeşitli modlar var(oyun, standart, cinema gibi) geçen konusu olmuştu sanırım oyun moduyla ilgili o yüzden söyleyeyim dedim.

Daha çok kurcalayamadım, haftasonu biraz bakayım yine yazarım

@bocekgrafik haklısın farketmemiştim, bundan sonra dikkat ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi compitir -- 5 Aralık 2012; 16:01:04 >
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      05 Aralık 2012 08:43:44 Konu Sahibi
      Arkadaşlar içiçe uzun uzun alıntılar yapmayın lütfen. Hele de arada mesaj yoksa alıntı butonunun yanındaki cevap butonunu kullanın. İlla alıntı yapacaksanız da, alıntı yaptığınız mesajın içindeki eski alıntıları silipte alıntı yapın lütfen. Sayfa gereksiz tekrarlarla kirleniyor çünkü.

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan
    • Binbaşı
      1071 Mesaj
      05 Aralık 2012 17:49:42
      quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

merhaba hocam bi monitör soracaktım ama , oyuncu monitör ü olarak samsung un 23" lik olan S23B350H olan
      ürünü hakkında ve full hd bağlantılarıyla ilgili bilgi vermeniz mümkünmü ney nasıldır iyi kötü yanları nelerdir

link olarak aşşağıdadır :

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

[ MSJ ' a CEVAP olarak Nick'i Alıntı yapınız ]
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500

• Yarbay
      17926 Mesaj
      05 Aralık 2012 17:54:36 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

quote:

merhaba hocam bi monitör soracaktım ama , oyuncu monitör ü olarak samsung un 23" lik olan S23B350H olan
      ürünü hakkında ve full hd bağlantılarıyla ilgili bilgi vermeniz mümkünmü ney nasıldır iyi kötü yanları nelerdir

link olarak aşşağıdadır :

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609

[ MSJ ' a CEVAP olarak Nick'i Alıntı yapınız ]

Alıntıları Göster
      @bykush1905:

S23B350H'yi soran çok oldu ve ben de çok cevap verdim; önceki sayfalarda da, bu sayfada da. O monitöre ait hiçbir inceleme bulamadığım için öneremiyorum. Alan kişilerden de test yapmalarını istedim ama onlardan da haber çıkmadı. Ben de performanısı bilmediğim bir monitörü önererem açıkçası. Çünkü arkasında duramayacağım ürünleri önermemeye özen gösteriyorum.

Ben gerçeğin peşindeyim, kimin söylediği önemli değil. Ben adaletin peşindeyim, kim için veya kime karşı olduğu önemli değil.
      Eğer dikkatli değilseniz, gazeteler sizin zulüm gören insanlardan nefret etmenizi ve zulmü uygulayan insanları sevmenizi sağlar. Malcolm-X

Her zaman kazanan, bir defa kaybettiğinde tam kaybeder. Adâlet geciktikçe cezası büyür. Adâlet geldiğinde iflat etmez. Hak sillesinin sadâsı yoktur! Bir vurdu mu, devâsı yoktur. Mustafa Özcan

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      05 Aralık 2012 18:15:08
      quote:

en iyisini yapıyorsun hocam teşekkürler bu arada , eğer bilen inceleme yapan bir arkadaşınız olursa banada haber werirseniz bu haftasonuna kadar çok sevinirim hafta sonu bu monitör ü yada limiti yükseltebilirsem az daha 550h modelini alabilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bykush1905 -- 5 Aralık 2012; 18:18:59 >
      |
      |
      CORSAIR CARBIDE 400R // ASUS Z77-A DDR3 2400MHz(O.C.)// INTEL i5 3570K 3,4GHz Turbo 3.8Ghz // CORSAIR HYDRO H80i // MSI GTX 1050 TI 4 GB GAMING X // H.P.E. BRONZE 700W 80 PLUS // WD 3.5 1TB CAVIAR BLUE SATA 3.0 // SANDISK ULTRA II 240GB 550MB-500MB SSD // EDIFIER M3500 5.1 // AOC E2461FWH LED 23.6 // STEELSERIES RIVAL 650 WIRELESS // LOGITECH G105 // ASUS ROG STRIX FUSION 500
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      05 Aralık 2012 18:19:48 Konu Sahibi
      Bence 550V'yi al ve kafan rahat etsin. Çünkü o monitörün test sonuçları ve performansı ortada. Ayrıca, memnun bir sürü kullanıcısı da var. Bence riske girmeye değmez.

Bak ben mesela Dell U2312HM aldım ve monitörden memnunum. Ancak, "Keşke bir de dahili hoparlörü olsaymış" dedim kendi kendime. Çünkü önceki bilgisayarımda dahili hoparlör olduğu için hoparlör eksikliğini hissetmiyordum ama bunda hissettim. Buna bağlı olarak, "U2312HM'yi aldığına pişman mısın?" diyecek olursan, kesinlikle değilim; o ayrı konu.
      |
      |

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      05 Aralık 2012 18:56:52
      dahili hoparlör ün farkı ne ki :S sonuçta 5+1 ses sistemi kullanıyorum ben yani olmazsa olmazlardan biridir ses sistemi bende monitörde dahili hoparlör olmasada olur benim için ama yararı faydası farkı nedir merak ettim :S
      |
      |
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      05 Aralık 2012 19:59:11 Konu Sahibi
      Hoparlörün varsa eksikliğini hissetmezsin tabii ki ma dediğim gibi 350 modeline dair inceleme olmadığı için öneremiyorum.

• Binbaşı
      1071 Mesaj
      06 Aralık 2012 14:18:44
      quote:

arkadaş bu monitörü hiç alan inceleyen yokmu ya :S haftasonu alacam çekiniyorum :S
      |
      |
    • Yarbay
      17926 Mesaj
      06 Aralık 2012 14:24:19 Konu Sahibi
      Linkteki konuya bakmanı tavsiye ediyorum. Bu konuda, o monitörden kullanan bazı kişiler var olsa gerek: Bu monitör hakkında bilgisi olan..(Samsung S23B350H)
      |
      |
    • Teğmen
      238 Mesaj
      07 Aralık 2012 01:39:40
      Çok detaylı ve güzel bir çalışma olmuş. bende oyun üzerine bir sistem kuruyorum. 3 ay sonra monitör alacağım. LED 21,5 inç 2ms tepkime süreli bir oyun monitörü önerebilir misiniz? Bu konuda kendi seçimime hiç güvenemedim. maximum 300TL-350TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fiendhunter -- 7 Aralık 2012; 1:43:51 >
      07 Aralık 2012 02:51:46
      Lcd monitör veya led alacaktım. Araştırırken input lag diye birşey ile karşılaştım. Gecikme süresi imiş. Ben input lag'ın tepkime süresi olduğunu zannediyordum. Fakat tepkime süresi (2ms, 5ms, 8ms) ile karıştırmamak gerekliymiş. Kafam iyice karıştı. Nedir bu işin aslı bi bilgilendirin lütfen.

- İnput lag kısaca nedir, nasıl öğrenilir, satın almadan önce ürünün neresinde yazar ?
      - Örneğin 22inc 2ms tepkime süresi olan led monitör iyimidir, kötümüdür? İnput lag süresi nasıl öğrenilir ?
      - Ayrıca panel olayı nedir? Ips vs. panellerden bahsediliyor. Kısaca açıklayabilirmisiniz? Örneğin şuan birçok led monitörlerde Panel Tipi: LCD - TFT yazıyor.

Almadan önce büyük kazıklar yemek istemiyorum. Lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

• Yarbay
      4986 Mesaj
      07 Aralık 2012 03:19:14
      quote:

Orijinalden alıntı: fiendhunter

Çok detaylı ve güzel bir çalışma olmuş. bende oyun üzerine bir sistem kuruyorum. 3 ay sonra monitör alacağım. LED 21,5 inç 2ms tepkime süreli bir oyun monitörü önerebilir misiniz? Bu konuda kendi seçimime hiç güvenemedim. maximum 300TL-350TL

Bende bir öneride bulunayım

PHILIPS 21.5" 227E3LHSU/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR SmartResponse (tipik): 2 ms (Gri-Gri)
      http://www.vatanbilgisayar.com/philips-227e3lhsu00-215-227e3lhsu-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=58390
      |
      |

• Teğmen
      238 Mesaj
      07 Aralık 2012 03:36:13
      PHILIPS 21.5" 227E3LHSU/00 GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR SmartResponse (tipik): 2 ms (Gri-Gri)

bu üründe anlayamadığım şu ; 2 ms Oyun oynarkende geçerli mi?
      |
      |
      07 Aralık 2012 08:54:18 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: xxpenguenxx

- İnput lag kısaca nedir, nasıl öğrenilir, satın almadan önce ürünün neresinde yazar ?
      - Örneğin 22inc 2ms tepkime süresi olan led monitör iyimidir, kötümüdür? İnput lag süresi nasıl öğrenilir ?
      - Ayrıca panel olayı nedir? Ips vs. panellerden bahsediliyor. Kısaca açıklayabilirmisiniz? Örneğin şuan birçok led monitörlerde Panel Tipi: LCD - TFT yazıyor.

Almadan önce büyük kazıklar yemek istemiyorum. Lütfen bilgilendirirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

- İlk sayfada input lagın ne olduğuna ve testinin nasıl yapıldığına dair bilgiler var; aynı şekilde panel hakkında da biri türkçe olmak üzere iki ayrı link var.
      - Monitörün ölçüsüyle tepki süresinin alakası olmamakla birlikte, bazı 27 ve 30" monitörlerin tepki ve input süreleri, daha küçük monitörlerden yüksek olabiliyor ama teknoloji ilerledikçe bu fark kapanıyor.
      - Bu konuya ayak bastın; sâhil-i selamete çıktın. Artık kazık yemezsin, merak etme.

Sen şimdi bu merak ettiğin konuları ilgili kaynaklardan iyice bi araştırıp belli bi fikir edinip gel hadi.

• Teğmen
      202 Mesaj
      07 Aralık 2012 11:09:50
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxpenguenxx

- İlk sayfada input lagın ne olduğuna ve testinin nasıl yapıldığına dair bilgiler var; aynı şekilde panel hakkında da biri türkçe olmak üzere iki ayrı link var.
      - Monitörün ölçüsüyle tepki süresinin alakası olmamakla birlikte, bazı 27 ve 30" monitörlerin tepki ve input süreleri, daha küçük monitörlerden yüksek olabiliyor ama teknoloji ilerledikçe bu fark kapanıyor.
      - Bu konuya ayak bastın; sâhil-i selamete çıktın. Artık kazık yemezsin, merak etme.

Sen şimdi bu merak ettiğin konuları ilgili kaynaklardan iyice bi araştırıp belli bi fikir edinip gel hadi.

Tamam üstad konu çok uzun ama baştan sona okuyup, bilgileneceğim. Gerçekten teşekkürler böylesine güzel bilgileri bizlerle paylaştığın için. İyiki sizin gibi insanlar var bu forum'da. Saolun varolun .
      |
      |

• Yarbay
      17926 Mesaj
      07 Aralık 2012 13:01:45 Konu Sahibi
      Konuyu baştan sona kadar değil, sadece konu açılış mesajını okuman yeterli.
      Ancak konu, kim ne için öneri istemiş ve ona ne önerilmiş; o da memnun kalmış mı vs. gibisinden fikir edinmek için okunabilir yine de... *

* Arada başka mesaj yokken alıntı butonunu değil, hemen yanındaki cevap butonunu kullan lütfen.
      |
      |

• Binbaşı
      1360 Mesaj
      07 Aralık 2012 14:45:45
      benqxl2420t kullanan var mi ? 3d vision gozluk aldim kullaniyorum yalniz monitorun alicisiyla birlikte aciliyor normal alici normal mi? monitordekini kapama imkanimiz var mi ?
      |
      |
      Asus Maximus V Gene z77, i7 2600K, Kingston Hyperx 16GB DDR3, ASUS Geforce GTX1070 ROG STRIX OC, CORSAIR 120GB Force 3 GT SSD, Seagate 2TB HDD, Akasa Venom 750W, Akasa Venom Voodoo, Corsair Carbide 300R, BENQ 24" XL2420T 3D, Nvidia Geforce 3D Vision Gözlük, Logıtech g400, Microsoft hd3000
    • Çavuş
      76 Mesaj
      07 Aralık 2012 15:26:30
      arkadaşlar bana göz yormayacak, sorun çıkarmayacak, tercihen sağında solunda ışığı olmayan ( karanlıkta film izlerken ışık olmasından pek hoşlanmıyorum ), görüş açısı yüksek olan ( zırt pırt çevirmek zorunda kalmamak adına ), gerek oyunlarda gerek filmlerde yeterli performansı verecek, abartısız ancak parasının hakkını veren bir monitör gerekiyor.
      sıstemın su an ki hali

965 be
      hd 4870 - bır sure sonra upgrade etmeyi düşünmekteyim.

fiyat 300 ü geçmezse sevinirim. ama bu cıhaza verdıgın her kuruş helal dersenız o ürünü de dikkate alırım. 21.5" ya da 23" düşünmekteyim.

önerıde bulunacak arkadaslara sımdıden esekkurler

herkese ıyı forumlar
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Satılık Köpek
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.