Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.573
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

1 saat kadar önce bi mağazaya uğrayıp birçok monitöre baktım.

XL2420T'nin renklerini vasat buldum.

Samsung S23A550H'nin renkleri beklediğimden çok daha iyiydi. Bakış açısına göre renkler değişmiyordu ve aynıydı. Ancak, önceki sayfada bahsi geçen S23A350H versiyonu tek kelimeyle berbattı. "İkisi arasında sadece hoparlör farkı var" diyen arkadaşlara duyurulur bu. Performansları aynı bile olsa, kullanılacak, alınacak monitör değil; alan gözlerine zulmeder.

Asus VE248H'yi beğenmedim.

BenQ WH2424'ün renklerini övüldüğü kadar iyi buldum. Gerçekten çok iyiydi.

AOC'lerin renkleri genel olarak çok iyiydi. Öneri listemde de bulunan D2357PH gayet iyiydi mesela.

Philips'lerin sonu /00 diye bitenlerin renkleri çok canlıydı ama başta cezbedici olsa da, sonradan gözleri yoruyor diye şikayet geldiğini söyledi ordaki eleman.

Monitöre 300 liradan fazla para vermek istemiyordum aslında. Ama sana güvenerek sanırım Samsung S23A550H alabilirim. Fazla oyun oynamam. Genelde nette takılıyorum film vs. Uygun dersen vatandan alıcam. Yorumunu bekliyorum saygılar..

• Oynadığın oyun online değilse, yani multi oynamıyorsan IPS panellere bakmanı öneririm. Burdaki FPS monitörü konusu, daha ziyade online oyunculara yönelik çünkü. İlk sayfadaki öneriler arasında IPS panel monitörler de var.
  • eyw. yorum için
  • Bana bu mönitçrü öneriyorsunuz o zaman :)) Vatanda da yok. Artık fiyattının ucuzlamasını bekleyeyim biraz

http://www.eksenbilgisayar.com/store/ProductDetails.aspx?productid=91987&ttype=Instalments#pt
  • Evet, öneriyorum. Aynısı sanalmarketim'de daha ucuz.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b350h-23-s23b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59609,

bu monitör nasıldır başka önerileriniz varsa bu monitörün fiyatını geçmemek şartıyla bekliyorum
  • O monitörü önermiyorum. Önceki sayfalarda bunun gerekçelerini yazmıştım. Onun yerine S23B550V'yi öneriyorum. F/P kralı ürünümüz şu anda bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bocekgrafik -- 25 Kasım 2012; 22:49:43 >
  • Bugun akşam vatana gidip inceledim modelleri giderken aklımda Samsung S23B550V vardı ama BenQ RL2240H daha cazip geldi onu aldım umarım pişman olmam
  • O da güzel ama krem rengi, birçok kişi için son derece itici; benim için de öyle. Ama tabi bu durum, benim o monitörü öneriler arasına engellememe mani değildi.
  • quote:

O monitörü önermiyorum. Önceki sayfalarda bunun gerekçelerini yazmıştım. Onun yerine S23B550V'yi öneriyorum. F/P kralı ürünümüz şu anda bu.

yazdiginiz 550 modelini. alacaktim ama 550 diye kendi yazdigimi almisim eve gelince fark ettim eksik yonleri neler ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mağazalardan birinde baktığımda renklerini 550 modeline göre kötü bulmuştum. Sonra başka bir mağazada baktığımda ise o kadar fark olmadığını gördüm. Bu kadar tezatlıt nedendi, bilmiyorum.

İkinci olarak ise o modele ait performans verileri yok. Malum ki, bu konuda önerilen monitörlerin tamamı, yapılan test ve incelemelerde yüksek performans sergileyen modeller.
    Eğer yine % 30 indirimli fiyat üzerinden değiştirme imkânınız yoksa ve elinizde CRT monitör varsa, ilk sayfadaki açıklamadan faydalanarak input lag testi yaparsanız, monitörün performansını iyi-kötü öğrenmiş oluruz.
  • quote:

Mağazalardan birinde baktığımda renklerini 550 modeline göre kötü bulmuştum. Sonra başka bir mağazada baktığımda ise o kadar fark olmadığını gördüm. Bu kadar tezatlıt nedendi, bilmiyorum.

İkinci olarak ise o modele ait performans verileri yok. Malum ki, bu konuda önerilen monitörlerin tamamı, yapılan test ve incelemelerde yüksek performans sergileyen modeller.
    Eğer yine % 30 indirimli fiyat üzerinden değiştirme imkânınız yoksa ve elinizde CRT monitör varsa, ilk sayfadaki açıklamadan faydalanarak input lag testi yaparsanız, monitörün performansını iyi-kötü öğrenmiş oluruz.

Monitörü şuan için açmadım iade etmek istiyorum ama alırlarmı geri bilmiyorum zaten alsalarda dedigimiz monitörü %30 indirimden vermezler heralde.Diger sorum iste monitörü online oyuncular ıcınmı kotuledık eger öyleyse ben online oyun oynamıyorum gündelik kullanım ve single oyunlar oynarım

• Gündelik kullanım ve tek kişilik oyun oynayalanlar için monitör fark etmez. Hatta bunu baştan deseydin, farklı monitör önerebilirdim. Elinde CRT monitör varsa ve input lag testi yapabilirsen memnun olurum. monitörün performanısı öğrenmiş oluruz böylece sayende.
  • CRT Monitör varda monitörü açmadıgım için yapmam mümkün degil zaten degiştirmeyi düşünüyordum tüplü monitörden sonra bu devrim gibi gelir heralde ama yorumlardan sonra baya bi keyfim kaçmıştı tek kisilik oynayacagım oyunlar icin monitör önerecek olsaydın bundan dahamı kötü bişey önermiş olurdun
  • quote:

Orijinalden alıntı: UmtqnR

tek kisilik oynayacagım oyunlar icin monitör önerecek olsaydın bundan dahamı kötü bişey önermiş olurdun

Keyfin kaçmasın. Kötü bir monitör almadın. Bakıldığında insanın gözüne iğne saplar gibi berbat paneli olan 150-200 liralık monitörler de var. Senin ki onlardan çok üstün. Daha kötü birşey değil, renkleri daha canlı olan IPS panel almanı önerirdim ama onların fiyatları da daha yüksek olduğu için bu monitör senin için ideal oldu sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UmtqnR

tek kisilik oynayacagım oyunlar icin monitör önerecek olsaydın bundan dahamı kötü bişey önermiş olurdun

Keyfin kaçmasın. Kötü bir monitör almadın. Bakıldığında insanın gözüne iğne saplar gibi berbat paneli olan 150-200 liralık monitörler de var. Senin ki onlardan çok üstün. Daha kötü birşey değil, renkleri daha canlı olan IPS panel almanı önerirdim ama onların fiyatları da daha yüksek olduğu için bu monitör senin için ideal oldu sanırım.

İlgin için teşekkürler ama yinede degiştirebilirmiyim ki 550 modelini alsam

• Teşhirde 550 modeli yoktu ben baktığımda. Eğer varsa ve iki monitörün görüntüsü arasında da senin gözüne göre çok fark oluyorsa alırsın; yoksa almana gerek yok. Hem de % 30 indirimle değiştirmeyebilirler ama sormak gerek tabi.
  • Bende 550V modeli var daha çerçevedeki şeffaf koruyucu kılıf gibi bi yapışkanı var onu bile çıkartmadım daha. Monitör çok büyük geldi tabii crt den buna geçince insana bi garip geliyo. Herneyse ben şuan normal kendi ayarlarıyla kullanıyorum. Hiç renk felan ayarlarıyla oynamadım. Şuan renkler zaten gayet canlı ve güzel. Şunu belirtmek istiyorum geceleri dokunmatik paneli nasıl kullanıcam diye merak ediyordum ama onada süper bi çözüm bulmuşlar. Dokunmatik panelden Menü tuşuna bastığın anda dokunmatik tuşların hemen üstünde ekranda orda seçenekler çıkıyor seçenekler ise tam tuşların altına geliyor böylece görmeden basabiliyorsun
    Oyun oynadım gayet süper. ETS2 oynadım çok dehşet ve canlı duruyor herşey. Kesinlikle öneriyorum. Hoparlörüde ayrıca kaliteli öyle sesi boğuk felanda değil. Tutucu ayağı japon yapıştırıcısı gibi maşallah oynamıyor yerinden.

• Memnun kaldığına sevindim. Arkasında duramayacağım, alan kişinin memnun kalmayacağı ürünleri önermemeye çalışıyorum.
    Onun modları da olması lazım. Oyun moduna alıp denesene bir. O modda nasıl olacak bakalım.
  • Bu arada oyun moduna nasıl alınıyor bilmiyorum Menü tuşuna basıp biraz baktım ama Game Mode gibi bi seçenek göremedim
    Arkadaşlar şimdi ben 550V modelini kutunun içinden çıkan DVI kablosu ilen kullanıyorum.
    Ben şimdi HDMI kablo alsam ne gibi bir fark olur? Oyunlarda yada masatünde bir fark yaratır mı yada ne bileyim fps oyunlarında bir etkisi olur mu. Kısacası DVI yerine HDMI alsam farkı ne olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KacaKTV -- 26 Kasım 2012; 13:45:34 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.