Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (510. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    IPS'den ziyade aralarında daha başka farklılıklarda var aslında. Ama benim param olsa bunu alırdım;
    Forumda amazon linkleri refli olduğu için direk ürün kodunu yazayım : B078GRM2MV
    Ben çok beğendim ve tam aradığım monitör. HDR 10, IPS farkı ve 4K olması ileriye dönük fazlasıyla artısı olan bir monitör. Joker gibi kullanılır her yerde :)
  • daha önceden de bu konuda konuşmuştuk, 3-4 yıldır asus vx239h modelini kullanıyorum, normal bir kullanıcı olarak gayet memnunum, ucuz yollu monitör arayanlar tercih edebilir
  • Asus ROG PG279Q bu monitor şimdi alınırmı ya. 2015 monitoru sanırım bu zamanda bu monitoru bu kadar paraya almak mantıklımı acaba ya. Asus yeni seri cıkarıcakmı bu özelliklerde bilgisi olan varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manjimaru

IPS'den ziyade aralarında daha başka farklılıklarda var aslında. Ama benim param olsa bunu alırdım;
    Forumda amazon linkleri refli olduğu için direk ürün kodunu yazayım : B078GRM2MV
    Ben çok beğendim ve tam aradığım monitör. HDR 10, IPS farkı ve 4K olması ileriye dönük fazlasıyla artısı olan bir monitör. Joker gibi kullanılır her yerde :)

Kimse yazmayınca pg278qr aldım.Aslında acer predator xb271hu modelini istiyordum ama Türkiye'de satılmıyor.Bu arada aralarında ne gibi farklılıklar var ?
  • manjimaru kullanıcısına yanıt
    Öncellikle çok teşekkür ederim cevabınız için Ps4 kullanırken mesafe çok yakın değil o yüzden büyük ekranlı bir monitör almayı düşündüm. Aynı şekilde dizi/film izlerken de iyi olur diye düşünüyorum. PC kullanırken tabi 27-32 inç gibi boyutlar uzun süreli kullanımlarda belki rahatsız edebilir söylediğiniz gibi. Bu daha önce belirtmiş olduğum monitörlerden birkaç günlük araştırmalarım sonucu Viewsonic ve Samsung’dan vazgeçtim. Siz de pek tavsiye etmemişsiniz zaten Yeni olarak LG 27UD58-B 27” modelini bana da tavsiye ettiler bu monitör aklıma yattı gibi. Bunların yanında yine daha önce belirtmiş olduğum Asus VA32AQ ve HP Omen W9S97AA monitörü hala düşündüklerim arasında.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aLdacTrack kullanıcısına yanıt
    Bende lg 27ud58 vardı. Çok hafif ışık sızması vardı, yalnızca karanlıkta ve karanlık görüntülerde belli belirsiz çıkıyordu. Ama fark etmiyorsun, dikkatli bakınca görüyosun.

Genel olarak ps4 ve film vs için kullanacaksanız yarın bir gün 2k olsa daha mi iyi olurdu acaba diyecekseniz, 2k almış olsanız 4k olsaydı keşke, herkes ballandıra ballandıra anlatıyor denilecek.

Yarın birgün HDR eksiği de arayacaksanız. :) HDR monitörler artıyor ve fiyatları yavaş yavaş da olsa geriye gidecek. Idare ettiğiniz monitor varsa idare edin. Ileride nokta atış yaparsınız.

Asus da güzel paneller var gerçekten, MX25AQ unutamadım. :) Içlerinde hem görüntü olarak hemde tasarım olarak 2 tik onde olan seri bence.

Mağazalarda veya 2.elde goreceginiz varsa farki karşılaştırın ona gore karar verin derim.

• Samsung U32H850 ulkemize gelseydi konsollar icin monitor isini noktalayacaktik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Aslına bakarsanız şöyle söyleyeyim şuan ki monitörüm pek yeni bir model değil hdmi girişi yok onu belirleteyim 😁 Ps4’ü daha önce TV’de kullanıyordum. Ama kullandığım odadan Wi-fi de sürekli kopmalar olduğu için online oyun oynayamaz hale gelip kendi odama taşıdım konsolu. Ps4’ü de dönüştürücü aracılığıyla monitöre bağlıyorum. PC’yi kullanacağım zaman kabloyu sürekli tak çıkar gibi bir durum oluyor. Uzun bir süredir idare ediyorum bu şekilde daha da idare ederim etmesine de bu tarz bahsettiğim şeyler zaman zaman sinir bozucu olabiliyor diyeyim. Arkadaşlarım da halimi görünce ne kadar ilkel yöntemler bunlar ya nasıl uğraşıyosun diyorlar 😁 PC’yi yenileme düşüncem var monitörü de öncesinde alırsam iyi olur diye düşündüm. Bu yazdığım monitörlerden alırsam benim için fazlasıyla üst düzey birşey gibi olacak aslında 😁 Sizin söylediğiniz HDR olayı da mantıklı tabi düşüneceğim biraz daha çok teşekkür ederim yardımlarınız için

• quote:

Orijinalden alıntı: izmitcarsi

Asus ROG PG279Q bu monitor şimdi alınırmı ya. 2015 monitoru sanırım bu zamanda bu monitoru bu kadar paraya almak mantıklımı acaba ya. Asus yeni seri cıkarıcakmı bu özelliklerde bilgisi olan varmı.

siparişi geçtim umarım pişman olmam hayırlı olsun bana :)
  • izmitcarsi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanin inşallah. Asus da hiç pişmanlık yaşamadım, umarım sizde yaşamazsınız.

Gittigidiyor da 3100 görünüyor. Oradan aldıysanız fiyat da iyi. Gelince resim ve mini inceleme bekleriz.

• aLdacTrack kullanıcısına yanıt
    Aynı sorunu bende yaşadım. 25 tl ye 3 giriş 1 çıkış hdmi switch alarak sorunu çözmüştüm.

Basit fikirler, basit çözümler oldu ama bir süre beni idare etti sağolsun. Gözüme kestirdiğim birkaç model vardı, fiyatı düşünce yapıştırdım ve uzun süre kullandım. Şimdi de öyle yapmayı düşünüyorum. Yüksek meblağ verip iyi bir monitor alinir ama ileride zarar etmek istemiyorum. :) Hayırlısı bakalim

Aynen öyle hayırlısı diyelim

• Eyecare, IPS, Pivot ve arada oyun da oynacağım bir monitör bulamadım.
    Tabii 2K da olsa güzel olur. 1060 6gb var gerçi ama.

bulduklarım da uçuk rakamlar. Her şeye rağmen IPS alayım diyorum ips glowmuş ışık sızmasıymış bilmem neymiş gıcık oldum. Daha önce iade etmişliğim de var. Kaç aydır alamadım. Fiyatlar desen çok uçuk.

En son Dell-S2417DG niyetlendim hb'de hazır kdv indirimi falan ama o da balon çıktı. Yok mu taksiyesi olan a dostlar?
  • arkadaşlar ACİL yorum, önerilerinize ihtiyacım var.
    Vatan'da 21-28 Şubat arası LG monitörlerde %18 indirim var
    link:http://www.vatanbilgisayar.com/lg-27-27ud58-b-ips-4k-hdmi-freesync-gaming-monitor.html#genel-bakis
    fiyat: 1.650 lira
    Ekran Boyutu: 27"
    Panel Tipi: IPS
    Çözünürlük: UHD 4K 3840x2160
    Tepkime Süresi: 5ms

bu ürün sizce satın alınır mı?
    genelde MMO ve MOBA oyunları oynuyorum.
    Sağolasın hocam inşallah.. İlk defa kendime asus monitor aldım daha önce samsung lg aoc kullandım sürekli. Bakalım dediğiniz gibi inşallah bi pişmanlık yaşamayız. Bu arada 3100 dediğiniz fiyatı göremedim ben açılmış kutu şeklinde satış vardı gg de 3400 cıvarı bi fiyatı vardı.
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Seçtiğiniz monitörü kullandım, genel olarak baktığımda bir sıkıntı yaşamadım. Renkler canlı, çok hafif de olsa ışık sızması vardı ama görmek için dikkatli bakmak gerekiyordu. O da karanlık ve aşırı siyah görüntülerde belli oluyor. Illa ben hata bulacağım derseniz görürsünüz. Gerçi monitör şans işi belki sizde hiç olmaz. Buarada yazdığıma bakıp ışık sızması var anlaşılmasın. Belli belirsiz bir durum. Yoksa monitör güzel hakkını yemeyelim.

Yalnız 27" pc oyuncusu için bence çok büyük ya da bana öyle geliyor. Yakından gözleri yorar diye düşünüyorum. Amazon da 24ud58 var 1500 civarına geliyor. Fiyatın biraz daha düşmesini bekliyorum.

Fiyatına eder bir monitör, uzun zamandır en düşük fiyat 1750 civarıydı. Gerek garsnti gerek kalite gerek fiyat olarak çok fazla alternatifi yok. Son olarak mağazada görün yine de.

çok teşekür ederim detaylı ve uzun cevabınız için.
    ancak belirtmeyi unuttuğum şöyle bir durum var.
    benim ekran kartı gtx 1060 3gb
    yanii bu ekran kartı ile belirttiğim monitörü alırsam arada tezatlık yani monitörden tam olarak faydalanamamak olacaktır değil mi?
    monitörü 2K düşürsem bile bu sefer oyunalarda bulanıklık olacak sanırımki :(
  • BoRriZ kullanıcısına yanıt
    Asus mx25aq bulursanız onu tavsiye ederim o zaman :)

Her ne kadar ekran kartından dolayı monitörün nimetlerinden çok yararlanamasanız da ileride ps4 alacak olursanız, 4k film izleyecek olursunuz , tv niyetine kullanacak olursunuz olmadi kelepir bir ekran kartı düşer nimetlerinden faydalanırsınız.

27 de full hd hiç hoş durmuyor. Ben beğenmedim. Isterse 244 hz

olsun.

Işın özeti ne için kullanacaksanız o yönde karar verin. Pc ağırlıklı ise tn panel olsa da olur. Canlı görüntü, grafiklerden ve canlı renklerden feragat edip biraz daha akıcı bir monitor alırsınız. 5ms ile 1ms farkı ben seçemedim, yaş 38 belki de o yüzden :)

Grafik ve görüntü önemli ise ips panel alınır keyfine bakılır. Işın içinde ps4 veya xbox varsa 1ms, 244 hz tamamen hikaye kalıyor. Gereksiz ayrıntı, fazladan para demek.

• Merhaba arkadaslar

Sadece ps4 icin monitor almayi dusunuyorum.

1ms tercihim 4k aramiyorum fhd yeterlidir sadece online oyun oynayacagim icin tv de minimim 19ms oluyor input lag bu deger cok buyuk online oyun icin artik monitore gecme zamanim geldi.

Asus bu ara cok goruyorum ama daha once kullanmadim gaming monitorleri iyimidir ? Samsung veya asus disinda hicbir markayi evime sokmam acikcasi ama Samsung monitor fiyatlari cok ucuk geldi.

Asusun bu linkteki monitoru dun 880 liraydi bugun 1150 liraya cikti tekrar. Bu iki modeli onerirmisiniz ?

Butce 1000 tl

Asus VP278QG 27" 1ms+(2xHDMI+D-SUB+Display) FreeSync LED Oyuncu Monitör

http://www.hepsiburada.com/asus-vp278qg-27-1ms2xhdmid-subdisplay-freesync-led-oyuncu-monitor-p-HBV000008C0UN?magaza=Hepsiburada

Asus VP278H 27" 1ms (Analog+2xHDMI) Full HD Oyuncu Monitör

http://www.hepsiburada.com/asus-vp278h-27-1ms-analog2xhdmi-full-hd-oyuncu-monitor-p-BD804454?magaza=Teknolojipazar

• ScRyedd kullanıcısına yanıt
    27” sart değilse Asus VG245 öneririm. @ScRyedd

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 508509510511512
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.