Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (505. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben samsungun modellerine bakmanızı tavsiye ederim monitör bazında öncelikle sonrasında asusta olabilir

ayrıca şu videoda yararlı olur monitör seçiminde inç seçimi felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 20 Nisan 2017; 14:51:0 >
  • Merhaba arkadaşlar 500-600 tl monitör tavsiyesi verebilcek var mı?

https://www.amazon.de/gp/product/B01AJTVCA8 şu ürün nasıl sizce?
  • Tornio T kullanıcısına yanıt
    Demekki tüm Benq'ların kaderi bu hocam :) Küçük biladerim (kendi anlattığı kadarıyla) kulaklığı yerine asarken mikrofonun çarplasıyla RL2455 modelini ekranını sol üst köşeden kırdı. Servisini bulup aradım çok efsane bir mebla çıkartıldı. Yanlış hatırlamıyorsam 220$ +kdv. Öh o paraya yenisini alırım dedim öyle yapın zaten dediler dalga geçer gibi Şimdi monitör arayışındayım. Tekrar Benq alırmıyım ? Çokta memnundum ama durum ortada.
  • evet guzel video adam istedigim seyi pekistirdi tekrar ...

27 inc
    2k
    144hz
    ips
    1ms

3000TL ....
  • Bütçem var diyorsanız "Asus ROG Swift PG248Q" yada "BenQ XL2420G", orta düzey birşey istiyorsanız "Asus VS248HR" öneririm.
  • Herkese merhaba,

Monitörüm bilgisayarımın özelliklerine göre çok eski kaldığından yeni bir monitör almak istiyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde 144hz seviyelerinde ve G-sync i destekleyen 1080p bir monitör almam yararıma olacağı yönünde. 4k/2k alıp almamak konusunda tereddütlerim vardı lakin sistemimin bu iki çözünürlüğü kaldıracağını düşünmediğimden vazgeçtim. Bu hususta yanlışım varsa düzeltmenizi ve aşağıdaki sistemime göre bir monitör tavsiye etmenizi rica ederim.

Mevcut Monitörüm: ViewSonic VX2453MH-LED
    Sistem:
    - Core i5 2500k Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache
    - P8Z68-V LX Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHZ (O.C.)
    - Asus Strix GTX970 Nvdia Geforce
    - Samsung SSD 850 EVO 250 GB
    - Corsair 16 GB (4x4) Vengeance LowProfile DDR 1600 MHZ CL9
  • arkadaşlar merhabalar msi ge62 laptopa sahibim harici monitör almak istiyorum ama ekran kartlarına göre bile monitör seçimi değişiyormuş sanırım. benim laptopta gtx 960m ekran kartı var bana önerebileceğiniz fps konusunda sıkıntı yaşamayacağım bir gaming monitör var mıdır? şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralEskiya

Herkese merhaba,

Monitörüm bilgisayarımın özelliklerine göre çok eski kaldığından yeni bir monitör almak istiyorum. Yaptığım araştırmalar neticesinde 144hz seviyelerinde ve G-sync i destekleyen 1080p bir monitör almam yararıma olacağı yönünde. 4k/2k alıp almamak konusunda tereddütlerim vardı lakin sistemimin bu iki çözünürlüğü kaldıracağını düşünmediğimden vazgeçtim. Bu hususta yanlışım varsa düzeltmenizi ve aşağıdaki sistemime göre bir monitör tavsiye etmenizi rica ederim.

Mevcut Monitörüm: ViewSonic VX2453MH-LED
    Sistem:
    - Core i5 2500k Soket 1155 3.3GHz 6MB Cache
    - P8Z68-V LX Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2200MHZ (O.C.)
    - Asus Strix GTX970 Nvdia Geforce
    - Samsung SSD 850 EVO 250 GB
    - Corsair 16 GB (4x4) Vengeance LowProfile DDR 1600 MHZ CL9

970 ile 2k/4k biraz fazla kaçabilir. Asus PG248Q modeli 1ms, 180 hz, g-sync vs özellikleri ile istediğiniz her özelliği karşılıyor.

• erkange E kullanıcısına yanıt
    İlginize teşekkür ederim. Ben de dediğiniz gibi 1080'e odaklanmaya karar verdim. Açıkçası işin içine G-sync girince fiyat çok fark ediyor. Kimi yorumlarda buna değeceği kimisinde ise değmeyeceğini okudum. Aşağıdaki monitörlerden birine almaya karar verdim ama, bütçe :) Sizin belirtmiş olduğunuz monitör de listemde mevcut lakin fiyat/performans açısından hangisi en iyisidir kararsızım şu aşamada.

Marka Seri Fiyat
    BENQ XL2430T 1649TL
    AOC G2460PG 2224TL
    Dell S2417DG 2176TL
    AsusROG PG248Q 2149TL
    AcerPrdtXB241H 2400TL
    Asus VG248QE 1294TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mildborn -- 8 Mayıs 2017; 0:27:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KralEskiya

İlginize teşekkür ederim. Ben de dediğiniz gibi 1080'e odaklanmaya karar verdim. Açıkçası işin içine G-sync girince fiyat çok fark ediyor. Kimi yorumlarda buna değeceği kimisinde ise değmeyeceğini okudum. Aşağıdaki monitörlerden birine almaya karar verdim ama, bütçe :) Sizin belirtmiş olduğunuz monitör de listemde mevcut lakin fiyat/performans açısından hangisi en iyisidir kararsızım şu aşamada.

Marka Seri Fiyat
    BENQ XL2430T 1649TL
    AOC G2460PG 2224TL
    Dell S2417DG 2176TL
    AsusROG PG248Q 2149TL
    AcerPrdtXB241H 2400TL
    Asus VG248QE 1294TL

Bu listeye MG248Q'da ekleyebilirsiniz. G-sync için bütçe fazla geliyorsa bence makul olabilir.
  • Xbox one oyun konsolu için ips monitör önerebilir misiniz? 24''-27'' arası olabilir.
  • ilkbilir İ kullanıcısına yanıt
    Dell U2414h alabileceginiz en iyi f/p monitoru Xbox One icin. Ikinci elini bulabilirseniz kacirmayin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

Dell U2414h alabileceginiz en iyi f/p monitoru Xbox One icin. Ikinci elini bulabilirseniz kacirmayin.

İlgine teşekkürler. 8ms tepkime süresi çok değil mi?
  • ilkbilir İ kullanıcısına yanıt
    Bu model su ana kadar kullandigim en hizli monitor. 8 ms ye takilmayin..

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u2414h.htm

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu gibi önemli konuların güncelliğini yitirmemesi elzem. Keşke birtakım sıkıntılı süreçler hiç yaşanmasaydı.
  • Selam 2008 de aldıgım 22inch 5ms 1600x1050 monitorümden sıkıldım.
    i3570K ve evga 2GB 750ti sistemim var (dibine kadar overclocklu), fallout, skyrim, mass effect, witcher, tomb raider gibi oyunlar oynuyorum. Kisaca FPS ci degilim. Online oyun da hiç oynamam. Bilgisayardan film vb de hiç izlemem, müzik dinlemem.

Full HD oyun oynamak ve 24 inch denemek istiyorum. Yaşlılıktan mıdır nedir 30/60 fps farkını çok anlayamıyorum (ps4üm de var).
    TR den amazondan alabilirim. Bir tane ölü pixel de ekranın tam göbeğinde değilse beni üzmez. Acer ve asusun fiyatları uygun amazonda..

144hz almama gerek var mı? 60 hz işimi görür mü?
    Ekran kartını 300-400e satıp, amazondan bir 1050ti almaya değer mi ?
  • IPS panele geçmiştim ben 6 ay önce, o yüzden herkese şunu kesinlikle öneririm: Kaç hz ve ms özelliğiyle öne çıkarsa çıksın, kesinlikle TN panel monitör almayın. 60hz 5ms IPS monitör, 144hz 1ms TN monitörlerden daha fazla zevk verir. İkisini de deneyenler hak verecektir.
  • Fps ve online oyun oynamadığınız sürece 144hz in avantajını göremezsiniz onun yerine ips panel bir monitör alın en azından renkler güzel gözüksün :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ranthor R kullanıcısına yanıt
    Samsung ve aoc tn panel, Asus veya lg mantıklı gözüküyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 503504505506507
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.