Şimdi Ara

Oyun Monitörü Tavsiyeleri [ANA KONU] [Güncel] (502. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
11.592
Cevap
150
Favori
466.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
90 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Valla yardımcı olabildiysem ne mutlu bu monitörü cidden çok farklı yapıyor kalibrasyon. Gerçekten bu mesajı bulabilmeniz bile bu kadar mesaj arasında çok sevindirici.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Valla yardımcı olabildiysem ne mutlu bu monitörü cidden çok farklı yapıyor kalibrasyon. Gerçekten bu mesajı bulabilmeniz bile bu kadar mesaj arasında çok sevindirici.

çok teşekkürler tekrardan :) meşhur bir laf var hani; arayan bulur :)

Buda o misal...
  • quote:

Orijinalden alıntı: empuic

quote:

Orijinalden alıntı: aresmar

Renklerde bariz iyileşme oldu. Hazır internetten bulduğum profil örneklerinden daha iyi sonuca vardım. Şu anki ayarından çok memnunum. IPS monitörüm de hemen yanında duruyor gayet kabul edilebilir sonuçlar bir 144Hz gaming monitör için.

Buraya ekliyorum gerekli dosyayı ve ayarları:

Öncelikle monitör ayarlarınız şu olmalı:
    144Hz
    Standart Renk Modunu seçin.
    Brightness: 20
    Contrast: 80
    Color: User mode.
    Red: 90
    Green: 87
    Blue: 85

Bundan sonra kalibrasyon dosyasını windows da doğru klasöre kopyalayıp seçmeniz gerekli.

Renk Kalibrasyon Profil Dosyası:http://s2.dosya.tc/server/2nzUOJ/VG248-Lumi120-144Hz.zip.html

Şuraya koyuyorsunuz: (zipten çıkarın tabi) :) C:\Windows\System32\spool\drivers\color

Şu ufak araç hızlı renk profili değiştirmek için ideal: (aşağıdaki DisplayProfile başlığında pc download linkinden indirin)
    http://www.xrite.com/product_overview.aspx?ID=757&Action=support&SoftwareID=539

Bu 120 lumen aydınlatma olan bir alana göre ayarlanmıştır ortamınız daha aydınlık ise brightness'ı artırarak şansınızı deneyebilirsiniz. Daha loş ortam için mesajımın sonuna bakın.

Bu renk profilini her program desteklemeyebilir örneğin windows un kendi photo gösterici dandik programı desteklemiyor. Bazı programlar tanımaz yani. Buna dikkat edin. Ancak oyunların çoğu sorunsuz olarak windows renk profili ile çalışır.

Herkese kolay gelsin.

Not: kalibre için kullandığım donanım şudur:http://www.xrite.com/i1display-pro,

Not 2: Windows renk profil ayarı yapmak için rehber:http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows7/change-color-management-settings

Not 3: Daha loş ortamda oynayanlar için (gece minimum ışıkta mesela gözü yormamak adına) ikinci bir kalibrasyon dosyam daha var. 80 lümen aydınlatma için yaptım bunu da.
    Yukarıdaki aynı ayarları kullanıp sadece brightness'ı 7 ye indiriyorsunuz ve şu dosyadaki profili kullanıyorsunuz:
    http://s2.dosya.tc/server/uYsdtj/VG248-Lumi80-144HZ.zip.html

NOT 4: Tüm dosyaları dropbox'a koydum alabilirsiniz:https://www.dropbox.com/sh/6cqhk5a8996mqg3/AAB_1VYye6ouvy0Y-8ffX90ba?dl=0

Monitörü alalı 1 gün oldu ve açıkçası renkleri olsun parlaklığı olsun acayıp rahatsız olmuştum ve ne yalan söliyeyim daha alalı 1 gün olmasına rağmen satıp farklı bir monitör almayı bile düşündüm.
    Fakat forumda dolaşırken bu mesajı gördüm, harfiyen uyguladım ve inanılmaz tatmin edici bir sonuç aldım. Çok teşekkür ediyorum. Benzer sorunları olan arkadaşlara tavsiyem arkadaşımızın verdiği ayarları harfiyen uygulayın güzel sonuş elde edeceksiniz.

Bu ayarlar hangi monitör için geçerli ? Asus PG278QR için uygulasam olur mu acaba ?

• Merhabalar bende rx480 ekran kartım ile kullanabileceğim max 1000Tl ye kadar çokta ufak olmayacak boyutta monitör önerilerinizi bekliyorum :) Özellikle indirimde falan olup önerebileceğiniz güvenilir sitelerde olursa çok sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merif@st

Merhabalar bende rx480 ekran kartım ile kullanabileceğim max 1000Tl ye kadar çokta ufak olmayacak boyutta monitör önerilerinizi bekliyorum :) Özellikle indirimde falan olup önerebileceğiniz güvenilir sitelerde olursa çok sevinirim.

Ekran kartınız freesync destekliyor. Freesync bir monitör alın bence.

Asus VG245H olabilir.
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-24-vg245h-full-hd-1ms-freesync-gaming-monitor.html

• erkange E kullanıcısına yanıt
    Bende Freesync destekleyen bir monitör almayı düşünüyorum fakat display port olmalımı acaba kararsız kaldım
  • Ekran kartınız GTX 1070'mi, AAA oyunlar dahil tüm oyunlardan en iyi görsel, maksimum performans ve akıcılığı mı almak istiyorsunuz, o zaman yapmanız gereken tek şey 144hz 1ms G-Sync bir 1080p monitör almak. ASUS olur, Acer olur bir sürü marka bulabilirsiniz.

Bu özelliklerin üzerinde bir ürün bakıyorsanız, sonuç sizin için hayalkırıklığı olabilir.
  • quote:

Bende Freesync destekleyen bir monitör almayı düşünüyorum fakat display port olmalımı acaba kararsız kaldım

Buda olabilir bir araştırın bende kullanıyorum biraz daha uygun fiyatlı asus'a göre
  • quote:

Freesync için display port şart değil.
  • erkange E kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler şart olmadığını biliyorum fakat hdmi ile görüntü kalite farkı varmıdır acaba arasında kafam ona takılıyor :) Fiyatlarda aldı başını gidiyor seçeneklerim daraldı iyice.
  • arkadaşlar bana 1000 tl ye kadar 27" monitor önerebilirmisiniz ps4 pro için kullanacagım stoklara gelince alacagım için.
  • quote:

Cevap için teşekkürler şart olmadığını biliyorum fakat hdmi ile görüntü kalite farkı varmıdır acaba arasında kafam ona takılıyor :) Fiyatlarda aldı başını gidiyor seçeneklerim daraldı iyice.

görüntü kalitesi olarak herhangi bir fark olmaz.
  • VIEWSONIC XG2401 sipariş verdim bakalım elime ulaşınca sizlerle paylaşım yaparım . Umarım pişman olmam :)
  • Arkadaşlar bu monitörü alma arifesindeyim genel olarak oyun ( % 90 fifa serisi ) ve günlük nette gezinmek ve digitürkten full hd maçları izlemek amaçlı kullanacagım. TN panelleri pek begenmedigim için VA panel tercih etmek istiyorum ama aklıma takılan 4ms oldugundan ghosting blurring olurmu (144 hz ve AMD freesync bu açıgı kapatırmı)

Full HD 1.920 x 1080 VA Ekran16: 9 formatı
    AMD freesync / etkisi yırtmadan sıvı oyun için Adaptif Sync teknolojisi; Sıvı oyun için 4 Tepki Süresi ve 144Hz
    detay gerçek renk sayesinde, VA panel teknolojisi ile görüş 178 ° açı
    döner-ve Neigmechanismus ile ergonomik tasarım
    Acer XZ271 69 cm (27 inç Full HD) Kavisli Monitör gümüş / siyah

https://www.amazon.de/g...ailpages00?ie=UTF8&psc=1

• hocam bi konu açmıştım ben birde size sorayım vga çıkışl bir monitörden dvi çıkışlı monitöre geçmek çok fark yaratırmı iyiki geçmişim vay ve filan dedirtirmi
  • Asus VS248HR modelini almayı düşünüyorum.Kullananlar memnun mudur?Bütçem 600 lira.Yardım edenler için teşekkürler ederim şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Asus VS248HR modelini almayı düşünüyorum.Kullananlar memnun mudur?Bütçem 600 lira.Yardım edenler için teşekkürler ederim şimdiden.

Bende bu ürünü almak istiyorum.Kullanan arkadaşlar varsa biraz bilgi verirlerse sevinirim. Urbanrevolt siz nereden alacaksınız en uygun fiyatlı nerede buldunuz acaba? Teşekkürler
  • odt O kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba.Mediamarkt sitesinde gezerken 100 lira indirim kodu verdi.Fiyatı 599 liraya geliyor.Oradan almayı düşünüyorum.Bir önceki sayfada 21.5 AOC amd destekli monitör almayı düşünüyordum,daha sonra Asus'da karar kıldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Urbanrevolt

Hocam merhaba.Mediamarkt sitesinde gezerken 100 lira indirim kodu verdi.Fiyatı 599 liraya geliyor.Oradan almayı düşünüyorum.Bir önceki sayfada 21.5 AOC amd destekli monitör almayı düşünüyordum,daha sonra Asus'da karar kıldım.

Teşekkür ederim.
  • odt O kullanıcısına yanıt
    Ben teşekkür ederim hocam.
  • 
Sayfa: önceki 500501502503504
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.